Czwartek, 7 Grudzień
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława -

Reklama


Reklama

Trwają przenosiny przedszkola w Świętajnie. Co z budynkiem po dawnym GOK?


Ruszyły przenosiny przedszkola w Świętajnie z budynku przy ulicy Parkowej do budynku dawnej szkoły przy ulicy Mickiewicza. Ten ruch może mieć znacznie szersze konsekwencje, bo może się okazać, że zmiany „dotkną” też budynek po dawnym GOK. Może on zostać sprzedany lub wyburzony.Stara szkoła przy Mickiewicza przez ostatnie miesiące była modernizowana. Swoje miejsce znajdzie tam sześć oddziałów przedszkolnych, czyli około 150 dzieci.

- Najbliższe dwa tygodnie przedszkole ma dyżur, ale w sierpniu będzie przerwa i wówczas przeniesiemy też kuchnie i pozostałe potrzebne rzeczy do funkcjonowania placówki – wyjaśnia wójt Alicja Kołakowska.

 

Co stanie się w takim razie z budynkiem przy ulicy Parkowej, gdzie do tej pory było przedszkole?

 

W połowie parteru tego budynku chcemy utworzyć żłobek. Jesienią ruszą prace, które wykonają pracownicy gospodarczy urzędu. Na dostosowanie obiektu otrzymaliśmy 300 tys. zł z programu Maluch Plus i fundusze na 3-letnią działalność tej placówki. Na razie będzie tam miejsce dla 14 maluchów, ale rekrutacji jeszcze nie rozpoczęliśmy. Myślę, że żłobek najwcześniej ruszy za rok.


Reklama

 

Jaki pomysł na pozostałą cześć budynku?

 

W drugiej części parteru chcielibyśmy utworzyć siłownię, a na górze mieszkania komunalne, aby przenieść tu cztery rodziny mieszkające w dawnym budynku naszego ośrodka kultury.

 

Niezła układanka, a co ma stać się w takim razie z budynkiem po GOK?

 

Od lat niszczeje i czas zrobić z nim porządek. Robimy właśnie wycenę tego obiektu. Być może będzie wystawiony na sprzedaż. I dobrze byłoby, aby znalazł się jakiś kupiec. Rozważaliśmy też wyburzenie i postawienie nowego budynku, ale przepisy zmieniły się tak drastycznie, że praktycznie nie ma na to szans, bo znajdowałby się on za blisko dróg powiatowych. Na razie jest to dla nas spory kłopot. Zobaczymy, jaka będzie wycena i czy będzie zainteresowanie jego kupnem.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama