Nie każdy senior potrafi dziś sam ugotować obiad. Nie każdy ma obok kogoś, kto zapyta, czy wszystko w porządku. Dlatego w Szczytnie i okolicznych miejscowościach ponownie rusza program „Poczta Obiadowa”. Organizatorzy szukają osób starszych potrzebujących wsparcia, ale też mieszkańców gotowych pomóc innym.
Program realizowany przez stowarzyszenie „Nasza Szczycieńska Ziemia” organizowany jest dzięki wsparciu Fundacji Biedronki.
Od 1 czerwca seniorzy zakwalifikowani do programu będą otrzymywać bezpłatne, ciepłe posiłki dostarczane bezpośrednio do domu średnio trzy razy w tygodniu.
Pomoc skierowana jest przede wszystkim do osób po 70. roku życia, samotnych, schorowanych lub mających trudności z codziennym przygotowywaniem posiłków.
TO NIE TYLKO JEDZENIE
Organizatorzy podkreślają jednak, że „Poczta Obiadowa” to coś więcej niż dostarczanie obiadu.
Dla wielu starszych osób kilka minut rozmowy przy drzwiach jest często jedynym kontaktem z drugim człowiekiem w ciągu dnia.
– Czasem brakuje już nie tylko sił czy zdrowia, ale po prostu obecności drugiego człowieka – mówią osoby zaangażowane w program.
„ROZEJRZYJCIE SIĘ WOKÓŁ SIEBIE”
Stowarzyszenie apeluje również do mieszkańców o pomoc w dotarciu do seniorów, którzy mogą potrzebować wsparcia.
Wiele starszych osób nie zgłasza się samodzielnie. Często nie korzystają z internetu, nie wiedzą o programie albo zwyczajnie wstydzą się poprosić o pomoc.
– Warto rozejrzeć się wokół siebie. Może obok mieszka ktoś samotny? Może starsza sąsiadka od dawna nie wychodzi z domu? – zachęcają organizatorzy.
SZUKAJĄ TAKŻE WOLONTARIUSZY
Program potrzebuje również wolontariuszy. Pomóc można na wiele sposobów – przekazując informacje, wspierając organizacyjnie albo po prostu znajdując chwilę na rozmowę z drugim człowiekiem.
Jak podkreślają organizatorzy, wolontariat to nie tylko pomaganie innym, ale także budowanie więzi i wspólnoty, których coraz częściej brakuje.
– Bo prawda jest bardzo prosta — wszyscy kiedyś będziemy seniorami. Musimy tylko chwilę poczekać – przypominają.
GDZIE SIĘ ZGŁOSIĆ?
Osoby zainteresowane udziałem w programie lub wolontariatem mogą uzyskać informacje pod numerem telefonu:
720 709 952
(od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–15.00).
Dokumenty i regulamin programu dostępne są również na stronie:
www.senior.wmcn.pl

Podoba mi się zaproszę żonę na wycieczkę .
Franek66
2026-06-15 07:49:34
Tak to jest, jak brzegi zabudowane. Jezioro ok, ale bylam raz i nigdy więcej.
Gabi
2026-06-14 19:30:23
Plac zabaw dla dzieci w miejscowości Jurgi do zwiedzania a przewodnikiem będzie sołtys.
Zaproszenie dla pani radnej z tego okręgu wyborczego.
2026-06-14 11:00:25
Generalnie to życzę powodzenia ale najpierw to trzeba by wpompowac naprawdę grube miliony w Pqsym, żeby turysta chciał tu specjalnie przyjechać, a może się mylę...
Romek
2026-06-14 05:29:42
Znam \"przedwojenny Pasym\" ze starych fotografii i marzyłem o powrocie do \"historii\" - BRAWO, BRAWO, BRAWO !!! Dziękuję pięknie i serdecznie pozdrawiam POMYSŁODAWCÓW I REALIZATORÓW!!!
Bogdan Dąbrowski
2026-06-13 23:38:56
Czy na Kalwie nie obowiązuje strefa ciszy?
Czytelnik
2026-06-13 17:26:02
Gratulacje Brawo za pomysł
Joanna
2026-06-13 13:42:31
Tiaaa...Podkarpacie faktycznie jest sławne xd Ukraińcy chyba potrzebują nowych taśm, na polityków.
Polak
2026-06-12 09:05:38
Burmistrz Nowociński, to bliski kuzyn męża Lidii Masłowskiej, tak więc konkurs rozstrzygnięty bezproblemowo ;)
Pasymiak
2026-06-12 02:29:56
Mam nadzieję, że wyciągnie wnioski i pójdzie się leczyć.
Grzegorz
2026-06-11 22:55:03