Dwa pierwsze miejsca i podium dla młodych wokalistów z gminy Dźwierzuty. Reprezentanci lokalnych zajęć wokalnych wrócili z konkursu „Polskie Legendy – Big Bit lata 60/70” w Wielbarku z kolejnymi sukcesami.
Największy sukces odniosła Weronika Nadstawna, która zdobyła pierwsze miejsce w kategorii solistów szkół ponadpodstawowych. Zwyciężył również zespół „Wrzosy”, a trzecie miejsce wyśpiewał zespół wokalny „Sing”.
Konkurs odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku i zgromadził uczestników z różnych miejscowości regionu. Tym razem to właśnie reprezentanci gminy Dźwierzuty znaleźli się w gronie najczęściej nagradzanych wykonawców.
Pierwsze miejsce w kategorii zespołów zdobyły „Wrzosy”, tworzone przez Kazimierę Klobuszeńską, Halinę Michalewicz, Alinę Piotrak, Dorotę Sawicką, Teresę Biedak i Danutę Grabowską.
Na podium stanął także zespół „Sing”, który wywalczył trzecie miejsce. W skład grupy weszli: Weronika Nadstawna, Julia Rapacka, Julia Lewandowicz, Julia Bartnikowska, Kinga Rupińska i Faustyna Rupińska.
Szczególne emocje towarzyszyły również występowi najmłodszych uczestników. Dzieci z zespołu „MINI” po raz pierwszy pojawiły się na konkursowej scenie.
– To był ich debiut w konkursie wokalnym i świetnie sobie poradzili. Widać było ogromne emocje, ale też radość z występu – podkreślali organizatorzy wyjazdu.
W skład zespołu „MINI” weszli: Silena Kruczała, Kornelia Szuszman, Kornelia Rupińska, Helena Chełchowska, Julia Suchecka, Miłosz Rupiński, Rozalia Rupińska, Rita Kozera, Magda Roziecka i Łucja Rupińska.
Duże słowa uznania skierowano również do Marii Magdziarz, instruktorki zajęć wokalnych w GOK Dźwierzuty, która przygotowywała uczestników do konkursu.
Dla młodych wokalistów z gminy Dźwierzuty był to nie tylko konkurs, ale też kolejny dowód na to, że lokalne talenty coraz śmielej zaznaczają swoją obecność na muzycznej mapie regionu.
Podoba mi się zaproszę żonę na wycieczkę .
Franek66
2026-06-15 07:49:34
Tak to jest, jak brzegi zabudowane. Jezioro ok, ale bylam raz i nigdy więcej.
Gabi
2026-06-14 19:30:23
Plac zabaw dla dzieci w miejscowości Jurgi do zwiedzania a przewodnikiem będzie sołtys.
Zaproszenie dla pani radnej z tego okręgu wyborczego.
2026-06-14 11:00:25
Generalnie to życzę powodzenia ale najpierw to trzeba by wpompowac naprawdę grube miliony w Pqsym, żeby turysta chciał tu specjalnie przyjechać, a może się mylę...
Romek
2026-06-14 05:29:42
Znam \"przedwojenny Pasym\" ze starych fotografii i marzyłem o powrocie do \"historii\" - BRAWO, BRAWO, BRAWO !!! Dziękuję pięknie i serdecznie pozdrawiam POMYSŁODAWCÓW I REALIZATORÓW!!!
Bogdan Dąbrowski
2026-06-13 23:38:56
Czy na Kalwie nie obowiązuje strefa ciszy?
Czytelnik
2026-06-13 17:26:02
Gratulacje Brawo za pomysł
Joanna
2026-06-13 13:42:31
Tiaaa...Podkarpacie faktycznie jest sławne xd Ukraińcy chyba potrzebują nowych taśm, na polityków.
Polak
2026-06-12 09:05:38
Burmistrz Nowociński, to bliski kuzyn męża Lidii Masłowskiej, tak więc konkurs rozstrzygnięty bezproblemowo ;)
Pasymiak
2026-06-12 02:29:56
Mam nadzieję, że wyciągnie wnioski i pójdzie się leczyć.
Grzegorz
2026-06-11 22:55:03