Wtorek, 28 Marca
Imieniny: Ernesta, Jana, Marka -

Reklama


Reklama

Rodzice: - Zostaliśmy podzieleni, to nie sukces! (zdjęcia)


Miała być awantura, a skończyło się, choć nieco nerwową, to merytoryczną dyskusją. Rodzice, którzy przyszli na miejską sesję, aby bronić Niepublicznego Przedszkola Pod Topolą wykazali klasę, której niekiedy brakuje naszym samorządowcom. Ostatecznie ze zrozumieniem przyjęli decyzję burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego o likwidacji Niepublicznego Przedszkola Pod Topolą. Od września w jego murach zacznie działać publiczne przedszkole – filia Promyczka.Po ponad 30 latach działania przestanie istnieć Niepubliczne Przedszkole Pod Topolą w Szczytnie. Budynek przejmuje miasto. Od września powstanie tam filia publicznego przedszkola Promyczek. Co ważne dla rodziców dzieci tam się uczących nic poza organem prowadzącym się nie zmieni.

 

- Nie będzie mieszania grup, czy przenoszenia dzieci z jednego przedszkola do drugiego, zastaną w nim też dzieci z gminy Szczytno – zapewnił na sesji burmistrz Krzysztof Mańkowski.

 

Z decyzji lekko zadowoleni są rodzice. Lekko, bo mają też swoje uwagi.

 

- Ta cała sytuacja nie powinna tak wyglądać – mówi nam jedna z mam. - Burmistrz wywołał emocje, podzielił nas, jako rodziców. Zlikwidował świetnie działającą od 30 lat placówkę. Jednym podpisem zadecydował o likwidacji firmy. To na pewno nie jest sukces. Przykro nam, że mamy takich samorządowców. Te uwagi kieruję też do radnych, którzy próbowali na naszej tragedii ugrać swoje i wszcząć awanturę. Niektórzy radni podczas spotkań zachowywali się wręcz bezczelnie. Na pewno będziemy o tym pamiętali. Ale tak, z perspektywy czasu dziękujemy też burmistrzowi i radnym za rozsądek i pozostawienie naszych dzieci w tym samym budynku, z tą samą kadrą, kuchnią... Niestety, bez naszej ukochanej pani dyrektor Bożenny Mikielewicz. I jeszcze jedno: prosimy pana burmistrza, aby wszystkie te zapewnienia, które padły na wtorkowej sesji dał nam na piśmie.


Reklama

 

Na sesji radni i rodzice dopytywali się, kto będzie dyrektorem nowej placówki.

 

- Przedszkole będzie częścią Promyczka, więc pani dyrektor Jolana Kojro – tłumaczył burmistrz Krzysztof Mańkowski. - Po jej przejściu na emeryturę przeprowadzimy konkurs. W luźnej rozmowie zaproponowałem pani Mikielewicz, aby wystartowała w nim. Ale będzie musiała stanąć do konkursu, bo tego wymaga prawo oświatowe.

 

Bożenna Mikielewicz, dyrektor Niepublicznego Przedszkola Pod Topolą przyznała ze smutkiem, że ma już dość tej całej awantury.

 

- Przyszedł czas, aby odejść – mówiła rodzicom tuż po sesji. - Smutno, że w takich okolicznościach, ale nie miałam na nie wpływu. Bardzo dziękuję za wsparcie, które od was otrzymałam.

 

Dyskusja o zmianach na sesji trwała jeszcze długo. Radni i burmistrz nie szczędzili sobie uwag i przerzucali się odpowiedzialnością, kto wywołał tę awanturę i emocje. Radny Rafał Kiersikowski próbował dopytywać o koszty funkcjonowania nowej miejskiej placówki. Sugerując, że będzie ona droższa.

Reklama

 

- Widzę, że pan, panie Kiersikowski, nie odpuszcza – odparł mu wyraźnie poirytowany burmistrz. - Owszem, utrzymanie placówki publicznej jest nieco droższe, ale zapewnienie miejsc w przedszkolach dla naszych dzieci, to nasze zadanie. Dzięki tym zmianom po raz pierwszy historii naszego samorządu mamy miejsce dla wszystkich dzieci.

 

Całą dyskusję można obejrzeć i wysłuchać na stronie internetowej „Tygodnika Szczytno”. Zachęcamy do oglądania każdej sesji Rady Miejskiej w Szczytnie.Komentarze do artykułu

aa

Śmieszne, bo zadymiarze ciągle ci sami - PSL

smutny

Szkoda że niektórzy radni zainteresowani są tylko pieniactwem. Bardzo dobra decyzja, na tym szczeblu decyduje się nie o jednostkach a o ogólnie pojętej korzyści.

Rodzic

Burmistrz Mańkowski podjął decyzję, która doprowadzi do likwidacji Przedszkola Pod Topolą. Teraz próbuje się tłumaczyć, że całe zamieszanie to wina radnych i rodziców, którzy walczą o świetnie funkcjonujące przedszkole. Hipokryzja i żenada, czas zwinąć żagle

Tomasz

Panie Łachacz kolejna wtopa , afera się nie udała.

Im wyższe stanowisko, tym większa patologia. Gratuluję rodzicom opanowania i kultury osobistej, pokazaliście klasę!. Wszystko da się odkręcić, do jesieni szkodniki znikną, a my naprawimy wyrządzone szkody.

Gargamel

Zwana jako\" ta w zielonym\" radna Kosakowska pokazała po raz kolejny klasę. Pedagog ze szkoły a chamstwo takie, że nam młodym rodzicom było niezręcznie. Na spotkaniu w przedszkolu pokaz buty i arogancji, podczas gdy kobiety wychodziły z sali ze łzami w oczach ona urządzała sobie podśmiechujki i pokazywała durnowate miny podczas wystąpień innych radnych i Pani poseł. Na sesji to samo, trzeba było uciszać panią pedagog bo przeszkadzała mamie która stała na mównicy. Tak żenujacego człowieka dawno nie spotkałem. Nie do pomyślenia, że takie coś reprezentuje miasto i pracuje z dziećmi. Ochyda

smutny

PSL zrobił zadymę a wina burmistrza. Szkoda że Kiersikowski nie przyprowadził rodziców co dzieci do żłobka się nie dostały.

Beata

No to radny Łachacz nie zabłysną, nie udała się afera.

Sylwia

To Kiersikowskiemu rodzice utarli nosa.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie zmienia się w Akademię Policji
  Miliony wyrzucone w błoto, bo pan granatnik koszulkę w młodości nosił Police Akademy i teraz takie zamarzenie ma. Lepiej chłopie poczytaj czegoś o granatnikach poczytaj

  wolf


  2023-03-27 11:12:06
 • Zalewska, Kasznia, Jesionowski, Hydromix, Przyjazne Spychowo, PZN... Jurandy trafiły do wybitnych (zdjęcie)
  Wielkie gratulacje dla Pani Wiesi, pracowałem z Panią w szpitalu, wspaniała Osoba :)

  Krzysiek


  2023-03-27 10:55:36
 • Kardiolog, który stracił serce dla Szczytna. Historia doktora Adama Nagajewskiego
  Cudowny lekarz szkoda że Pan nas opuścił ale nie dziwię się tu nie było szans na rozwój życzę powodzenia i dziękuję

  Aaa


  2023-03-26 21:57:01
 • O szukaniu winnych – felieton Jerzego Niemczuka
  Szanowny Panie Niemczuk. Tekst o uczeniu się pisania w trakcie wypisywania mandatu - stary jak świat. Znam go od dobrych 30 lat, Będąc dość młodym człowiekiem, przewożącym w przepisowej liczbie w maluchu moich przyjaciół w dość sporym mieście o nazwie Toruń z Centrum na Bielany. Lato, szyby opuszczone i ferajna śmieje się do rozpuku z różnych dowcipów. Tylko ze względu na nasz wiek i dobry nastrój niczym nie wzmacniany zostaliśmy zatrzymani przez patrol, który trzepał nas prawie godzinę. Każdego z osobna goszcząc w wiadomym wozie. Reszta czekając samochodzie zastanawiała się, czy uczą się jeszcze pisać i czytać, czy już literują i drukują. Płakaliśmy ze śmiechu, a mandat płaciliśmy zrzutką, W sumie nie wiadomo za co, zdaje się, że stwarzaliśmy swym dobrym humorem zagrożenie na drodze. Może obecnie niektórzy są po studiach np. w Toruniu, ale w innej akademii. Druga rzecz - na pochyłe drzewo każda koza skacze, łatwiej pobić słabszego, niż zmierzyć się z Pietrzykowskim. Ot taka opowiastka. Pozdrowienia

  Anegdota


  2023-03-26 17:07:19
 • Mazurskie Malediwy zostaną bez wody i mieszkańców? (Rozmowa z wójtem gminy Jedwabno Sławomirem Ambroziakiem)
  Piękne lasy i jeziora nie wystarczą do godnego życia. Jakość życia stałych mieszkańców systematycznie się pogarsza. Jesteśmy wyłączeni komunikacyjnie. Tragedia jest w służbie zdrowia. Nie ma od lat stomatologa. Kiedyś dojeżdżał ginekolog, okulista. Teraz mamy tylko lekarza rodzinnego i zrujnowany budynek, zaniedbaną posesję ośrodka zdrowia. Tak źle nie było od lat.Pan Wójt remontuje i buduje kluby na wsiach a nie dba o zdrowie mieszkańców, zęby dzieciaków i wygląd miejscowości gminnej.Podatki, wszystkie opłaty mamy najwyższe w powiecie. Nasze dzieci nie chcą tu wracać. Również młodzi ludzie z dużych miast nie myślą o budowie tutaj domów na okres lata. Jest brak infrastruktury przyciagającej młodych ludzi. Jest dużo domków letniskowych, które zostały pobudowane dawno. Młodzi szukają atracji sportowych, ścieżek rowerowych. Gmina chce zarabiać na turystach nie oferując nic w zamian. Kanalizacja, wodociągi są niezbędne dla rozwoju turystyki. Ale to obecnie standart. Trzeba czegoś więcej. Brak miejsc pracy też wyklucza powrót dzieci po ukończeniu nauki w rodzinne strony. Oni już nawet na urlop nie chcą tu przyjeżdżać, tłumacząc to brakiem jakichkolwiek atrakcji. Okropnie wyglądają obskurne punkty handlowe i gastronomiczne w Warchałach. Młodzi ludzie planujący rodzinę nie widzą w Jedwabnie perspektyw rozwoju swoich dzieci. Brak jest zajeć pozalekcyjnych, rozwijających zainteresowania, na dodatkowe zajęcia językowe, sportowe trzeba dzieci dowozić do miasta. Koszty utrzymania są wyższe niż w mieście. Ostatnio GOK bardzo rozwinął działalność. Jednak nie jest w stanie zatrudnić specjalistów prowadzących na wysokim poziomie zajęcia tematyczne. Ożywili się emeryci i bardzo dobrze, że wyszli ze swoich czterech ścian. Jednak to nie gwarantuje rozswoju gminy. W stosunku do ościennych gmin zostaliśmy poważnie w tyle. Nawet mieszkania oferowane za 40 % ceny mieszkania o takim standardzie w Olsztynie nie znajdują nabywców. JeślI powstanie poligon to również rozwój turystyki w gminie będzie zagrożony. Nie wiem jak wygladaja wpływy z podatków od turystyki, domków letniskowych w stosunku do pozostałych wpływów. Uważam jednak, że nic za te pieniądze nie zrobiono dla turystów. Brak parkingów w Warchałach, niesprzątana plaża w Nartach, brak koszy na śmieci w miejscach publicznych to tylko ułamek zaniedbań. Z roku na rok obserwuję coraz mniej młodszych turystów odwiedzających naszą piękną ale bardzo zaniedbaną gminę. Przyjeżdżaja starsi ludzie szukający ciszy, majacy tu swoje, już często podniszczone domy.

  Mieszkaniec


  2023-03-26 10:46:07
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa w Szczytnie: 33 km modlitwy, ciszy i trudów w poszukiwaniu spotkania z Bogiem
  Ja myślę, że JPII mniej potrzebuje takich jak \"szczytnianin od zawsze\", Grot przynajmniej nie pluje na niego nienawiścią i jadem.

  Anna


  2023-03-26 10:26:41
 • Wielbark szykuje się na przyjęcie tysięcy żołnierzy?! Wojsko rozpoczyna promocję powstania nowej jednostki wojskowej w tej gminie
  Nie Kuba, nie wystarczy, żeby powróciła normalność, trzeba wszystkich z Nowogrodzkiej pogonić na zbite ryje, nie zapominaj, że jest to doskonale zorganizowana mafia.


  2023-03-26 10:18:59
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Szczytnie zaprasza w podróż po świecie mangi - czwartek, 30 marca
  Manga to każdy komiks wydany w Japonii, nie istnieje też coś takiego jak styl mangowy. Poza Japonią mangą nazywamy komiks japońskiego autora (bez względu na styl, w jakim został stworzony). Tutaj co najwyżej mamy do czynienia z komiksem.

  pcela


  2023-03-24 19:06:16
 • Trwają policyjne działania pn. Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego
  Lepiej zainteresować się tymi co mają sądowy zakaz kierowania autami , bo czują się bezkarni.

  cojest


  2023-03-24 14:11:05
 • Lokalna mapa potrzeb już działa. Skorzystaj! Pomóż rozwinąć swoje miasto, gminę
  Lans jak lans - jeden szyty subtelnie, a inny grubymi nićmi. Tak niewiarygodnego człowieka, co to w radzie siedzi od iluś lat, a teraz dopiero szuka pomysłów u mieszkańców - to rzadko się spotyka. Niektórzy to jeszcze umieją trochę udawać, a on idzie na rympał.

  Krajan


  2023-03-24 11:26:18

Reklama