Reklama

Wtorek, 23 Czerwiec
Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza -

Reklama


Reklama


Dzika Plaża gotowa na lato. Mieszkańcy zakasali rękawy i ruszyli do pracy
Nad gminą wisiało 9,5 mln zł długu. Wojewoda umorzył odsetki, Jedwabno odetchnęło
Ze Szczytna do Warszawy, z biura na scenę. Patka Olszanowicz pokazała swoją „Zgubę”
Najpierw Julek ze Szczytna, teraz kolejne sygnały z innych placówek powiatu. Rodzice pytają: czy nasze dzieci są naprawdę bezpieczne?

Dzika Plaża gotowa na lato. Mieszkańcy zakasali rękawy i ruszyli do pracy

Zamiast leżaków były worki na śmieci. Zamiast plażowania – grabienie, sprzątanie i porządkowanie terenu. W sobotnie przedpołudnie mieszkańcy Szczytna spotkali się na Dzikiej Plaży, by przygotować jedno z najpopularniejszych miejsc wypoczynku nad jeziorem na nadchodzący sezon.

Nad gminą wisiało 9,5 mln zł długu. Wojewoda umorzył odsetki, Jedwabno odetchnęło

Przez lata sprawa ciągnęła się po urzędach i sądach, a nad budżetem gminy Jedwabno wisiało zobowiązanie, które mogło poważnie ograniczyć jej rozwój. Teraz zapadła decyzja, która zmienia sytuację samorządu. Wojewoda warmińsko-mazurski umorzył 5,5 mln zł odsetek od zwracanej dotacji, a pozostałe 4 mln zł rozłożył na dziesięć lat.

Ze Szczytna do Warszawy, z biura na scenę. Patka Olszanowicz pokazała swoją „Zgubę”

W dzień pracuje przy biurku, po godzinach pisze piosenki, nagrywa teledyski i koncertuje. Patka Olszanowicz, pochodząca ze Szczytna wokalistka i autorka tekstów, właśnie zaprezentowała swój najnowszy singiel „Zguba”. To kolejny rozdział muzycznej drogi, którą konsekwentnie buduje od kilku lat, nie rezygnując przy tym z codziennego życia daleko od blasku reflektorów. Najnowszy klip artystki można obejrzeć na stronie "Tygodnika Szczytno".

Najpierw Julek ze Szczytna, teraz kolejne sygnały z innych placówek powiatu. Rodzice pytają: czy nasze dzieci są naprawdę bezpieczne?

Telefonów i wiadomości jest coraz więcej. Po publikacji historii sześcioletniego Julka, który sam opuścił przedszkole w Szczytnie i przeszedł przez miasto do prababci, do redakcji zaczęli zgłaszać się kolejni rodzice. tym razem sprawa dotyczy placówek nie podległych miastu, a innym samorządom i stowarzyszaniom w naszym powiecie. Opowiadają o podobnych sytuacjach, które miały wydarzyć się w placówkach na terenie powiatu. Niektóre z tych historii budzą poważne pytania o nadzór nad dziećmi i procedury bezpieczeństwa.


Reklama



Reklama



Reklama

Reklama

Reklama


Reklama



Reklama


Reklama

Komentarze

Reklama