Sobota, 22 Czerwiec
Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza -

Reklama


Reklama

Świadkowie mówią, że nie głosowali i nie podpisywali. Afera wisi na włosku!


Olsztyńscy prokuratorzy przesłuchali już 20 z ponad 40 osób, które mogą mieć wiedzę na temat nieprawidłowości przy głosowania w ubiegłorocznym budżecie obywatelskim. Wśród nich są miejscy radni, burmistrz, ale i zwykli mieszkańcy Szczytna.- W gronie osób już przesłuchanych znajdują się takie, które nie przypominają sobie, aby brały udział w tym głosowaniu i aby cokolwiek podpisywały – poinformował „Tygodnik Szczytno” prokurator Daniel Brodowski, pełniący obowiązki rzecznika Prokuratora Okręgowego w Olsztynie. - Od świadków został pobrany materiał porównawczy do badań nad pismem ręcznym. Trafił on do biegłego. Czekamy na jego opinię. Wszystkie zebrane informacje będą weryfikowane.


Reklama

 

Na razie postępowanie toczy się w sprawie. Nikt nie usłyszał zarzutów.

 

Śledztwo prowadzi prokuratura w Olsztynie, bo szczycieńska wyłączyła się z niego. Prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa powiadomił burmistrz Krzysztof Mańkowski. Prokuratorzy będą porównywali między innymi charakter pisma złożony na kartach do głosowania.

Reklama

 

Według zgłaszających istnieje duże prawdopodobieństwo fałszowania kart do głosowania lub głosowania w imieniu osób, które o tym nie wiedziały, przy wykorzystaniu ich danych osobowych.Komentarze do artykułu

Rafał

Zrobiło się mokro panie radny Łachacz?

Alex

No to zaraz będziemy mieli wybory uzupełniające ...

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama