Może zacznijmy od najważniejszego, jak zapisać się na bieg, bo z tego, co widać na plakatach, liczba miejsc jest ograniczona.
Zapisy do wszystkich konkurencji przyjmujemy do 22 października. Można to zrobić na stron...
Może zacznijmy od najważniejszego, jak zapisać się na bieg, bo z tego, co widać na plakatach, liczba miejsc jest ograniczona.
Zapisy do wszystkich konkurencji przyjmujemy do 22 października. Można to zrobić na stronie www.superczas.pl. Na tej stronie znajduje się też dokładny regulamin naszej imprezy, z którym warto się zapoznać. W przypadku biegu głównego limit miejsc to 300 osób.
Dlaczego te zapisy elektroniczne są tak istotne?
Bo to gwarantuje, że uczestnik otrzyma na pewno medal i koszulkę okolicznościową. W innym przypadku, gdy zgłosi się na bieg tuż przed startem, bo i takie osoby mogą wziąć w biegu udział, takich gwarancji nie ma.
Mówi pan do wszystkich konkurencji, czyli będzie coś poza bieganiem?
Owszem, tak. W tym roku mamy cztery kategorie naszego Biegu Niepodległości - tak to nazwijmy.
Jakie?
O godz. 10 rozpocznie się Mały Szczycieński Bieg Niepodległości. Rywalizować będą uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. W tym przypadku bardzo proszę o pomoc nauczycieli i rodziców. Mali sportowcy też muszą się zapisać elektronicznie. Muszą też mieć zgodę opiekunów.
O godz. 12 rozpocznie się bieg główny. Pomiędzy tymi biegami odbędzie się rywalizacja jazdy na rolkach oraz marszu z kijkami. Tu też obowiązują limity. W przypadku rolek 30 osób, kijków – 50.
Czy jest możliwość wpisania się na bieg tuż przed samą rywalizacją?
Jest, ale wówczas nie gwarantujemy tak zwanego pakietu startowego, czyli okolicznościowych koszulki i medalu. Dlatego zachęcam do rejestracji elektronicznej. Jeśli ktoś miałby z tym kłopot, może przyjść do Powiatowego Centrum Sportu lub zadzwonić do nas pod numery 89 624-86-15 lub 515-138-527. Na pewno nasi pracownicy pomogą przebrnąć przez te procedury.
Jakie nagrody przewidujecie?
W biegu głównym w kategoriach kobiet i mężczyzn będą to nagrody finansowe za pierwsze, drugie i trzecie miejsce: 300, 200 i 100 zł. Dodatkowo będziemy losowali inne nagrody. Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma też koszulkę i medal oraz dyplom.
Start tradycyjnie na Placu Juranda?
Dokładnie tak. Meta również. Biuro zawodów będzie mieściło się na Placu Juranda i otwarte będzie już od 8.30. Natomiast samo bieganie będzie odbywało się wokół Jeziora Domowego Dużego.
Szczycieński Bieg Niepodległości chyba na stałe zagościł już w naszym powiecie?
Myślę, że tak. To naprawdę świetna inicjatywa, która skupia ogromną liczbę mieszkańców naszego powiatu. A w wydarzeniach sportowych czy patriotycznych właśnie o to chodzi.
Początkowo Święto Niepodległości próbowano w naszym powiecie obchodzić inaczej. Głównie były to mecze piłki nożnej służb mundurowych...
Rzeczywiście tak było. Potem w rozmowie z panem starostą doszliśmy do wniosku, że czas wyjść z propozycją do wszystkich mieszkańców i tak zrodziła się idea Szczycińskiego Biegu Niepodległości. Na początku był marsz w bało-czerwonych koszulkach, później bieg, następnie dodaliśmy jazdę na rolkach i chodzenie z kijkami nordic walking. Był to strzał w dziesiątkę. Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania.
Jerzy Cimoszyński, dyrektor Powiatowego Centrum Sportu i Rekreacji w szczytnie prezentuje wzór medalu, który trafi do każdego uczestnika Szczycieńskiego Biegu Niepodległości
Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33