Wiesław Mądrzejowski przygląda się trzem obrazkom z ostatnich dni: ambitnej piłkarskiej Gwardii, która zaczyna myśleć o przyszłości większej niż IV liga, niebezpiecznej ścieżce rowerowej do Dźwierzut, gdzie o wypadek nietrudno, i rozmowie o demokracji, która niespodziewanie zamienia się w opowieść o pogardzie dla zwykłych ludzi. Trzy historie, trzy nastroje i jedno pytanie, czy naprawdę umiemy jeszcze odpowiedzialnie urządzać wspólną przestrzeń?
Moje trzy zdania 25 05 2026
1. Cieszy coraz bardziej profesjonalna działalność piłkarskiej „Gwardii”, o czym poza wynikami (gratulacje za kolejną wysoką wygraną!) na boisku świadczy m.in. bardzo ciekawa konferencja prasowa kierownictwa klubu, zawodników i trenera, sponsorów oraz przedstawicieli władz miasta, w tle spotkania można było obejrzeć zajęcia grup młodzieżowych a przy okazji potwierdziły się informacje, że od kilku lat rozpaczliwie popadający w ruinę i wyraźnie zapomniany przez właściciela obiekt Akademii Policji, na którym obecnie nasz zespół rozgrywa mecze, ma szanse na uzyskanie nowego życia gdyby udało się doprowadzić do końca starania o jego przejęcie przez miasto w co bardzo energicznie zaangażował się burmistrz i czemu radośnie kibicuję.
2. Jak już wiosna to sport i wypoczynek ale przykro o tym mówić mamy w dalszym ciągu skandaliczną sytuację na świeżo odnowionej ścieżce rowerowej do Dźwierzut, o której pisałem trzy tygodnie temu zwracając uwagę na wysokie, nie podsypane w wielu miejscach krawędzie nowej warstwy asfaltu i nie trzeba było długo czekać bo w ostatnią sobotę byłem świadkiem jak młody człowiek wyprzedzając innych rowerzystów spadł z takiej krawędzi , wywinął efektownego kozła i szczęśliwie skończyło się tylko na kilku otarciach i uszkodzeniu roweru a mogło być dużo gorzej, tymczasem już w najbliższych dniach ma tam się odbyć duża impreza organizowana przez Starostwo a bezpieczeństwo jej uczestników jest w tej chwili bardzo wątpliwe.
3. Z przyjemnością rozmawiałem ostatnio z dystyngowanym starszym (nawet ode mnie) panem początkowo o wszystkim i o niczym więc oczywiście rozmowa musiała zejść na politykę i tutaj mój rozmówca sięgając po smartfona pokazał mi jedną ze stron związanych z tzw. „ruchem narodowym” gdzie prezentowane są treści, które jego zdaniem uwłaczają inteligencji rodzaju ludzkiego wyciągając stąd wniosek, iż dopóki losy naszego kraju będą zależały od powszechnego głosowania to czarno widzi przyszłość i „trzeba coś z tym zrobić” bo demokracja okazała się po wiekach doświadczeń ustrojem nieefektywnym promującym jak to określił „prostactwo” i tutaj jakoś tak mi się ta wypowiedź dość spójnie powiązała właśnie z poglądami na tej stronie prezentowanymi, wołałem już jednak nie zwracać uwagi mojego rozmówcy na ten fakt bo w końcu mogłoby się to okazać szkodliwe dla jego zdrowia.
W A M
Podoba mi się zaproszę żonę na wycieczkę .
Franek66
2026-06-15 07:49:34
Tak to jest, jak brzegi zabudowane. Jezioro ok, ale bylam raz i nigdy więcej.
Gabi
2026-06-14 19:30:23
Plac zabaw dla dzieci w miejscowości Jurgi do zwiedzania a przewodnikiem będzie sołtys.
Zaproszenie dla pani radnej z tego okręgu wyborczego.
2026-06-14 11:00:25
Generalnie to życzę powodzenia ale najpierw to trzeba by wpompowac naprawdę grube miliony w Pqsym, żeby turysta chciał tu specjalnie przyjechać, a może się mylę...
Romek
2026-06-14 05:29:42
Znam \"przedwojenny Pasym\" ze starych fotografii i marzyłem o powrocie do \"historii\" - BRAWO, BRAWO, BRAWO !!! Dziękuję pięknie i serdecznie pozdrawiam POMYSŁODAWCÓW I REALIZATORÓW!!!
Bogdan Dąbrowski
2026-06-13 23:38:56
Czy na Kalwie nie obowiązuje strefa ciszy?
Czytelnik
2026-06-13 17:26:02
Gratulacje Brawo za pomysł
Joanna
2026-06-13 13:42:31
Tiaaa...Podkarpacie faktycznie jest sławne xd Ukraińcy chyba potrzebują nowych taśm, na polityków.
Polak
2026-06-12 09:05:38
Burmistrz Nowociński, to bliski kuzyn męża Lidii Masłowskiej, tak więc konkurs rozstrzygnięty bezproblemowo ;)
Pasymiak
2026-06-12 02:29:56
Mam nadzieję, że wyciągnie wnioski i pójdzie się leczyć.
Grzegorz
2026-06-11 22:55:03