Wtorek, 30 Maj
Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

Współpraca „buduje” nawet kościoły


Dzięki zaangażowaniu i dobrej współpracy pomiędzy stowarzyszeniem Przyjazne Spychowo, miejscową parafią i mieszkańcami udało się nadać nowe oblicze budynkowi kościoła. Na ten cel pozyskano 50 tys. zł w ramach Lokalnej Grupy Działania Mazurska Kraina.Prace przygotowawcze do pozyskania środków na remont elewacji świątyni trwały ponad trzy lata.

 

- Musieliśmy uzyskać wszystkie niezbędne zgody i wytyczne konserwatora zabytków - mówi Waldemar Popielarczyk, prezes stowarzyszenia Przyjazne Spychowo. Pan Waldemar przygotował wniosek, który w konkursie na przyznanie grantu został najlepiej oceniony spośród wszystkich złożonych. - Duże znaczenie miała tu współpraca międzysektorowa – podkreśla.

 

I to ona zaowocowała przyznaniem kwoty 50 tys. złotych na remont elewacji kościoła, który został zrealizowany w ubiegłym roku.

 


Reklama

Co ciekawe, w przetargu na realizację tego zadania złożone zostały dwie oferty. Jedna opiewała na kwotę 52 tys., druga natomiast aż na 90 tys. zł.

 

Jak mówi autor projektu, wszystkie prace przebiegły sprawnie i bez opóźnień.

 

- W tej chwili złożyliśmy wniosek o płatność do urzędu marszałkowskiego – mówi.

 

Z takich parafian nie kryje zadowolenia proboszcz Mariusz Makowski.

 

- Ważna jest wspólnota i to, że mieszkańcy są zaangażowani w życie parafii – mówi kapłan. - Szczególne podziękowania należą się panu Waldemarowi, bo to on wziął na siebie ciężar przygotowania wniosku.

Reklama

 

A ten, jak się okazuje wcale nie był taki prosty. Wymagał uwzględnienia licznych niuansów.

 

- Na moją prośbę i zaproszenie do współpracy licznie odpowiedzieli także spychowianie, którzy włączyli się w prace porządkowe po zakończeniu prac budowlanych – dodaje proboszcz Makowski.Komentarze do artykułu

Najważniejsze są kościoły , na tą beznadzieję została tylko modlitwa. Aleluja i do przodu!

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama