Minister MSWiA Jarosław Zieliński konsekwentnie realizuje swoje obietnice dotyczące tego, że stanowisk kierowniczych w polskiej policji nie mogą pełnić funkcjonariusze, którzy do formacji trafili przed 1989 rokiem. Ta „reforma” dotknęła i szczycieńskiego komendanta inspektora Cezarego Gołotę. W poniedziałek,...
Minister MSWiA Jarosław Zieliński konsekwentnie realizuje swoje obietnice dotyczące tego, że stanowisk kierowniczych w polskiej policji nie mogą pełnić funkcjonariusze, którzy do formacji trafili przed 1989 rokiem. Ta „reforma” dotknęła i szczycieńskiego komendanta inspektora Cezarego Gołotę. W poniedziałek, 31 października uroczyście zdał on swoje obowiązki. Przeszedł na emeryturę. Do czasu powołania nowego komendanta jego obowiązki będzie pełnił pierwszy zastępca mł. insp. Tomasz Michalczak.
Gołota przeszedł na emeryturę po 35 latach służby.
W uroczystościach pożegnalnych wzięło udział wielu gości. Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek, zwracając się do insp. Cezarego Gołoty powiedział, że ogromnie ceni sobie jego pracę. - Z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że czas, w którym mieliśmy okazję spotykać się i dzielić sprawy zawodowe cenię bardzo wysoko i na długo zachowam w pamięci – mówił. - Kończąc służbę może pan cieszyć się nie tylko poczuciem dobrze spełnionego obowiązku, ale także szacunkiem oraz wdzięczną pamięcią współpracowników i przełożonych.
Inspektor Cezary Gołota rozpoczął służbę w resorcie 16 września 1981 roku w pionie prewencji Komendy Stołecznej. Po ukończeniu z wyróżnieniem w 1984 roku Wyższej Szkoły Oficerskiej w Szczytnie pozostał na uczelni jako pracownik naukowo-dydaktyczny, zajmując kolejno stanowisko starszego asystenta, wykładowcy, starszego wykładowcy, nauczając m.in. prawa cywilnego, prawa administracyjnego, prawa policyjnego oraz nauk pedagogicznych. W latach 1999-2002 pełnił obowiązki naczelnika Wydziału Organizacji Dydaktyki, realizując m.in. funkcję dziekana odpowiadał za planowanie zajęć na wszystkich formach kształcenia i szkolenia, obsługę bazy dydaktycznej uczelni oraz organizację logistyczną konferencji naukowych.
Był inicjatorem ponownego otwarcia Galerii Sztuki w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.
W latach 2002-2003 kierował Zakładem Metodyki Kształcenia i Doskonalenia Zawodowego Instytutu Kształcenia i Doskonalenia Kadr Kierowniczych Policji. W tym czasie był również Pełnomocnikiem Komendanta Głównego Policji ds. Zunifikowania Systemu Kształcenia policjantów. Jest autorem ponad 20 publikacji, poświęconych problematyce prawa administracyjnego, policyjnego oraz nauk pedagogicznych.
Po 19 latach służby w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, w 2003 roku, insp. Cezary Gołota został powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wałczu. W latach 2005-2006 pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie, nadzorując pion prewencji.
W latach 2006-2007 kierował Komendą Powiatową Policji w Zakopanem, przez kolejnych 5 lat zarządzał Komendą Powiatową Policji w Węgorzewie, a z dniem 27 lutego 2013 roku został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie.
Za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych insp. Cezary Gołota został odznaczony Brązowym i Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem za Długoletnią Służbę, Złotą Odznaką Zasłużony Policjant, Brązową Odznaką za Zasługi dla Pożarnictwa oraz Brązową Odznaką za Zasługi dla Policji.
tm
Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33