Trzy finały, złoto i dwa srebrne medale. Zawodnicy SKKK Best Team Zembrzuski Dojo znów pokazali siłę szczycieńskiego karate na europejskiej arenie. Największy sukces podczas mistrzostw Europy w Grecji odniosła Łucja Dragun, która została mistrzynią Europy w kategorii U15. Po srebro sięgnęli także Aleks Dragun i Martyna Wiśniewska.
9 maja w greckiej Trikali odbyły się 9. Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin federacji World Kyokushin Budokai. W zawodach wystartowało blisko 430 zawodników z 24 krajów Europy.
Wśród nich nie zabrakło reprezentantów SKKK Best Team Zembrzuski Dojo. Klub reprezentowała czwórka zawodników. Aż troje z nich awansowało do finałów swoich kategorii.
Największe emocje przyniósł start Łucji Dragun. Zawodniczka ze Szczytna w drodze do finału pokonała reprezentantki Izraela, Ukrainy i Grecji. W decydującej walce wygrała z Polką i sięgnęła po tytuł mistrzyni Europy U15.
Ten sukces ma dodatkowy wymiar. Zaledwie dwa tygodnie wcześniej Łucja zanotowała nieudany występ podczas mistrzostw Polski PZKK w Opolu. Start w Grecji stał się dla niej sportową rehabilitacją i odpowiedzią na wcześniejsze rozczarowanie.
Bardzo dobrze zaprezentował się również Aleks Dragun. W kategorii U18 pokonał zawodników z Izraela i Grecji, a dopiero w finale po wyrównanej walce uległ reprezentantowi Rumunii. Do Szczytna wrócił z tytułem wicemistrza Europy.
Srebrny medal wywalczyła także Martyna Wiśniewska. Dzięki brązowemu medalowi zdobytemu przed rokiem otrzymała wolny los w pierwszej rundzie. W półfinale pokonała zawodniczkę z Ukrainy i awansowała do finału kategorii U18. Tam musiała uznać wyższość reprezentantki Polski.
– Sukces ten nie jest dziełem przypadku. Jest wypadkową ciężkiej pracy, odpowiedniej motywacji, determinacji i odrobiny talentu – podkreśla shihan Piotr Zembrzuski. – Wszystko to sprawia, że ci młodzi, ale już bardzo doświadczeni zawodnicy mają głód sukcesu.
Tegoroczne medale sprawiły, że dorobek Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate w mistrzostwach Europy wzrósł już do 50 medali.
To kolejny dowód na to, że niewielkie Szczytno od lat potrafi wychowywać sportowców, którzy bez kompleksów rywalizują z najlepszymi zawodnikami Europy.
Podoba mi się zaproszę żonę na wycieczkę .
Franek66
2026-06-15 07:49:34
Tak to jest, jak brzegi zabudowane. Jezioro ok, ale bylam raz i nigdy więcej.
Gabi
2026-06-14 19:30:23
Plac zabaw dla dzieci w miejscowości Jurgi do zwiedzania a przewodnikiem będzie sołtys.
Zaproszenie dla pani radnej z tego okręgu wyborczego.
2026-06-14 11:00:25
Generalnie to życzę powodzenia ale najpierw to trzeba by wpompowac naprawdę grube miliony w Pqsym, żeby turysta chciał tu specjalnie przyjechać, a może się mylę...
Romek
2026-06-14 05:29:42
Znam \"przedwojenny Pasym\" ze starych fotografii i marzyłem o powrocie do \"historii\" - BRAWO, BRAWO, BRAWO !!! Dziękuję pięknie i serdecznie pozdrawiam POMYSŁODAWCÓW I REALIZATORÓW!!!
Bogdan Dąbrowski
2026-06-13 23:38:56
Czy na Kalwie nie obowiązuje strefa ciszy?
Czytelnik
2026-06-13 17:26:02
Gratulacje Brawo za pomysł
Joanna
2026-06-13 13:42:31
Tiaaa...Podkarpacie faktycznie jest sławne xd Ukraińcy chyba potrzebują nowych taśm, na polityków.
Polak
2026-06-12 09:05:38
Burmistrz Nowociński, to bliski kuzyn męża Lidii Masłowskiej, tak więc konkurs rozstrzygnięty bezproblemowo ;)
Pasymiak
2026-06-12 02:29:56
Mam nadzieję, że wyciągnie wnioski i pójdzie się leczyć.
Grzegorz
2026-06-11 22:55:03