W Szczycionku zniknął przystanek, z którego mieszkańcy korzystali od lat. Od 1 maja autobus przestał się tam zatrzymywać, a mieszkańcy, jak mówią, zostali z problemem sami. Dzieci idące do szkoły muszą dziś przechodzić przez ruchliwą jezdnię i czekać na autobus przy drodze bez żadnego zabezpieczenia. Seniorzy nie kryją złości i bezradności. - Nikt nam nawet nie powiedział, co dalej - piszą w liście do naszej redakcji. Czekamy na oficjalne stanowisko operatora, czyli ZKM Szczytno. Zapytanie prasowe już trafiło na maila prezesa Daniela Zaborowskiego.
Do naszej redakcji trafił list od mieszkańców miejscowości Szczycionek. Opisują w nim sytuację związaną z wyłączeniem z użytkowania przystanku autobusowego, który jak podkreślają był najbliższym punktem komunikacyjnym dla wielu rodzin.
- Jedyna informacja, jaka została przekazana mieszkańcom na stronie ZKM, brzmi, iż od 1 maja przystanek będzie nieczynny na czas nieokreślony z powodów niezależnych od operatora - piszą mieszkańcy.
Problem w tym, że na tym komunikat się kończy. Jak podkreślają autorzy listu, mieszkańcy nie otrzymali żadnego dokładniejszego wyjaśnienia dotyczącego przyczyny likwidacji przystanku ani informacji, kiedy może zostać przywrócony. Dla części osób oznacza to codzienne utrudnienia. Szczególnie dla dzieci dojeżdżających do szkoły i starszych mieszkańców.
- Obecnie mieszkańcy zmuszeni są korzystać z oddalonego przystanku. Aby do niego dotrzeć, dzieci oraz inni mieszkańcy muszą przechodzić przez ruchliwą jezdnię oraz oczekiwać na autobus bezpośrednio przy drodze, co budzi poważne obawy o bezpieczeństwo - alarmują autorzy listu.
Jak mówią, problem dotyczy codziennego funkcjonowania całej części wsi. Najwięcej emocji budzi brak konkretów. Mieszkańcy pytają: jaka była rzeczywista przyczyna zamknięcia przystanku, czy planowane jest jego przywrócenie, oraz czy gmina przewiduje jakiekolwiek rozwiązanie tymczasowe. Pytania trafiły już do operatora. Czekamy na odpowiedzi.
Podoba mi się zaproszę żonę na wycieczkę .
Franek66
2026-06-15 07:49:34
Tak to jest, jak brzegi zabudowane. Jezioro ok, ale bylam raz i nigdy więcej.
Gabi
2026-06-14 19:30:23
Plac zabaw dla dzieci w miejscowości Jurgi do zwiedzania a przewodnikiem będzie sołtys.
Zaproszenie dla pani radnej z tego okręgu wyborczego.
2026-06-14 11:00:25
Generalnie to życzę powodzenia ale najpierw to trzeba by wpompowac naprawdę grube miliony w Pqsym, żeby turysta chciał tu specjalnie przyjechać, a może się mylę...
Romek
2026-06-14 05:29:42
Znam \"przedwojenny Pasym\" ze starych fotografii i marzyłem o powrocie do \"historii\" - BRAWO, BRAWO, BRAWO !!! Dziękuję pięknie i serdecznie pozdrawiam POMYSŁODAWCÓW I REALIZATORÓW!!!
Bogdan Dąbrowski
2026-06-13 23:38:56
Czy na Kalwie nie obowiązuje strefa ciszy?
Czytelnik
2026-06-13 17:26:02
Gratulacje Brawo za pomysł
Joanna
2026-06-13 13:42:31
Tiaaa...Podkarpacie faktycznie jest sławne xd Ukraińcy chyba potrzebują nowych taśm, na polityków.
Polak
2026-06-12 09:05:38
Burmistrz Nowociński, to bliski kuzyn męża Lidii Masłowskiej, tak więc konkurs rozstrzygnięty bezproblemowo ;)
Pasymiak
2026-06-12 02:29:56
Mam nadzieję, że wyciągnie wnioski i pójdzie się leczyć.
Grzegorz
2026-06-11 22:55:03