Złoto Marii Jesień, dwa brązowe medale Idy Cekały i kolejne rekordy życiowe młodych lekkoatletów. Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w wielobojach oraz mityng MKL Jurand Szczytno przyniosły zawodnikom LKS Masuria Jęcznik wiele powodów do radości.
Dla wielu młodych sportowców był to pierwszy start w zawodach wielobojowych. Tym bardziej emocje były duże, bo rywalizacja odbywała się na stadionie, na którym trenują na co dzień.
Największy sukces w kategorii 3-boju U12 odniosła Maria Jesień, która wywalczyła złoty medal mistrzostw województwa. Na podium stanęła również Nikola Góral, zdobywając brąz.
Dobre występy zanotowali także Iga Rekosz, Szymon Piekarski i Franciszek Kiejdo.
W 4-boju solidnie zaprezentowali się Nadia Mulson, Martyna Bujko, Oliwia Gwiazda, Natalia Korniluk oraz Gabriela Niedźwiecka. Brązowy medal wywalczył Antoni Walentynowicz.
Wysoko uplasowała się także Lidia Górska, która po całym dniu wymagającej rywalizacji zajęła piąte miejsce w 5-boju.
Duże emocje przyniósł również mityng MKL Jurand Szczytno.
Ida Cekała wróciła z dwoma brązowymi medalami w sprintach na 100 i 200 metrów. Na krótszym dystansie uzyskała czas 13.61, a na 200 metrów – 27.77. Oba wyniki były jej nowymi rekordami życiowymi.
Na dystansie 100 metrów bardzo dobrze pobiegł także Dawid Czajkowski, który również poprawił rekord życiowy, osiągając rezultat 13.61.
Swoje najlepsze wyniki ustanowiły też Antonina i Janina Palenik w biegu na 600 metrów. Siostry uzyskały odpowiednio 1:48.83 oraz 1:55.38.
W konkursie pchnięcia kulą rekord życiowy ustanowił również Krystian Jaremko, który osiągnął wynik 8.47.
W klubie podkreślają, że dla wielu zawodników był to ważny sprawdzian przed kolejną częścią sezonu.
Na stadionie w Szczytnie nie brakowało sportowych emocji, nerwów przed startem i radości po przekroczeniu mety. A dla części młodych lekkoatletów były to pierwsze medale i pierwsze rekordy, które zostaną z nimi na długo.
Podoba mi się zaproszę żonę na wycieczkę .
Franek66
2026-06-15 07:49:34
Tak to jest, jak brzegi zabudowane. Jezioro ok, ale bylam raz i nigdy więcej.
Gabi
2026-06-14 19:30:23
Plac zabaw dla dzieci w miejscowości Jurgi do zwiedzania a przewodnikiem będzie sołtys.
Zaproszenie dla pani radnej z tego okręgu wyborczego.
2026-06-14 11:00:25
Generalnie to życzę powodzenia ale najpierw to trzeba by wpompowac naprawdę grube miliony w Pqsym, żeby turysta chciał tu specjalnie przyjechać, a może się mylę...
Romek
2026-06-14 05:29:42
Znam \"przedwojenny Pasym\" ze starych fotografii i marzyłem o powrocie do \"historii\" - BRAWO, BRAWO, BRAWO !!! Dziękuję pięknie i serdecznie pozdrawiam POMYSŁODAWCÓW I REALIZATORÓW!!!
Bogdan Dąbrowski
2026-06-13 23:38:56
Czy na Kalwie nie obowiązuje strefa ciszy?
Czytelnik
2026-06-13 17:26:02
Gratulacje Brawo za pomysł
Joanna
2026-06-13 13:42:31
Tiaaa...Podkarpacie faktycznie jest sławne xd Ukraińcy chyba potrzebują nowych taśm, na polityków.
Polak
2026-06-12 09:05:38
Burmistrz Nowociński, to bliski kuzyn męża Lidii Masłowskiej, tak więc konkurs rozstrzygnięty bezproblemowo ;)
Pasymiak
2026-06-12 02:29:56
Mam nadzieję, że wyciągnie wnioski i pójdzie się leczyć.
Grzegorz
2026-06-11 22:55:03