Historia napisana przez nauczyciela, ilustracje stworzone przez ósmoklasistkę Aleksandrę Gołębiowską. Taki duet przyniósł Szkole Podstawowej nr 6 w Szczytnie III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Nauczycieli „PasJA-Edukacja”. Dla Przemysława Bugaja to już trzeci z rzędu sukces w jednej z najbardziej prestiżowych inicjatyw dla nauczycieli w Polsce.
Trzy lata z rzędu na podium ogólnopolskiego konkursu to nie przypadek. Przemysław Bugaj, nauczyciel historii ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie, po raz kolejny został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Nauczycieli „PasJA-Edukacja”. W tegorocznej edycji sukces świętuje wspólnie z ósmoklasistką Aleksandrą Gołębiowską. Ich komiks zdobył III miejsce w Polsce.
To już piąta edycja konkursu organizowanego przez Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy pod honorowym patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Bydgoszczy. W gronie nagrodzonych po raz trzeci z rzędu znalazł się nauczyciel ze Szczytna.
W poprzednich latach Przemysław Bugaj wraz ze swoimi uczniami zdobywał uznanie za filmy „Moja szkoła – moja pasja” oraz „Dbam o siebie – żyję zdrowo”. Tym razem postawił na inną formę.
KOMIKS O MARZENIACH, KTÓRE ZACZYNAJĄ SIĘ W MAŁYM MIEŚCIE
Nagrodzona praca powstała w kategorii literackiej pod hasłem „Pasja – klucz do edukacji przyszłości”.
Autorem scenariusza był Przemysław Bugaj, natomiast ilustracje przygotowała Aleksandra Gołębiowska, uczennica klasy VIII A.
Bohaterem komiksu jest Albert – nastolatek z niewielkiego miasteczka, który z pasji do robotyki buduje robota „Huzar”, zdobywa wyróżnienie podczas Międzynarodowej Olimpiady Robotyki w Londynie, a z czasem realizuje swoje marzenie o studiach na Uniwersytecie Oksfordzkim. Historia opowiedziana w 39 kadrach pokazuje jego drogę od młodego konstruktora do profesora zajmującego się wykorzystaniem sztucznej inteligencji w medycynie.
PASJA, KTÓRA ŁĄCZY POKOLENIA
Autorzy podkreślają, że choć komiks opowiada fikcyjną historię, porusza temat bardzo aktualny.
- Chcieliśmy pokazać, że pasja, systematyczna praca i współpraca mogą otwierać drzwi do świata nauki. Nieprzypadkowo bohater zajmuje się sztuczną inteligencją wykorzystywaną w medycynie. To kierunek, który już dziś zmienia współczesną naukę i będzie odgrywał coraz większą rolę w przyszłości - mówi Przemysław Bugaj.
Tematyka pracy wpisuje się w najnowsze światowe trendy. Na początku czerwca media informowały o współpracy amerykańskiej Mayo Clinic z firmą Microsoft nad rozwojem modeli sztucznej inteligencji wspierających proces diagnostyczny.
KOLEJNY SUKCES SZKOŁY
Dla Szkoły Podstawowej nr 6 to kolejny dowód, że szkolne projekty mogą wykraczać daleko poza program nauczania.
Tym razem sukces nie przyszedł dzięki testom czy sprawdzianom, ale dzięki połączeniu dwóch talentów – nauczyciela, który napisał historię, i uczennicy, która nadała jej obraz.
Efekt tej współpracy został doceniony w gronie najlepszych nauczycieli i uczniów z całej Polski.

Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33