Reklama

Piątek, 26 Czerwiec
Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma -

Reklama


Reklama

Schronisko „Cztery Łapy” otrzymało sprzęt ratujący życie zwierząt


Owacje po kwietniowym Koncercie Wdzięczności dawno już ucichły. To, co najważniejsze, wydarzyło się dopiero teraz. Dzięki pieniądzom zebranym podczas akcji charytatywnej do Schroniska „Cztery Łapy” w Szczytnie trafiła specjalistyczna pompa infuzyjna, a pozostałe środki przeznaczono na leczenie zwierząt. Organizatorzy podkreślają, że to efekt solidarności setek mieszkańców, którzy postanowili pomóc tym, którzy sami o pomoc poprosić nie potrafią.



Sprzęt medyczny przekazali Jolanta Rucińska i Paweł Salamucha - współorganizatorzy Koncertu Wdzięczności „Dziękuję za dom”, który odbył się 26 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie. W imieniu schroniska pompę infuzyjną odebrała kierownik placówki Joanna Pawlikowska.

Urządzenie będzie wykorzystywane podczas leczenia zwierząt wymagających precyzyjnego podawania płynów i leków. To wyposażenie, które na co dzień pomaga ratować zdrowie i życie najbardziej potrzebujących podopiecznych schroniska.

Na zakupie sprzętu pomoc się jednak nie zakończyła. Wszystkie środki, które pozostały po sfinansowaniu pompy, zostały przekazane na opłacenie niezbędnych zabiegów weterynaryjnych dla zwierząt przebywających w schronisku.


Reklama

- To pokazuje, że dobro naprawdę wraca. Każda cegiełka dołożona podczas koncertu zamieniła się w konkretną pomoc. Dziękujemy wszystkim, którzy uwierzyli w tę inicjatywę i postanowili być jej częścią - mówi Jolanta Rucińska.

Podobnie wydarzenie podsumowuje Paweł Salamucha.

- Za każdym takim przedsięwzięciem stoją ludzie o wielkich sercach. Ten sukces nie należy do organizatorów. To wspólne dzieło mieszkańców, artystów, wolontariuszy i wszystkich, którzy postanowili pomóc zwierzętom - podkreśla.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wsparli akcję. Szczególne słowa uznania kierują do społeczności Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczytnie – uczniów, rodziców i dyrekcji, Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Szczytnie oraz zespołu Thalia.

Reklama

Podziękowania trafiają również do burmistrza Szczytna Stefana Ochmana, Judyty Mazur, Katarzyny Ciak-Górskiej, Łukasza Zbrzeźniaka, Grzegorza Drężka oraz wszystkich osób, które zaangażowały się w organizację koncertu i zbiórki.

 

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama