Marcin Rogala zwyciężył w XII edycji ogólnopolskiego turnieju „Scrabble nad Jeziorem” w Piasutnie. Za nim uplasowali się Tomasz Nasiłowski i Tomasz Sehnal. Emocji nie brakowało, bo tu każde słowo może być warte… podium.
Niepozorne litery, gorące głowy i chłodne kalkulacje. W miniony weekend Piasutno po raz dwunasty gościło śmietankę polskich scrabblistów. Nad jeziorem rozegrano prestiżowy Ogólnopolski Rankingowy Turniej „Scrabble nad Jeziorem”.
Do gry zasiadło kilkudziesięciu zawodników z całej Polski – od debiutantów po mistrzów rankingów. Nie chodziło jednak tylko o punkty. Chodziło o prestiż, o tytuł i o słowa, które ważą więcej, niż się wydaje.
Tegoroczny turniej bezapelacyjnie należał do Marcina Rogali. Grał pewnie, z wyczuciem i spokojem – a to w tej grze znaczy więcej niż fartowny zestaw liter. Na drugim miejscu uplasował się Tomasz Nasiłowski, a podium zamknął Tomasz Sehnal.
– Tu trzeba mieć strategię, opanowanie i… nerwy z żelaza – mówi jeden z uczestników. – Jedno źle zagrane słowo i spadasz z podium.
Dla niewtajemniczonych: według danych Polskiej Federacji Scrabble, najwyżej punktowane słowo w polskich rozgrywkach turniejowych to: „ŻURAWIÓWKA” – zdobyło 303 punkty w jednym ruchu.
Zagrał je Andrzej Kisiel w 2006 roku podczas turnieju rankingowego. Słowo wykorzystało wszystkie litery z pulki gracza (tzw. „bingo”), premię za potrójne słowo i inne sprzyjające ułożenie na planszy.
Atmosfera? Skoncentrowana, cicha, wręcz napięta. Ale w przerwach – śmiech, rozmowy i podsumowania rozegranych gier.
Piasutno, choć niewielkie, od lat przyciąga tu najlepszych. Malownicze otoczenie, sprawna organizacja i poziom rozgrywek, który nie odbiega od ogólnopolskich finałów – to jego znak firmowy.
Więcej o turnieju, rozmowy z finalistami i wyjątkowe słowa, które zmieniały losy gier – w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”.
Podoba mi się zaproszę żonę na wycieczkę .
Franek66
2026-06-15 07:49:34
Tak to jest, jak brzegi zabudowane. Jezioro ok, ale bylam raz i nigdy więcej.
Gabi
2026-06-14 19:30:23
Plac zabaw dla dzieci w miejscowości Jurgi do zwiedzania a przewodnikiem będzie sołtys.
Zaproszenie dla pani radnej z tego okręgu wyborczego.
2026-06-14 11:00:25
Generalnie to życzę powodzenia ale najpierw to trzeba by wpompowac naprawdę grube miliony w Pqsym, żeby turysta chciał tu specjalnie przyjechać, a może się mylę...
Romek
2026-06-14 05:29:42
Znam \"przedwojenny Pasym\" ze starych fotografii i marzyłem o powrocie do \"historii\" - BRAWO, BRAWO, BRAWO !!! Dziękuję pięknie i serdecznie pozdrawiam POMYSŁODAWCÓW I REALIZATORÓW!!!
Bogdan Dąbrowski
2026-06-13 23:38:56
Czy na Kalwie nie obowiązuje strefa ciszy?
Czytelnik
2026-06-13 17:26:02
Gratulacje Brawo za pomysł
Joanna
2026-06-13 13:42:31
Tiaaa...Podkarpacie faktycznie jest sławne xd Ukraińcy chyba potrzebują nowych taśm, na polityków.
Polak
2026-06-12 09:05:38
Burmistrz Nowociński, to bliski kuzyn męża Lidii Masłowskiej, tak więc konkurs rozstrzygnięty bezproblemowo ;)
Pasymiak
2026-06-12 02:29:56
Mam nadzieję, że wyciągnie wnioski i pójdzie się leczyć.
Grzegorz
2026-06-11 22:55:03