Niedziela, 2 Październik
Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza -

Reklama


Reklama

Wojewoda skarcił Radę Powiatu, najbardziej dostało się przewodniczącemu


Dwa rozstrzygnięcia służb prawnych wojewody nie są na rękę ani dla starosty, ani tym bardziej dla przewodniczącego Rady Powiatu. Usatysfakcjonowani mogą natomiast czuć się nauczyciele.Sprawa toczy się właściwie od kilku lat, a jej clou stanowią wynagrodzenia nauczycieli, którzy uczestniczyli w ówczesnym strajku. Dokładniej – brak wynagrodzeń. Janusz Koziński, szef wojewódzkich struktur Związku Nauczycielstwa Polskiego, reprezentując struktury powiatowe, w 2019 roku złożył petycję, w której wnosił, by niewypłacone wynagrodzenia, które szkoły zwróciły powiatowi, ponownie trafiły do szkół i zasiliły fundusz dodatków motywacyjnych. Petycja, mimo ponagleń w kolejnych latach, nie została rozpatrzona.

 

W związku z tym ZNP (Janusz Koziński) skierował do Rady Powiatu skargę na opieszałość przewodniczącego. Skargę rozpatrzono, ale radni – członkowie komisji jakichkolwiek uchybień się nie dopatrzyli, co potwierdzili stosowną uchwałą. I właśnie o uchylenie tej uchwały do wojewody wystąpił ZNP. Dodatkowo skierował też skargę na przewodniczącego Rady Jana Lisiewskiego, zarzucając mu złamanie prawa dotyczącego petycji.


Reklama

 

Wojewoda, a dokładniej jego prawnicy, stanęli po stronie nauczycieli. Uchwała została unieważniona, a skarga – uznana za zasadną.

 

- W związku z tym do przewodniczącego Rady Powiatu, z datą 5 września, ponownie skierowałem wniosek o rozpatrzenie petycji złożonej dokładnie 27 lutego 2019 roku – informuje Janusz Koziński.

 

Rozstrzygnięcia wojewody tym razem mają zmobilizować Radę Powiatu do działania.

 

- Skoro uchwała, uznająca skargę na mnie za niezasadną została unieważniona, wracamy niejako do stanu prawnego sprzed uchwały – tłumaczy Jan Lisiewski. - Skarga ta zostanie ponownie rozpatrzona. Także, zgodnie z wytycznymi wojewody, wynikającymi z treści rozstrzygnięć, rozpatrzona zostanie petycja. Sprawy te zapewne znajdą się w programie najbliższej sesji Rady Powiatu. Kiedy natomiast procedury się zakończą? Trudno powiedzieć, podobnie jak nie mogę przewidzieć, jakie będą decyzje radnych odnośnie do treści petycji.

Reklama

 

Inaczej mówiąc – radni powiatowi, po ponad trzech już latach od nauczycielskiego strajku, będą jednak rozważać, czy niewypłaconych wtedy wynagrodzeń jednak nauczycielom nie zwrócić, nawet w innej nieco formie – dodatków motywacyjnych. Czy zwrócą – okaże się zapewne za kolejnych kilka miesięcy.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do Marian, mam w doopie do czego był wykorzystywany, istotne jest to, że węgiel brunatny jest mniej kaloryczną alternatywą węgla kamiennego. W obliczu całkowitego zatrzymania elektrowni, czy ciepłowni, należy wykorzystać, wszystko, co jest dostępne. Ty oczywiście ramach solidarności z byłą Ukrainą, możesz sobie zamarznąć, ale ja nie zamierzam. \"Tani węgiel tuż przy granicy z Polską.\" - https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-kryzys-energetyczny/aktualnosci/news-tani-wegiel-tuz-przy-granicy-z-polska-jak-to-mozliwe,nId,6301659


  2022-09-30 14:25:56
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Oprócz wkładu własnego na poziomie 60 tys wnioskodawca będzie musiał wpłacił z góry czynsz za cały rok czyli ponad 10 tys. Razem 70 tys na start. Dojście do własności po około 45 latach. Czytajcie uważnie warunki .

  Ciekawostka


  2022-09-30 12:42:13
 • Szczycieński szpital z nowym oddziałem ratunkowym (zdjęcia)
  Słuszna uwaga. Ale sądzę, że otwarty obiekt zapewne ma służyć jedynie katolikom.

  do XYZ


  2022-09-30 11:12:36
 • Zamek Krzyżacki w Szczytnie z nagrodą „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” (zdjęcia, wideo)
  maniek znowu spija śmietankę po poprzednikach , którzy to rozpoczeli

  Zdzysk


  2022-09-30 08:45:47
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do anonima - węgiel brunatny wykorzystuje się w przemyśle chemicznym, do produkcji paliw płynnych i gazowych czy do produkcji nawozów. Gratuluję znajomości tematu węgla :)

  marian


  2022-09-30 07:46:27
 • ŻYĆ PEŁNIĄ ŻYCIA – Leszek Mierzejewski i moje Szczytno z tygodnia na tydzień
  Dziękuję za to wspomnienie i opowiedzenie o historii jak to było po wojnie. Mało osób o tym wie ilu ludzi(szabrowników) wywoziło ze Szczytna i okolic co się dało.

  Iga


  2022-09-29 20:03:15
 • Będzie przebudowa drogi Szczytno- Olsztyn
  Oby się udało i wyprawa do Olsztyna była normalnym wyjazdem, a nie drogą wśród krzyży.

  Gabi


  2022-09-29 18:51:13
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Przecież to Morawiecki zapewnił nam takie ceny energii, rezygnując z tanich ruskich surowców, przecież taki właśnie był plan, a \"podmioty\" do niego apelują!!!???... wam naprawdę na mózgi padło? W Czechach jest tani węgiel brunatny, APELUJĘ do podmiotów, by ruszyły dupę i go przywiozły...nie tylko mieszkańcom, ale i elektrowniom, bo za miesiąc w ogóle energii nie będzie.


  2022-09-29 15:19:54
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Społeczny, dla tych, co nie mogą dostać kredytu z banku, ale muszą mieć min. 50 tyś zł już wkładu i potem 1500 zł czynszu, plus rachunki. Może jeszcze z 500 na czynsz, bo ogrzewanie w górę. Ta Bańkowska i ten Mańkowski jaki mają iloraz inteligencji, czy chociaż dwucyfrowy? Litości...

  Poje Bao


  2022-09-29 14:32:51
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Nie dziwi mnie małe zainteresowanie. Udział w budowie wynosi 20% wartości mieszkania więc na początek trzeba wpłacić od około 40tys do 60tys zł wkładu. Cena budowy 1 metra mieszkania 5500zł, przy założeniu że koszty te nie wzrosną. Taniej już sprzedają deweloperzy w naszym mieście. Większość osób żeby mieć na udział w partycypacji będzie musiała zaciągnąć pożyczkę rata takiej pożyczki to około 1000zł dodatkowo czynsz który wyniesie nawet 1500zł. Deweloperzy oferują mieszkania za cenę w granicach 5tys zł za metr i w tym mają wliczony już zysk z każdego mieszkania natomiast spółka wydaje mi się że powstała w celu oferowania mieszkań osobom nie mającym zdolności kredytowej a z tego co widzę to chyba ktoś to buduje w celu osiągnięcia zysku ze sprzedaży, pomimo statusu not for profit. Wszystko ładnie pięknie dopóki nie przejdzie się do szczegółów.

  Sceptyk


  2022-09-29 13:04:58

Reklama