Sobota, 30 Wrzesień
Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała -

Reklama


Reklama

Paczki trafiły do 83 rodzin, trochę wspomnień ze Szlachetnej Paczki (zdjęcia, komentarze)


Za nami kolejna edycja Szlachetnej Paczki. Po raz kolejny hasło "lubię ludzi" sprawdziło się w naszym powiecie. Dwa sztaby Szczytno i Wielbark dotarły z pomocą do 83 rodzin. - Dla nas wszystkich to wyjątkowy czas, który daje motywację do działań na kolejny rok – mówi Malwina Prusinowska, liderka szczycieńskiego rejonu.


 • Data:

W Wielbarku w finał akcji włączyło się 16 wolontariuszy, w Szczytnie było ich 35. To oficjalne dane, ale w ostatnie dni, gdy paczki są dostarczane do rodzin, pomagających jest znacznie więcej.

 

- W zasadzie całe rodziny są z nami – mówi nam Malwina Prusinowska. - Dzieci, żony, mężowie wolontariuszy. Wszyscy działamy razem. Bez tych ludzi nie byłoby możliwości dostarczenia tych wszystkich prezentów.

 

Obok czasu, pracy, również fizycznej, wolontariusze udostępniają swoje auta zatankowane do pełna, organizują zrzutki wśród swoich rodzin i przyjaciół, by dodatkowo zakupić niezbędne rzeczy. Nie oczekują nic w zamian. Największą nagrodą dla nich jest uśmiech tych, którzy otrzymują pomoc.

 

- U nas weekend był niezwykły. Najwspanialszy. Tak jak rodziny i wolontariusze – opowiada Katarzyna Maluchnik, liderka rejonu Wielbark. - Chociaż część wolontariuszy się pochorowała, to byli i daliśmy radę dotrzeć do wszystkich naszych rodzin.

 

 

 

Szlachetna Paczka oczami wolontariuszy

 

Sylwia Jankowska

Od jednej z rodzin dostałam sms o treści: Witam ciepło w ten niedzielny wieczór. Chciałabym w imieniu mamusi, brata oraz swoim podziękować serdecznie za tak piękne dary. Nie mam słów, które wyraziłyby moją wdzięczność. Jesteście najwspanialszymi Mikołajami z jakimi mieliśmy do czynienia. Zostaliśmy nagrodzeni pomino tego, że nie zawsze byliśmy grzeczni. Sprawiliście, że łzy które spływały nam po policzkach były największymi łzami szczęście. Uśmiech, który zagościł na naszych buziach był największy od długiego czasu. W naszych sercach zapaliło się światło, którego długo nie było w trudach naszego życia. Dziękujemy za spełnienie marzeń, o których nie przypuszczaliśmy, że się spełnią. Za radość wywołaną przez tak cudownych ludzi. Jesteście najwspanialsi i najwięksi.


Reklama

 

Wiktoria Biernacka

Podczas rozwożenia paczek samotny starszy pan powiedział: przepraszam panie, że tak płaczę, ale jeszcze nigdy w życiu nie dostałem nic za darmo.

 

Beata Lipska

Starsza pani powiedziała: Takich świąt, jak te, które dzięki wam będę miała, nie miałam nigdy. Jesteście aniołami. Muszę bardzo oszczędzać, żeby kupić opał. Zazwyczaj gotuję sobie ryż na wodzie lub jakąś kaszę. Nie narzekam. Ludzie mają gorzej.

 

Anna Jesień

Odwiedziliśmy niepełnosprawne dziecko, które podczas wywiadu było ciche, niewiele mówiło. W trakcie wizyty z paczkami biła od niego wielka radość. Przytulał się do nas. Jego siostrzyczka dostała wymarzoną zabawkę i powiedziała: - Proszę pani zawsze marzyłam o tym i się spełniło.

 

Monika Kaczmarczyk

Z paczkami pojechaliśmy do rodziny, w której była młoda kobieta z dziecięcym porażeniem mózgowym. Nie mówiła i nie chodziła. W paczce otrzymała koszulki z myszką Miki. Płakała ze szczęścia i przytulała lalkę, której nigdy w życiu nie miała. Wyciągała do mnie ręce aby przytulić i pocałować z wdzięczności.

 

Katarzyna Fitas

Pani, która adoptowała swoje wnuki, nigdy nie korzystała z pomocy tego typu. Była tak wzruszona, że przepłakała cały dzień przed naszą wizytą. W dniu spotkania otrzymaliśmy podziękowania w postaci laurek dla darczyńców i wolontariuszy. Specjalnie dla nas, własnoręcznie zrobili stroiki świąteczne. Wszyscy bardzo się wzruszyliśmy.

Reklama

 

Basia Sadłowska i Dominika Wasilewska

Odwiedziłyśmy starszą panią, która była zszokowana tymi prezentami. Widać było jej ogromne emocje i radość. Powiedziała nam, że ludzie, którzy zrobili jej paczkę na pewno pójdą do nieba. Były wielkie łzy.

 

Małgorzata Maluchnik

Do rodziny wybrałam się w stroju elfa. Dla dzieci było to zaskoczenie i świetna zabawa. Te maluchy ucieszyły się z zabawek. Jak otwierały prezenty to krzyczały i piszczały z radości tylko dlatego, że dostały zwykłe zbawki. Były łzy wruszenia. Płakał także dziadek dzieciaków.

 

Kornelia i Joanna Kostrzewa (córka i mama) oraz Wiktoria Moszczyńska

Odwiedziłyśmy samotną mamę z trójką dzieci. Otrzymali największą paczkę, bo ich potrzeby też były ogromne. Wśród prezentów były meble i biurko, które ucieszyło wszystkich, bo do tej pory dzieci odrabiały lekcje na desce do prasowania. W zasadzie nie było tam rozmowy, bo ze wzruszenia kobieta cały czas płakała.

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • W drodze do marzeń. Przyszła mieszkanka Rudki walczy o sukces na Mistrzostwach Europy we Fryzjerstwie
  Żenujące. Pani fryzjerka buduje się w Rudce a wiadomo że trzeba mieć pieniądze aby kupić tam działkę....mąż jedzie do Holandii i za jedną tygodniówkę może bez problemu swoje małżonce wysłać 500 euro na bilet do Finlandii... każdy z nas ma marzenia i spełnia je nie licząc na zrzutki czy składki...czy Pani fryzjerka będzie potem dającym jej swoje pieniądze robiła fryzury za darmo? W Szczytnie ludzie składają się na chore dzieci ,pieką ciasta i dają je na licytację a tu kobieta w siłę wieku ,mąż w sile wieku ,oboje mają fach w ręku i proszą o datki? Pani fryzjerka za jeden zabieg na włosach może skasować 400 zł i kobiety które chodzą po salonach fryzjerskich na zabiegi laminacji,saunę czy inne podobne tyle płacą... niektórzy ,a nawet sporo ma marzenie żeby starczyło im na życie od 1-go do 1-go....

  Iga


  2023-09-28 20:19:36
 • Były dziennikarz TVP: idźcie na wybory! Rozmowa z Maciejem Wróblem
  To tzw ślizgacze już wszędzie był.

  Artur Ansjon


  2023-09-28 17:46:40
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Marian, przyszła jesień czas na wykopki. Przestań zajmować się sprawami o których nie masz pojęcia. Środki z dofinansowania biorą się z programów jakie są dostępne, a więc jeżeli jest program na remont czy modernizację to nie wybudujesz z nich nowego budynku. Można nie brać pieniędzy na remont i czekać tak jak proponujesz na programy związane z budową nowych budynków i to nie mieszkalnych ale takich programów chyba nawet nie było więc nie byłoby nigdy budynku dla seniorów. Bierze się to co można, a to co by się chciało nie zawsze jest dostępne. Przypominam że część bezradnych radnych niedawno chciało remontować ten obiekt ze swoich tzn. miejskich funduszy. Dobrze że do tego nie doszło.

  ja


  2023-09-28 07:16:28
 • Wojenka o działki nad Marksobami
  Najpiękniejsze jest to, że \"Letnicy\" sami wykupili działki (w Marksewie) w taki sposób, że do jeziora tam praktycznie nie dojdziesz, a protestują, że sprzedaż jednej \"małej\" działeczki \"zabierze\" dostęp do jeziora - dla mnie czysta hipokryzja (w myśl zasady \"ja mam, a Tobie nie dam\" - patrz nie pozwolę, buhahahaha) Skądinąd Pan Wójt musi mieć środki na inwestycje, więc ... sprzedaje nieruchomości. Co w tym dziwnego? ... No fakt, dziwne jest jednak to, że w miejscu gdzie leży \"kość niezgody\" nie sprzedano działki już jakieś 40 lat. No, a jeszcze ciekawsze jest to, że np. do innej wioski wodociąg doprowadzony był np. za środki \"pozyskane w ramach programu\" i dofinansowanie było np. 90%\", a w Marksewie woda jest/będzie za środki \"samej wioski\" (tu nie trzeba się wysilić, żeby podanie napisać, coby dostać dofinansowanie, itp., tu można zwyczajnie sprzedać, patrz dofinansowanie 0,00%, buahahahahaha) - czysta ekonomia, buahahahaha. Swoją drogą prawie 500 zł za metr kwadratowy to prawie jak na Manhattanie. Kończąc, trzeba powiedzieć jasno, chcieliście mieć wodę w Marksewie, to macie wodę, ale do \"wody\" nie dojdziecie.

  Wyborca z wyboru


  2023-09-28 04:46:40
 • „Bitwa o remizy” – rząd sfinansuje modernizację remiz strażackich. Najważniejsze kryterium? Frekwencja w nadchodzących wyborach
  I tak wam rozdawnictwo naszych pieniędzy, podła zmino nic nie pomoże, mamy was już serdecznie dosyć!!!!!

  Polak


  2023-09-27 19:02:36
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  To może Burmistrz Mańkowski pochwali się co konkretnie robił aby pozyskać środki? Ten człowiek tylko dużo gada a nic nie robi. Szkoda tylko że seniorzy jak pokazuje doświadczenie są tak łatwowierni i wierzą jemu oraz tym dziwnym radnym. Kolejna fatalna decyzja tego całego grona. Zamiast postawić od podstaw nowy parterowy budyneczek dla seniorów i innych organizacji będą klecić starą ruderę!!! Czy nikt w tym mieście nie potrafi logicznie myśleć!!! Tragedia!

  marian


  2023-09-27 13:53:49
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Ale sukces straży Rybackiej że aż trzeba w prasie się tym pochwalić. Dziadka \"wielkiego przestępcę\" na rybach dorwali, który kilka rybek na obiad chciał złowić gdyż mizerna emerytura nażycie nie wystarczała. Wnioskuję by do prezydenta o ordery wystąpić!!!

  emryt


  2023-09-27 12:36:06
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Bandziora nie mogą złapać , ale dziadka z wędką to proszę bardzo aż artykuł powstał

  Ona


  2023-09-27 12:35:03
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Ucieszyła mnie bardzo ta wiadomość że może wreszcie coś się ruszy w tym zakresie. Jednocześnie dziwi mnie że mimo tylu prub pozyskania środków na w/w remont, nigdy nie było pieniędzy. Raptem przed samymi wyborami kasa się znalazła i to w pokaźnej kwocie (kiełbasa wyborcza), to może niech wybory będą co roku. Dziwny jest ten świat, jak śpiewał Czesław Niemen. Pozdrawiam.

  senior


  2023-09-27 10:46:14
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Zuchy! Dziadka złapać to jest sztuka...

  wolf


  2023-09-27 08:33:51

Reklama