Piątek, 27 Maj
Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -

Reklama


Reklama

Ścieżka nowa i... niszczona


„Jako Wójt Gminy proszę Was, Mieszkańców Gminy Dźwierzuty, abyśmy dali dobry przykład. Abyśmy pokazali, że zainwestowane w ścieżkę ogromne środki publiczne z budżetu naszej Gminy nie poszły na marne”. Taki apel zamieściła na swoim profilu wójt Marianna Szydlik. I nie bez powodu.Budowa ścieżki rowerowej po dawnym nasypie kolejowym, wiodąca praktycznie od Szczytna, przez całą niemal gmine Dźwierzuty aż do granicy powiatu jest już niemal zakończona. Niemal, bo jeszcze trwaja prace na odcinku, na którym wystąpiły problemy komunikacyjne, które mogą zagrażać jej użytkownikom. Niemniej częściowy odbiór prac już nastąpił. W międzyczasie pojawił się też problem natury – nazwijmy to – własnościowej, wynikający z zupełnie nieuzasadnionych roszczeń poprzedniego właściciela nasypu, czyli PKP. Do tego zagadnienia, bardziej szczegółowo, jeszcze wrócimy. Dziś – o okolicznościach, które sprowokowały wójt Szydlik do zamieszczenia cytowanego apelu.


Reklama

 

Częściowy odbiór „placu budowy” był okazją do tego, by dokładnie przyjrzeć się obiektowi na jego całej długości, bo pamiętać trzeba, że ścieżka, choć jej budowa formalnie jeszcze trwa, jest już bardzo intensywnie użytkowana. I to właśnie – jak się okazuje – jest dla tej ścieżki bardzo... szkodliwe. Dokumentacja fotograficzna dowodzi bowiem, że to, co jeszcze nie zostało zbudowane wymaga... odbudowy, a co najmniej napraw.

 

- Jeszcze ścieżka nie została oddana do użytku, a już musimy naprawiać szkody wyrządzone przez wandali, sprzątać śmieci, które pojawiają się po sobotnich libacjach. Pięknie wyremontowane obiekty mostowe już dziś wymagają ponownego malowania lub przynajmniej czyszczenia, a miejscami nawet wykonania poprawek po oderwanym tynku (rzut kamieniem okazał się celny) – opisuje wójt Szyblik stan nowiutkiej ścieżki. - Miejsce postojowe w Popowej Woli zostało natomiast wykorzystane na weekendową imprezę. Porozrzucane popękane balony, wstążki, kosze na śmieci wypełnione butelkami po alkoholu, butelka na stole służąca za popielniczkę, łupiny słonecznika i puszki po alkoholu wokół wiaty nie zachęcają rowerzystów do odpoczynku w tym miejscu... a to właśnie MOR Popowa Wola ma jeden z piękniejszych widoków i jest ostatnią stacją postojową na wykonanej dotychczas trasie – kontunuuje. - Przykry obrazek, a ta inwestycja ma być naszą wizytówką i magnesem na turystów.

Reklama

 

I te właśnie, rażące i żenujące widoki, dowody ludzkiej niefrasobliwości, głupoty, a wręcz chamstwa, skłoniły wójt Mariannę Szydlik do wystosowania prośby. Zwraca się więc do mieszkańców swojej gminy o to, by wybudowanej ścieżki po prostu pilnowali. By zwracali uwagę a takie zachowania użytkowników, które mają niszczycielski charakter. - Każda usterka będzie musiała zostać naprawiona z budżetu nas wszystkich. Więcej pieniędzy na utrzymanie i naprawę ścieżki, to mniej pieniędzy na inne zadania własne gminy – podkreśla.

 

Można by się chwilę zastanowić, dlaczego wójt gminy Dźwierzuty nie apeluje do wandali. Z drugiej jednak strony – czy taki apel miałby sens? Skoro ktoś nie ma w sobie minimum przyzwoitości, by nie niszczyć tego, co inni ogromnym wysiłkiem i pieniędzmi zrobili, to żaden apel takiego kogoś tą przyzwoitością nie napełni.Komentarze do artykułu

Miejscowy

\"pomidorka\' trzeba do ochrony zatrudnić i będzie git.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama