W hali wystawienniczej Expo Mazury w Ostródzie zgromadziło się ponad tysiąc gości.
– Samorządność zaczyna się w sołectwie, a sołtys jest pierwszym odbiorcą oczekiwań mieszkańców, a potem pierwszym wykonawcą, zachęcającym do wspólnego działania – mówił marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Sołtys dba o porządek na wsi, bezpieczeństwo, kulturę, rozrywkę dla mieszkańców. Często sam dla swojej społeczności robi to, co w mieście wykonują niekiedy różne organizacje albo instytucje, tylko w mniejszej skali.
Marszałek wręczył wyróżnienia sołtysom angażującym się w aktywizowanie społeczności lokalnych, inicjującym działania wpływające na zachowanie dziedzictwa kulturowego, zachowanie i rozwijanie krajobrazu wiejskiego, wzrost atrakcyjności turystycznej obszarów wiejskich, realizowane w ramach różnych konkursów np. „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla”, „Czysta i piękna zagroda – estetyczna wieś”, „Eko-sołectwo”.
Prof. Stanisław Achremczyk opowiedział o roli sołtysa w społeczności lokalnej. Uroczystość zwieńczył występ Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo”.
Ip
Lista wyróżnionych:
1. Zdzisław Kugler – sołectwo: Durąg, gmina: Ostróda,
2. Lucja Kuczyńska – sołectwo: Blanki, gmina: Lidzbark Warmiński,
3. Zbigniew Cieśla – sołectwo: Aniołowo, gmina: Pasłęk,
4. Grażyna Kapuścińska – sołectwo: Mątyki, gmina: Iława,
5. Szymon Gałka – sołectwo: Pilec, gmina: Reszel,
6. Mirosław Zieliński – sołectwo: Pożary, gmina: Działdowo,
7. Bronisław Szatan – sołectwo: Ługwałd, gmina: Dywity,
8. Helena Boniecka – sołectwo: Stare Jabłonki, gmina: Ostróda,
9. Celina Sokołowska – sołectwo: Węzina, gmina: Elbląg,
10. Jan Wiśniewski – sołectwo: Słupnica, gmina: Biskupiec Pomorski,
11. Anna Krystkiewicz – sołectwo: Jagarzewo, gmina: Janowo,
12. Małgorzata Łączyńska – sołectwo: Sząbruk, gmina: Gietrzwałd,
13. Stanisław Milewski – sołectwo: Kajkowo, gmina: Ostróda,
14. Teresa Rutyna – sołectwo: Zalesie, gmina: Milejewo,
15. Mirosława Mała – sołectwo: Żabi Róg, gmina: Morąg,
16. Adam Perczyński – sołectwo: Wójtowo, gmina: Barczewo,
17. Andrzej Wierzbicki – sołectwo: Wojciechy, gmina: Bartoszyce,
18. Tadeusz Pypczyński – sołectwo: Samborowo, gmina: Ostróda,
19. Magdalena Sadowska – sołectwo: Wilimy, gmina: Biskupiec,
20. Jadwiga Weinar – sołectwo: Zwiniarz, gmina: Grodziczno,
21. Katarzyna Kustra – sołectwo: Skierki, gmina: Barciany,
22. Maria Żmijewska – sołectwo: Woryny, gmina: Górowo Iławeckie,
23. Anna Czeryba – sołectwo: Babiak, gmina: Lidzbark Warmiński,
24. Anna Eber – sołectwo: Królewo, gmina: Morąg,
25. Jerzy Sadowski – sołectwo: Podlasek, gmina: Biskupiec,
26. Kazimierz Kazaniecki – sołectwo: Górne, gmina: Gołdap,
27. Jan Wołoszyn – sołectwo: Łajsy, gmina: Pieniężno,
28. Zygmunt Rząp – sołectwo: Olszyny, gmina: Szczytno,
29. Ewa Kulpińska-Mejor – sołectwo: Talki, gmina: Wydminy,
30. Natalia Kowalewska – sołectwo: Łupki, gmina: Pisz,
31. Bernard Burba – sołectwo: Babki Gąseckie, gmina: Olecko,
32. Andrzej Plichta – sołectwo: Biskupiec, gmina: Biskupiec,
33. Grażyna Ostas – sołectwo: Turznica, gmina: Ostróda.
Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33