Fot. pzla
Witajcie!
W dniu
dzisiejszym w Warszawie odbyło się posiedzenie panelu dyscyplinarnego
Komisji ds. Zwalczania Dopingu w Sporcie, na którym zapadła decyzja
odnośnie mojej osoby.
Jak pamiętacie, we wrześniu otrzymałem z IAAF informację, że w próbce pobranej podczas Mist...
Fot. pzla
Witajcie!
W dniu
dzisiejszym w Warszawie odbyło się posiedzenie panelu dyscyplinarnego
Komisji ds. Zwalczania Dopingu w Sporcie, na którym zapadła decyzja
odnośnie mojej osoby.
Jak pamiętacie, we wrześniu otrzymałem z IAAF informację, że w próbce pobranej podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Bydgoszczy wykryto u mnie niedozwoloną substancję - higenaminę. Wraz z tą informacją zostałem poproszony o złożenie wyjaśnień, skąd ta substancja wzięła się w moim organizmie. W wyjaśnieniu, które złożyłem, stwierdziłem kategorycznie, iż nidgy nie wspomagałem się żadnymi środkami niedozwolonymi i jedyną możliwością wystąpienia u mnie tej substancji jest jej obecność w którejś z odżywek przedtreningowych, które stosowałem w dniu startu w Mistrzostwach Świata. Jednocześnie wskazałem dwie takie odżywki i poprosiłem o przeprowadzenie badań na obecność higenaminy. W tym miejscu chcę zaznaczyć, że obydwie wskazane przeze mnie odżywki posiadają oznaczenie "Doping Free" (gdyż stosuję TYLKO takie suplementy) oraz w składzie podanym na opakowaniu w żadnej z nich nie ma higenaminy.
W poniedziałek, 21 listopada, otrzymałem wyniki tych badań, przeprowadzonych przez Komisję do Zwalczania Dopingu w Sporcie. W otrzymanym certyfikacie czytamy, że próbki do analizy pobrano z nowego, oryginalnie zamkniętego opakowania odżywki i w jednej z dwóch przebadanych odżywek wykryto higenaminę! W/w odżywka pochodzi od renomowanego na rynku producenta, cieszącego się świetną opinią, posiada certyfikat "Doping Free", a w składzie produktu nie jest zawarta higenamina.
W związku z tymi faktami, w dniu dzisiejszym została podjęta decyzja Komisji Antydopingowej odnośnie mojej osoby. W świetle w/w wyników i złożonych wyjaśnień komisja odstąpiła całkowicie od kary zawieszenia i zdecydowano się ukarać mnie naganą. Z decyzją komisji nie do końca się zgadzam, ale przyjmuję ją do wiadomości i akceptuję. Budzi ona u mnie mieszane uczucia. Z jednej strony, cieszę się, że cała ta sprawa się już kończy, z drugiej jednak, liczyłem na całkowite oczyszczenie mnie z zarzutów stosowania dopingu, gdyż nie zrobiłem nic złego, nie dopuściłem się żadnych zaniechań i dopełniłem wszelkich starań przy wyborze suplementów.
W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim ludziom, którzy od początku wierzyli w moje słowa i moją niewinność. Dziękuję rodzinie, przyjaciołom i wszystkim fanom za to, że byliście ze mną przez cały ten trudny czas, za wszystkie słowa otuchy i za to, że nigdy we mnie nie zwątpiliście. Wszystkim Wam razem, i każdemu z osobna - dziękuję!
Konrad Bukowiecki
Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33