Niedziela, 2 Październik
Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza -

Reklama


Reklama

Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują


- Od lat walczymy z kierowcami, którzy ustawiają samochody na trawniku przed naszym domem – uskarżają się mieszkanki bloku przy ul. Wasińskiego 4. - Prośby do urzędników miejskich, by ustawiono jakiś choćby niski płotek, nie odnoszą żadnego skutku.Topograficznie rzecz wygląda tak: w głębi stoi dom, zamieszkany przez osiem rodzin. Przed domem jest zagospodarowany pas zieleni: krzewy, kwiaty. Później ogrodzenie z metalowej siatki, pamiętające czasu rozbuchanego socjalizmu, a między tym płotem a jezdnią jest jeszcze trawnik o szerokości około 2 metrów.

 

Gdy skomunalizowano bloki (dawniej kolejowe), a mieszkania przeznaczono do sprzedaży, wydzielona została też działka obejmująca grunt pod domem i część otoczenia. W ten sposób połowa trawnika przez domowym ogrodzeniem stała się własnością mieszkańców czy raczej – wspólnoty mieszkaniowej. Druga część nadal jest terenem miejskim. I ta współwłasność prowadzi do niesnasek, których powodem są parkujące samochody. - Ustawiają się sznurem, jedne odjeżdżają, inne znowu zajmują „wolne miejsca”, niektórzy kierowcy na zwróconą uwagę odpowiadają agresją... - mówią mieszkanki.


Reklama

 

Reklama

Wspólnota rozważała już przesunięcie istniejącego ogrodzenia tak, by objąć nim całą posesję, będącą jej własnością, w tym też część konfliktowego trawnika, ale nie ma na to wystarczających funduszy.

 

Z desperacji, jakiś czas temu, jedna z pań ogrodziła prowizorycznie trawnik otaczając go taśmą.

 

- I wtedy od miejskiego urzędnika usłyszałam, że mi tego robić nie wolno, że popełniłam wykroczenie – opowiada. - A kierowcy, którzy na trawnik wjeżdżają, to nie popełniają wykroczenia? Ciągle prosimy Urząd Miejski, by jakoś ten trawnik przed kierowcami został zabezpieczony, choćby jakimś niskim płotkiem, ale bezskutecznie. Czy naprawdę nie ma na to sposobu?Komentarze do artykułu

muzzy

Do ika. Mam nadzieję że nie ma pani/pan prawa jazdy ponieważ nie zna pani przepisów. Parkowanie na chodniku jest możliwe, jeżeli spełni się kilka warunków. Parkowanie na trawniku jest naruszeniem art. 144 kodeksu wykroczeń. Dlatego uważam, że temat powinien się ktoś zająć, Policja lub Straż miejska.

muzzy

Ja mam inny problem, firma odśnieżająca drogę bez mojej zgody spycha mi na działkę nadmiar śniegu. Nikt mnie nie zapytał o zdanie a pewnie bym się zgodził, ale w innym miejscu. Działka nie jest ogrodzona i połamali mi już dwa drzewka słupek wbity przy kamieniu granicznym.

muzzy

do AA+, chcesz mieć korki w mieście? buduj parkingi

Gość

Świetny pomysł miał Lidl z parkomatami

Gabi

Niektórzy uważają za normę parkowanie przy nieswojej posesji.

Taki tam.

Brak parkingów? Na ul. Andersa parking prawie pusty. Obok ZKM parking, za hotelem Krystyna parking. Tylko ludzie jak trzeba przejść kilka metrów to problem. Są parkingi tylko trzeba trochę pochodzić a nie wjechać do sklepu .

AA+

Problem leży zupełnie gdzie indziej. W Szczytnie jest permanentny brak parkingów co w wakacje objawia się ze zdwojonym problemem. Wszystkie władze przez kolejne kadencje permanentnie olewają sprawę parkingów. Każdy wolny teren wolą sprzeda pod zabudowę i samochody każą parkować pod Kauflandem gdzie parking jest totalnie zapchany. Gadki ekologów żeby chodzić na zakupy z ciężkimi siatami nadają się do kabaretu.

ika

Nie dziwota, ze stawiaja. Obok jest dworzec, kilka sklepów, w tym apteka i b. maly parking, wiec kierowcy stawiaja gdzie moga, jesli muszą tam cos załatwic. Jesli od plotu zachowuja ok. 1,5 m dla pieszych - to praktycznie moga to robic. Przechodzę tamtedy dosc czesto i widzę opisaną tu sytuację. A stojacy obok sprzedawca butli z gazem nie przeszkadza???

Zdziwiony

Mają pretensje do miasta że na własnej posesji mają \"ogrodzenie z metalowej siatki, pamiętające czasu rozbuchanego socjalizmu\"? U mnie na posesji też można coś zrobić. Muszę iść z tym do burmistrza.

obywatel

No niesamowite, a może basen wam tam wybudować? Wykupcie i decydujcie.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Auto za 130 tys. zł poszło z dymem, spłonęło na polu (zdjęcia)
  wyłudza odszkodowania co jakiś okres . Non stop. I z tego się utrzymuje. Dom buduje właśnie z takich pieniędzy. Ubezpieczyciel powinien się zainstalować mocno tą osobą. Nawet się nie kryje z tym, Miętkie i okolice dobrze wiedzą co to był za ,, nieszczęśliwy\" wypadek . Wali na odszkodowania już nie 1wszy raz. - a dom buduje się co chwilę i coo wypłatę z odszkodowania .

  Unkowb


  2022-10-02 06:34:48
 • Rów na polu stał się śmiertelną pułapką dla zwierząt
  To nie rów stał się śmiertelną pułapką dla zwierząt , dwa psy które polują na łąkach na tę zwierzynę !!! Rów melioracyjny jest już kilka lat i czegoś takiego nie było dopóki psy były na uwięzi , zaatakowany przez psy , dziki zwierzak ucieka na oślep i nic dziwnego że wpada w bagno. Kiedyś już policja zajmowała się psami biegającymi po wsi Dżwiersztyny , widocznie mało skutecznie.

  Mieszańce niebieskookie.


  2022-10-01 21:28:25
 • Zamek Krzyżacki w Szczytnie z nagrodą „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” (zdjęcia, wideo)
  Jak długo jeszcze można się lansować na kontrowersyjnym a w dodatku inspirowanym przez Panią Górską projekcie. Niewątpliwą zasługą Pana Burmistrza w tej mierze jest zgoda na znaczne przekroczenie planowanych kosztów inwestycji. No ale cóż, sukces, znowu sukces o czym świadczy widoczne na zdjęciach uśmiechnięte oblicze Pana Burmistrza.

  dr


  2022-10-01 20:18:21
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do Marian. Gdybyś napisał, że węgiel brunatny wykorzystuje się między innymi w przemyśle chemicznym było by OK , ale Turów – czwarta co do wielkości w Polsce węglowa elektrownia cieplna, kondensacyjna, blokowa z międzystopniowym przegrzewem pary i zamkniętym układem wody chłodzącej, opalana węglem brunatnym. I tu jest ciekawostka gdyż węgiel brunatny nie jest sprowadzany, ani za niego Turów nie płaci, to o ile wzrosły koszty jego wydobycia, że energia wyprodukowana z tego węgla zdrożała o 500%

  Ja to ja


  2022-10-01 15:40:14
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  \" z byłą Ukrainą \" ? ! Człowieku kim ty jesteś?

  Olek


  2022-09-30 16:15:50
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do Marian, mam w doopie do czego był wykorzystywany, istotne jest to, że węgiel brunatny jest mniej kaloryczną alternatywą węgla kamiennego. W obliczu całkowitego zatrzymania elektrowni, czy ciepłowni, należy wykorzystać, wszystko, co jest dostępne. Ty oczywiście ramach solidarności z byłą Ukrainą, możesz sobie zamarznąć, ale ja nie zamierzam. \"Tani węgiel tuż przy granicy z Polską.\" - https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-kryzys-energetyczny/aktualnosci/news-tani-wegiel-tuz-przy-granicy-z-polska-jak-to-mozliwe,nId,6301659


  2022-09-30 14:25:56
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Oprócz wkładu własnego na poziomie 60 tys wnioskodawca będzie musiał wpłacił z góry czynsz za cały rok czyli ponad 10 tys. Razem 70 tys na start. Dojście do własności po około 45 latach. Czytajcie uważnie warunki .

  Ciekawostka


  2022-09-30 12:42:13
 • Szczycieński szpital z nowym oddziałem ratunkowym (zdjęcia)
  Słuszna uwaga. Ale sądzę, że otwarty obiekt zapewne ma służyć jedynie katolikom.

  do XYZ


  2022-09-30 11:12:36
 • Zamek Krzyżacki w Szczytnie z nagrodą „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” (zdjęcia, wideo)
  maniek znowu spija śmietankę po poprzednikach , którzy to rozpoczeli

  Zdzysk


  2022-09-30 08:45:47
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do anonima - węgiel brunatny wykorzystuje się w przemyśle chemicznym, do produkcji paliw płynnych i gazowych czy do produkcji nawozów. Gratuluję znajomości tematu węgla :)

  marian


  2022-09-30 07:46:27

Reklama