– Jestem w szoku! – Marzena Majrowska, mama 21-letniego Dawida nie kryła łez. Koncert charytatywny na rzecz jej syna przyniósł 12.390 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie Dawida metodą wszczepienia komórek macierzystych.
Pomysł na zorganizowanie koncertu i zbiórki publicznej zrodził się zaledwie miesiąc temu. – Do GOK przyszły mama Dawida, jego ciocia i Regina Bazych, wieloletnia sąsiadka i kobieta o dobrym sercu – mówi Ewa Dolińska- Baczewska, dyrektor GOK. – Opowiedziały nam historię Dawida i o tym, jaka szansa pojawiła się w jego leczeniu. Niestety, jest ono bardzo drogie. Dlatego, żeby dać mu szansę na zdrowie, potrzeba zaangażowania wielu osób.
Zbiórka publiczna
W pierwszej połowie marca Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zarejestrowało Komitet Społeczny Pomocy Dawidowi Majrowskiemu, w skład którego weszły Regina Bazych, Magdalena Retkin i Ewa Dolińska-Baczewska, zezwalając tym samym na prowadzenie zbiórki. – Chcemy, żeby akcja była całkowicie przejrzysta, żeby każda złotówka, którą uda się zebrać trafiła tylko i wyłącznie na leczenie Dawida – mówi Magdalena Retkin. Dlatego też komitet, choć mógł (ustawa o zbiórkach dopuszcza taką możliwość – przyp. R.D.) nie przeznacza na organizację prowadzonych zbiórek nawet grosza. Członkowie za własne pieniądze kupują puszki, pieką ciasta na kiermasz, drukują plakaty i informacje. – To dla nas bardzo ważne. Szczególnie kiedy widzimy, jak wiele osób otwiera swoje serca i pomaga. Chcemy, by mieli stuprocentową pewność, że to, co dają jest przeznaczone zgodnie z ich intencją – wyjaśnia Regina Bazych.
Niesamowite zaangażowanie
Ogrom dobra, który dzieje się wokół zbiórki zaskoczył organizatorów. Ludzie przychodzili i przynosili na licytację tak osobiste rzeczy, jak chociażby kolczyki ślubne. Ktoś ofiarował swoje prace rękodzielnicze, ktoś cenne pamiątki. Wiele osób pragnęło pozostać anonimowymi. Jeszcze w dzień koncertu ludzie donosili kolejne przedmioty.
A licytacja przeszła najśmielsze oczekiwania. Tylko z niej udało się zebrać ponad 8600 zł. W akcję zaangażowała się wójt Marianna Szydlik, która nie tylko objęła koncert patronatem honorowym i przekazała prywatne środki, ale pomagała również w jego organizacji. Poseł Paweł Papke nie tylko przyjechał na koncert i przywiózł ze sobą koszulkę reprezentacji Polski w siatkówce, którą licytował, ale również wsparł finansowo zbiórkę. Tego wspaniałego wyniku nie byłoby również, gdyby nie ogromne zaangażowanie wielu wolontariuszy, którzy przygotowali kiermasz, upiekli ciasta, czy przygotowali pyszną grochówkę. – Trudno wymienić wszystkich, bo to naprawdę rzesza ludzi – mówi Ewa Dolińska-Baczewska. – Niemniej dziękujemy wszystkim darczyńcom, wolontariuszom, osobom zaangażowanym.
Kolejną odsłoną zbiórki na rzecz Dawida jest przewidziane na 23 kwietnia rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Dźwierzutach. Serdecznie zapraszamy!
Radosław Dąbrowski
Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33