Strażacy ochotnicy z gminy Szczytno spotkali się w Lipowcu, by podsumować ostatnie lata działalności i wybrać nowe władze Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. W centrum wydarzeń znaleźli się ludzie, którzy od lat odpowiadają za bezpieczeństwo mieszkańców – zarówno podczas pożarów, wypadków, jak i lokalnych kryzysów.
Zjazd odbył się 16 maja w remizie OSP Lipowiec. Uczestniczyli w nim delegaci z siedmiu jednostek OSP z terenu gminy Szczytno oraz przedstawiciele OSP Miasta Szczytno.
Podczas obrad druhny i druhowie wysłuchali sprawozdań komisji rewizyjnej, mandatowej, wyborczej oraz komisji uchwał i wniosków. Najważniejszym punktem spotkania był jednak wybór nowego zarządu.
Prezesem Oddziału Gminnego ZOSP RP ponownie został druh Sławomir Wojciechowski. Funkcję wiceprezesa objęła druhna Ewa Zawrotna, zastępując po wielu latach druha Adama Osińskiego. Nowym komendantem został druh Jacek Dąbrowski, który przejął obowiązki po druhu Krzysztofie Fajbusiu. Skarbnikiem wybrano druhnę Aleksandrę Alancewicz, a sekretarzem został druh Krzysztof Fajbuś.
W trakcie zjazdu nie brakowało podziękowań dla osób, które przez lata angażowały się w rozwój jednostek i działalność na rzecz mieszkańców.
– Ochotnicze Straże Pożarne są fundamentem bezpieczeństwa lokalnych społeczności. To ludzie, którzy niezależnie od pory dnia i nocy są gotowi nieść pomoc – podkreślano podczas spotkania.
W wydarzeniu uczestniczył również Komendant Powiatowy PSP w Szczytnie st. bryg. Zbigniew Stasiłojć. Komendant dziękował druhom za służbę i zaangażowanie, ale zwrócił też uwagę na rozwój wyposażenia jednostek działających na terenie gminy.
Słowa uznania skierował do wójta gminy Szczytno Sławomira Wojciechowskiego za działania związane z doposażaniem i utrzymaniem gotowości bojowej jednostek OSP w Lipowcu, Olszynach, Płozach, Gawrzyjałce, Trelkowie, Szymanach i Romanach.
Spotkanie w Lipowcu miało nie tylko formalny charakter. Było też okazją do rozmów o współpracy między jednostkami, wyzwaniach stojących przed strażakami ochotnikami i planach na kolejne lata.
Na zakończenie nie zabrakło strażackiego motta, które od lat towarzyszy druhom podczas służby: „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.
Podoba mi się zaproszę żonę na wycieczkę .
Franek66
2026-06-15 07:49:34
Tak to jest, jak brzegi zabudowane. Jezioro ok, ale bylam raz i nigdy więcej.
Gabi
2026-06-14 19:30:23
Plac zabaw dla dzieci w miejscowości Jurgi do zwiedzania a przewodnikiem będzie sołtys.
Zaproszenie dla pani radnej z tego okręgu wyborczego.
2026-06-14 11:00:25
Generalnie to życzę powodzenia ale najpierw to trzeba by wpompowac naprawdę grube miliony w Pqsym, żeby turysta chciał tu specjalnie przyjechać, a może się mylę...
Romek
2026-06-14 05:29:42
Znam \"przedwojenny Pasym\" ze starych fotografii i marzyłem o powrocie do \"historii\" - BRAWO, BRAWO, BRAWO !!! Dziękuję pięknie i serdecznie pozdrawiam POMYSŁODAWCÓW I REALIZATORÓW!!!
Bogdan Dąbrowski
2026-06-13 23:38:56
Czy na Kalwie nie obowiązuje strefa ciszy?
Czytelnik
2026-06-13 17:26:02
Gratulacje Brawo za pomysł
Joanna
2026-06-13 13:42:31
Tiaaa...Podkarpacie faktycznie jest sławne xd Ukraińcy chyba potrzebują nowych taśm, na polityków.
Polak
2026-06-12 09:05:38
Burmistrz Nowociński, to bliski kuzyn męża Lidii Masłowskiej, tak więc konkurs rozstrzygnięty bezproblemowo ;)
Pasymiak
2026-06-12 02:29:56
Mam nadzieję, że wyciągnie wnioski i pójdzie się leczyć.
Grzegorz
2026-06-11 22:55:03