Kilka minut po godzinie 9:00 służby zostały zaalarmowane o pożarze w jednym z mieszkań przy ul. Bohaterów Westerplatte w Szczytnie. Niestety, mimo szybkiej interwencji ratowników, życia dwóch osób nie udało się uratować.
Jak potwierdziła nam rzecznik szczycieńskiej Policji - ze zgłoszenia wynikało, że z okna jednego z mieszkań wydobywa się dym. Na miejsce skierowano siedem zastępów straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego oraz policję. Pożar wybuchł w budynku wielorodzinnym, w którym znajdowało się sześć mieszkań. Z obiektu ewakuowano łącznie 11 osób.
Po przybyciu strażacy zastali w pełni rozwinięty pożar jednego z pomieszczeń w mieszkaniu znajdującym się na parterze budynku. W trakcie gaszenia pożaru oraz przeszukania pomieszczeń strażacy odnaleźli dwie osoby poszkodowane. Zostały one natychmiast ewakuowane na zewnątrz i przekazane zespołowi ratownictwa medycznego. Niestety u obydwóch osób rozpoznano zgon.
– Na razie nie wiemy jeszcze, kim były te osoby, trwa ustalanie ich tożsamości. Mieszkanie znajdowało się na parterze budynku – przekazała mł. asp. Agata Stefaniak z KPP Szczytno.
- Działania straży pożarnej koncentrowały się przede wszystkim na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji mieszkańców i osób poszkodowanych, ugaszeniu pożaru, oddymieniu oraz przewietrzeniu budynku, a także dokładnym sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń pod kątem obecności innych osób oraz ukrytych zagrożeń pożarowych. Łącznie na miejsce zdarzenia zadysponowano 7 zastępów straży pożarnej oraz samochód operacyjny którym na miejsce dojechał Komendant Powiatowy PSP w Szczytnie st. bryg. Zbigniew Stasiłojć, w sumie 34 strażaków - mówi kpt. Karol Doryn, oficer prasowy KP PSP Szczytno.
Aktualizacja: Zginęli mieszkańcy Szczytna - 65-letnia kobieta i 62-letni mężczyzna. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji. Przyczyna zgonu i przyczyna powstania pożaru są przedmiotem prowadzonego postępowania. Czynności prowadzone były przez policjantów dochodzeniowo-śledczych pod nadzorem prokuratora i biegłego z zakresu pożarnictwa.
Podoba mi się zaproszę żonę na wycieczkę .
Franek66
2026-06-15 07:49:34
Tak to jest, jak brzegi zabudowane. Jezioro ok, ale bylam raz i nigdy więcej.
Gabi
2026-06-14 19:30:23
Plac zabaw dla dzieci w miejscowości Jurgi do zwiedzania a przewodnikiem będzie sołtys.
Zaproszenie dla pani radnej z tego okręgu wyborczego.
2026-06-14 11:00:25
Generalnie to życzę powodzenia ale najpierw to trzeba by wpompowac naprawdę grube miliony w Pqsym, żeby turysta chciał tu specjalnie przyjechać, a może się mylę...
Romek
2026-06-14 05:29:42
Znam \"przedwojenny Pasym\" ze starych fotografii i marzyłem o powrocie do \"historii\" - BRAWO, BRAWO, BRAWO !!! Dziękuję pięknie i serdecznie pozdrawiam POMYSŁODAWCÓW I REALIZATORÓW!!!
Bogdan Dąbrowski
2026-06-13 23:38:56
Czy na Kalwie nie obowiązuje strefa ciszy?
Czytelnik
2026-06-13 17:26:02
Gratulacje Brawo za pomysł
Joanna
2026-06-13 13:42:31
Tiaaa...Podkarpacie faktycznie jest sławne xd Ukraińcy chyba potrzebują nowych taśm, na polityków.
Polak
2026-06-12 09:05:38
Burmistrz Nowociński, to bliski kuzyn męża Lidii Masłowskiej, tak więc konkurs rozstrzygnięty bezproblemowo ;)
Pasymiak
2026-06-12 02:29:56
Mam nadzieję, że wyciągnie wnioski i pójdzie się leczyć.
Grzegorz
2026-06-11 22:55:03