Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczytnie znaleźli się w elitarnym gronie najlepszych młodych uczniów w województwie warmińsko-mazurskim. Siedmioro zdobyło tytuły laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych przez kuratorium, a jedna uczennica została finalistką. „Trójka” znalazła się w zestawieniu obok renomowanych szkół z Olsztyna, Elbląga czy Ełku.
Tegoroczne konkursy przedmiotowe organizowane przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty cieszyły się rekordowym zainteresowaniem. Na etapie szkolnym uczestniczyło w nich aż 16 224 uczniów z 368 szkół podstawowych z całego województwa. Do etapu wojewódzkiego dotarło 1354 uczniów z 235 szkół.
W tym gronie bardzo mocno zaznaczyła swoją obecność Szkoła Podstawowa nr 3 w Szczytnie.
Tytuły laureatów zdobyli:
Julia Gut z klasy 8A – z języka polskiego, matematyki i chemii,
Joanna Zęgota z klasy 8B – z języka polskiego,
Mateusz Myślak z klasy 8A – z matematyki,
Adam Radosz z klasy 8C – z języka angielskiego,
Igor Gładkowski z klasy 8A – z języka angielskiego,
Miłosz Wróblewski z klasy 8C – z historii.
Finalistką konkursu z biologii została Anna Wysocka z klasy 8C.
„TO EFEKT WSPÓLNEJ PRACY”
Sukces uczniów nie kryje dumy dyrektor szkoły Grażyna Wrona-Janowska.
– Jesteśmy niezwykle dumni z naszych uczniów. To wielki sukces młodych ludzi, którzy przez wiele miesięcy pracowali z ogromnym zaangażowaniem i pasją. Ale to również efekt codziennej pracy nauczycieli oraz wsparcia rodziców. Bez tej współpracy takich osiągnięć nie byłoby – podkreśla dyrektor.
Jak dodaje, obecność szkoły ze Szczytna w zestawieniach obok dużych ośrodków jak Olsztyn czy Elbląg pokazuje, że także w mniejszych miastach są uczniowie mogący rywalizować z najlepszymi w regionie.
REKORDOWE ZAINTERESOWANIE KONKURSAMI
Największą popularnością w województwie cieszyły się konkursy z języka angielskiego, matematyki oraz języka polskiego. W ścisłej czołówce szkół z największą liczbą laureatów znalazły się placówki z Olsztyna, Elbląga i Ełku.
Tym bardziej wynik osiągnięty przez uczniów „Trójki” zwraca uwagę. W sumie szkoła może pochwalić się ośmioma wyróżnionymi uczniami w konkursach wojewódzkich.
Dla młodych laureatów i finalistki to nie tylko prestiż, ale też konkretne przywileje podczas rekrutacji do szkół średnich.

Podoba mi się zaproszę żonę na wycieczkę .
Franek66
2026-06-15 07:49:34
Tak to jest, jak brzegi zabudowane. Jezioro ok, ale bylam raz i nigdy więcej.
Gabi
2026-06-14 19:30:23
Plac zabaw dla dzieci w miejscowości Jurgi do zwiedzania a przewodnikiem będzie sołtys.
Zaproszenie dla pani radnej z tego okręgu wyborczego.
2026-06-14 11:00:25
Generalnie to życzę powodzenia ale najpierw to trzeba by wpompowac naprawdę grube miliony w Pqsym, żeby turysta chciał tu specjalnie przyjechać, a może się mylę...
Romek
2026-06-14 05:29:42
Znam \"przedwojenny Pasym\" ze starych fotografii i marzyłem o powrocie do \"historii\" - BRAWO, BRAWO, BRAWO !!! Dziękuję pięknie i serdecznie pozdrawiam POMYSŁODAWCÓW I REALIZATORÓW!!!
Bogdan Dąbrowski
2026-06-13 23:38:56
Czy na Kalwie nie obowiązuje strefa ciszy?
Czytelnik
2026-06-13 17:26:02
Gratulacje Brawo za pomysł
Joanna
2026-06-13 13:42:31
Tiaaa...Podkarpacie faktycznie jest sławne xd Ukraińcy chyba potrzebują nowych taśm, na polityków.
Polak
2026-06-12 09:05:38
Burmistrz Nowociński, to bliski kuzyn męża Lidii Masłowskiej, tak więc konkurs rozstrzygnięty bezproblemowo ;)
Pasymiak
2026-06-12 02:29:56
Mam nadzieję, że wyciągnie wnioski i pójdzie się leczyć.
Grzegorz
2026-06-11 22:55:03