Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Maksy dla wójta i przewodniczącego


Na ostatniej sesji radni gminy Szczytno skorygowali wysokość zarobków wójta gminy Szczytno Sławomira Wojciechowskiego. Od listopada będzie on zarabiał 19 tys. 470 zł brutto. Na jego pensję składa się wynagrodzenie zasadnicze 10 250 zł, dodatek funkcyjny 3 150 zł, dodatek specjalny 4020 zł oraz dodatek stażowy w wysokości 20 procent wynagrodzenia zasadniczego.Wzrost zarobków to efekt nowej ustawy W przypadku burmistrzów i wójtów w naszym powiecie maksymalna kwota zarobków to około 20 tys. zł brutto. Nie mogą oni jednak zrobić mniej niż 80 procent tej kwoty. Wójt Wojciechowski dostał maksa.


Reklama

 

Reklama

Radni na komisji oraz sesji, gdzie opiniowali i podejmowali uchwałę byli jednogłośni. Stawkę maksymalną zaproponował Zbigniew Woźniak, przewodniczący rady.

 

- Pan wójt od wielu wyborów samorządowych cieszy się ogromną popularnością wśród naszych mieszkańców, a nasza gmina jest wzorem dla innych, wciąż się rozwija – przekonywał kolegów i koleżanki z rady. - Oczywiście, są też niezadowoleni, ale stare przysłowie mówi, że jeszcze się taki nie urodził, aby każdemu dogodził. Prowadzimy w naszej gminie milionowe inwestycje. A te pomysły rodzą się w głowie pana wójta, który potem skutecznie je realizuje. On i nasza rada postrzegani jesteśmy, jako zgrana ekipa, której zależy na rozwoju gminy. Nie kłócimy się, tak jak na przykład w samorządzie miejskim. Działamy wspólnie, bo wiemy, że tylko to jest szansą na rozwój. Stąd moja propozycja, aby wójtowi ustalić maksymalne możliwe zarobki.

 

Średnio o około 300 zł wzrosną diety radnych gminy Szczytno. Radni ustalili sobie podwyżki podczas poniedziałkowej sesji rady. Na wzrost diet pozwoliła nowa ustawa wprowadzona przez rząd, a która weszła w życie od początku listopad.

 

Przewodniczący rady może liczyć na maksymalną dopuszczalną kwotę, czyli 2147 zł. Jego zastępca na 1252 zł. Szefowie komisji stałych otrzymają 1073 zł, a radni bezfunkcyjni 984 zł.

 

Radni ustalili też nowe diety dla sołtysów. Wzrosną one do kwoty 447 zł. Radni wprowadzili jednak w nowej uchwale zapis, że za każdą nieobecność na sesji sołtys straci z tej kwoty 5 procent.

 

- Oczywiście te ograniczenia będą działały dopiero wówczas, gdy minie pandemia i wszystko wróci do normalności – dodaje wójt Sławomir Wojciechowski.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama