Środa, 10 Czerwiec
Imieniny: Anny-Marii, Felicjana, Sławoja -

Reklama


Reklama

Milion dla strażaków z Warmii i Mazur. OSP Jurgi z nowym wsparciem na rozbudowę remizy


Strażacy ochotnicy z Jurga dostaną 45 tys. zł na modernizację swojej remizy. Decyzję podjęli jednogłośnie radni Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego podczas poniedziałkowej sesji. Łącznie do jednostek OSP w regionie trafi milion złotych.



Pieniądze zostaną przeznaczone na trzy obszary: remonty i rozbudowę remiz, zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz nowych samochodów dla strażaków ochotników. Wśród wyróżnionych znalazła się gmina Pasym. OSP Jurgi otrzyma 45 tys. zł na budowę, rozbudowę i modernizację remizy.

 

– To bardzo ważne wsparcie dla naszych strażaków ochotników, którzy każdego dnia są blisko mieszkańców i często jako pierwsi docierają na miejsce zdarzeń. Inwestowanie w bezpieczeństwo lokalnych społeczności to jeden z naszych priorytetów – mówi Sylwia Jaskulska, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego.


Reklama

 

Samorząd województwa podkreśla, że środki mają poprawić warunki pracy druhów i zwiększyć skuteczność działań ratowniczych w całym regionie. W sumie w ramach programu wsparcie otrzymały dziesiątki jednostek OSP z Warmii i Mazur. Pieniądze trafią m.in. na zakup sprzętu ratowniczego, wyposażenia technicznego oraz samochodów pożarniczych.

Reklama

 

 

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama