Środa, 17 Sierpień
Imieniny: Joachima, Nory, Stefana -

Reklama


Reklama

Moje trzy zdania – felieton Wiesława Mądrzejowskiego


Dziś nasz felietonista pisze o Litwie, projekcie "Gwardia", czyli połączaniu sił SKS Szczytno i Błękitnych Pasym oraz cenach gazu, prądu, węgla... 

1. Podobno z daleka lepiej widać, spoglądam więc od kilku dni na nasze podwórko zza litewskiej granicy, za oknami drzewa rozległych borów, chwila spaceru i już widać wartki nurt Niemna, kilka też kilometrów do ogrodzonej jak i u nas granicy z Białorusią, a w małym wiejskim sklepiku, gdzie po europejsku płaci się w euro, na półce z chemią i kosmetykami towary prawie wyłącznie polskie, za to biała słonina, którą można po prostu rozsmarować na ciepłym jeszcze chlebie i ogórki naprawdę małosolne jak najbardziej miejscowe, że o właściwych do towarzyszenia tym produktom napojach zbożowych ułatwiających nawiązanie bezpośredniego kontaktu z miejscowym elektoratem nie wspomnę.

 


Reklama

 

 

2. Brawo burmistrzowie Szczytna i Pasymia, brawo działacze SKS i Błękitnych, a przede wszystkim inwestor, wspaniała informacja dla każdego kibica piłki nogą kopanej o projekcie powołania szczycieńsko–pasymskiego klubu piłkarskiego „Gwardia – Jurand”, pod patronatem browaru, co daje szansę w końcu na lepsze wyniki także seniorów i wykorzystanie od lat budowanego fundamentu, którym jest świetna praca z piłkarską młodzieżą jaką Szczytno może się pochwalić, tyle że widzę pewną trudność, gdyż mamy już w mieście klub „Gwardia” i warto byłoby od samego początku tę sprawę uregulować zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie.

Reklama

 

 

3. Jak ze wszystkich stron słychać, czeka nas ciężka zima, ceny gazu i energii elektrycznej i tak już wysokie mają jeszcze wzlecieć niczym samoloty z budowanego w znoju i nieznanym kosztem największego lotniska w Europie, firmy instalujące odnawialne źródła energii przeżywają eldorado, co przekłada się na kosmiczne już ceny ich usług, więc raczej nie skorzystam z takiej oferty, licząc na to, że rząd, który to wszystko oczywiście przewidział, bo składa się przecież z najwybitniejszych fachowców, nie pozostawi suwerena bez pomocy, bo jego dobro jest przecież dla władzy najważniejsze, ale na wszelki wypadek gromadzę już zapasy szyszek.Komentarze do artykułu

XbosuX

Należy też wspomnieć, o rosnących cenach żywności. Przecież ja o tym pisałem na początku specjalnej operacji na Ukrainie, pisałem że przed nami upalne lato, a po nim chłodna i głodna zima przy świeczkach..., tak, przy świeczkach, bo energii elektrycznej też nie będzie. Żadne źródła odnawialnej energii, nie zdały egzaminu, mało tego, ich awaryjność uśmierciła tysiące ludzi w USA, zamarzali we własnych domach. Polskojęzyczne pejsy z Wiejskiej, nie po to nas w to wpędziły, żeby teraz wyciągać. Przecież Ruskie cały czas chcą sprzedawać swoje surowce... tylko te szmaty z Wiejskiej, nie chcą ich kupić. Te parszywe mendy trzeba do zimy z Wiejskiej usunąć, bo inaczej oni usuną Nas.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Wójt Szydlik odcina Marksewo od wody, jest decyzja i termin
  i prawidłowo, odcinać im wodę, przecież mają obok jezioro. Dobrze by było nałożyć, na tą sezonową szarańczę jakieś opłaty za wdychanie naszego powietrza, a jak nie będą płacić... to też je odciąć :)))


  2022-08-17 18:16:48
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  A to Ty nie wiesz, że pierwszeństwo przejścia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych przysługuje pieszym? Za te, jak to nazwałeś \"trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości...\" odpowiada kierowca, bo można tak dostosować prędkość, by w/w trudności, wyeliminować, zanim dożywotnio kogoś okaleczysz, lub zabijesz. Jak już doszukujesz się winy we wszystkich, to poszukaj jej też u siebie. PS. za gadanie przez telefon na przejściu, już są odpowiednie kary...i słusznie.

  XbosuX


  2022-08-17 18:02:26
 • Lep na inwestorów, miasto wydało specjalny folder
  To ile kasiorki tym razem wyłożono na tą bzdurę? Potrzebne to jak \"stanowiska wędkarskie\", \" \"strefy wypoczynku\", \" hamakowisko\". A jak tam się ma dofinansowanie remontu dachu Kościoła Ewangelickiego- nadal nie ma 20 tys. w kasie miejskiej?

  dr


  2022-08-17 17:42:36
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Świetny pomysł miał Lidl z parkomatami

  Gość


  2022-08-17 13:58:57
 • Wykonawca popsuł wakacyjną radość, mieszkańcy wściekli (zdjęcia)
  Dziwne, żeby znaleźć tak nieodpowiedzialnego budowlańca i nic z tym nie robić. Słaby gospodarz.

  Gabi


  2022-08-17 13:54:13
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Niektórzy uważają za normę parkowanie przy nieswojej posesji.

  Gabi


  2022-08-17 13:51:07
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Brak parkingów? Na ul. Andersa parking prawie pusty. Obok ZKM parking, za hotelem Krystyna parking. Tylko ludzie jak trzeba przejść kilka metrów to problem. Są parkingi tylko trzeba trochę pochodzić a nie wjechać do sklepu .

  Taki tam.


  2022-08-17 13:22:13
 • Radny Furczak złamał dżentelmeńską umowę? Budżet obywatelski z nowymi, starymi kontrowersjami?
  nasi radni to osoby bezradne kasa i zawracanie kijem rzeki to ich domena w czasie kadencji

  Zdzysk


  2022-08-17 13:06:56
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  Jeżeli komuś nie zdarzyło się dotychczas, że pieszy albo rowerzysta na przejściu dla pieszych nagle wtargnął pod nadjeżdżający pojazd, wszedł na przejście nie upewniając się czy nie nadjeżdża pojazd mogący mieć trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości od pieszego, z telefonem przy uchu nie obserwując sytuacji na jezdni, itp. itd. to proszę o informację pod powyższym artykułem.

  Do kierowców


  2022-08-17 07:47:49
 • Sygnał Czytelników: Koszmarnie drogie ścieki!
  Miejscowość Jurgi gm.Pasym tu za beczkowóz z nieczystościami płynnymi 10m3 trzeba zapłacić 350 zł czyli za 1m3 35 zł. Takie stawki dostaliśmy po wybudowaniu nowej oczyszczalni ścieków w Pasymiu.

  Są jeszcze większe stawki.


  2022-08-17 07:07:43

Reklama