Przez kilka godzin lotniskowy terminal w Szymanach tętnił aktywnym życiem tych, którzy w powiecie są aktywni na co dzień. Były dyskusje i prezentacje, trochę teatru i trochę muzyki. Były też tytuły, nagrody i nawet łzy wzruszenia.
...
Przez kilka godzin lotniskowy terminal w Szymanach tętnił aktywnym życiem tych, którzy w powiecie są aktywni na co dzień. Były dyskusje i prezentacje, trochę teatru i trochę muzyki. Były też tytuły, nagrody i nawet łzy wzruszenia.
Jak na targi przystało, podczas spotkania odbywał się „handel”. Głównym towarem była informacja: o tym, kto w powiecie działa, jak działa, co chce robić i robi, o tym, jak swoją działalność „sprzedawać” (wykład o promocji) i skąd brać na nia pieniądze (dyskusja panelowa, choć chętnych do słuchania było dużo, a do dyskusji niewiele). Wartość dodana wydarzenia to wszystko to, co się działo poza sfera oficjalną i na scenie. A działo się sporo. Przy stoiskach rozmawiano, pokazywano, prezentowano, umawiano się... I właśnie dla takich kuluarowych spotkań „oko w oko”, do nawiązywania współpracy, do wymiany doświadczeń, podobne targi powinny być organizowane. Wie o tym Joanna Gawryszewska z „Kreolii” - organizatorka całego „zamieszania” i choć to niełatwe, przeprowadziła targi już po raz trzeci.
W tym roku targi ngo-sów uzupełniła też Lokalna Organizacja Turystyczna, która przeprowadziła swoj własny ewent, skierowany do tego samego grona odbiorców. A że tytuły i nagrody są zawsze i przez wszystkich pożądane, to i nie brakowało emocji podczas I Gali Organizacji Pozarządowych.
W oprawie dość – nazwijmy to – swobodnie imitującej wręczanie filmowych „Oscarów” ogłaszane były nominacje oraz ostateczni zwycięzcy.
I tak Wolontariuszem Roku 2016 została Wiesława Zalewska, pielęgniarka środowiskowa. Niemal nie sposób doliczyć się funkcji społecznych, które pełni i organizacji, do których należy, a nawet nimi kieruje. Pani Wiesława – choć do różnych nagród już przywykła, bo otrzymuje je często, niezwykle była wzruszona wyróżnieniem i oko się jej na scenie niebezpiecznie zaszkliło.
Laureaci dwóch kolejnych tytułów – co ważne – nagrody za swoje osiągnięcia i dokonania otrzymali po raz pierwszy. I tu chwała organizatorom Gali i kapitule za taki właśnie wybór, bo laureaci to godni i niewątpliwie na te laury zasłużyli. Organizacją Roku 2016 została Fundacja i Grupa Ratownicza Autrimpus. Natomiast za Inicjatywę Roku 2016 uznano spektakl pt. „Chrzest Mieszka”, który podczas dożynek w Targowie zaprezentowała Nieformalna Grupa Teatralna „Domalesia”.
Nagrodę specjalną dla organizacji otrzymał Uniwersytet III Wieku w Szczytnie.
APLA
Nominowani do tytułów:
Wolontariusz Roku 2016:
Wiesława Zalewska (Forum Kobiet, LOK)
Bogumiła Siedlecka (zespół „Wrzosy”)
Sławomir Staszak (HDK)
Milena Zapadka (HDK, OSP)
Adam Kamiński („Szlachetna paczka”)
Organizacja Roku 2016:
Stowarzyszenie Morsy #Reset
Fundacja Autrimpus
Uniwersytet III Wieku
Klub Biegacza Jurund
Koło Gospodyń Wiejskich z Miętkich
Inicjatywa 2016 roku:
Spektakl „Chrzest Mieszka”
II Szczycieńska Dycha Jurunda
Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33