Środa, 17 Sierpień
Imieniny: Joachima, Nory, Stefana -

Reklama


Reklama

Wielkie zmiany w SKS, to już Gwardia Jurand Bank Szczytno


Przed startem sezonu 2022/23 w środowisku piłkarskim naszego powiatu doszło do sporych zmian – w szczególności w SKS Szczytno. W drużynie seniorów pojawił się nowy trener. Zarząd klubu połączył siły z Błękitnymi Pasym. Zmieniła się także nazwa szczycieńskiego klubu. Seniorzy wystąpią pod nazwą Gwardia Jurand Bank Szczytno. Zmiany dotknęły również drużynę z Pasymia.  O niej szerzej napiszemy w następnym artykule "Tygodnika Szczytno".- Nazwa ta nawiązuje do pięknej piłkarskiej historii – tłumaczy Rafał Bałdyga, wiceprezes SKS Szczytno. - "Jurand" idealnie wpisuje się w szczycieński klimat, nawiązując przy tym do naszego partnera biznesowego, natomiast "Bank" to kolejny, lecz nie ostatni partner, który wspiera rozwój projektu.

 

Poza nazwą doszło także do sporych zmian w składzie, w którym wystąpi dziesięciu nowych zawodników. Do SKS-u dołączyli: Maciej Balcerzak, Kamil Świercz (ex. Błękitni Pasym), Michał Kwiecień, Mariusz Miłek, Tomasz Przybysz, Michał Opalach, Daniel Włodkowski (GZPN Omulew Wielbark), Gabriel Sachajczuk (powrót z wypożyczenia z Błękitni Pasym), Szymon Chrzanowski (BKS Tęcza Biskupiec) oraz Arkadiusz Wnuk (GKS Szczytno).

 

Zgodnie z listem intencyjnym, Błękitnych Pasym wsparło kilkoro zawodników ze Szczytna. W ramach wypożyczenia do ekipy Radosława Rogowskiego trafili: Kacper Król, Dawid Manowski, Grzegorz Kozicki i Kamil Kulesik.

 

Tegoroczne rozgrywki odbędą się pod wodzą nowego trenera Mariusza Korczakowskiego, który w czerwcu 2021 rozstał się z Omulwią Wielbark.


Reklama

 

- Przez ten czas udało mi się uczestniczyć w różnych kursach, szkoleniach, a także ukończyć studia podyplomowe na kierunku przygotowanie motoryczne w piłce nożnej. Nie próżnowałem – wspomina okres po opuszczeniu szeregów Wielbarka. - W międzyczasie pojawiały się pierwsze propozycje objęcia roli trenera. Miałem trzy propozycje: dwie z klubów czwartoligowych oraz trzecią - ze Szczytna.

 

Negocjacje obecnego trenera seniorów z Zarządem SKS-u trwały już jakiś czas. Decyzja zapadła z końcem czerwca tego roku – kiedy o Gwardii nie mówiło się tak głośno. Co ciekawe do podpisania umowy mogło w ogóle nie dojść, bo jak przyznaje sam Korczakowski - Jeśli wiedziałby w tamtym momencie, że dojdzie do fuzji, to nie podejmowałby żadnych negocjacji.

 

- Chciałbym podziękować za zaufanie Zarządowi oraz podziękować Marcinowi Cieślikowi za kawał dobrej pracy, jaką wykonał. Wiem, że wiąże się ze mną spore nadzieje, ale chciałbym zaznaczyć, że nie jestem cudotwórca, tylko trenerem. Na starcie straciłem czworo wspaniałych zawodników, na których liczyłem, że będą do mojej dyspozycji. Awans, czyli cel, jaki mi postawiono, nie będzie wcale taką prostą sprawą. Wygrywałem A-klasę z Wielbarkiem i wiem, ile trzeba włożyć w to pracy - zaznacza.

Reklama

 

Za szczycieńską drużyną mecze kontrolne, okres przygotowawczy, a także mecz rundy wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski.

 

- Na pewno nowością w przygotowaniach dla zawodników jest to, że trenowali trzy razy w tygodniu, a każdy minicykl tygodniowy kończyliśmy springiem. Zagraliśmy trzy takie mecze, moim zdaniem z bardzo wartościowymi sparingpartnerami. Każdy przegraliśmy: 1;4 ze Startem Nidzica, 4:0 z Mrągowią Mrągowo i 3:2 z Delfinem Rybno, ale okres ten jest specyficzny. Jest przede wszystkim krótki, bo trwa 4 tygodnie. Nie mniej jednak myślę, że wygrane to tylko kwestia czasu – dodaje Mariusz Korczakowski.Komentarze do artykułu

Gwardzista78

GWARDIA SZCZYTNO PANY!

Robert.

Ładnie się zabezpieczył :). Działaj !!

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Wójt Szydlik odcina Marksewo od wody, jest decyzja i termin
  i prawidłowo, odcinać im wodę, przecież mają obok jezioro. Dobrze by było nałożyć, na tą sezonową szarańczę jakieś opłaty za wdychanie naszego powietrza, a jak nie będą płacić... to też je odciąć :)))


  2022-08-17 18:16:48
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  A to Ty nie wiesz, że pierwszeństwo przejścia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych przysługuje pieszym? Za te, jak to nazwałeś \"trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości...\" odpowiada kierowca, bo można tak dostosować prędkość, by w/w trudności, wyeliminować, zanim dożywotnio kogoś okaleczysz, lub zabijesz. Jak już doszukujesz się winy we wszystkich, to poszukaj jej też u siebie. PS. za gadanie przez telefon na przejściu, już są odpowiednie kary...i słusznie.

  XbosuX


  2022-08-17 18:02:26
 • Lep na inwestorów, miasto wydało specjalny folder
  To ile kasiorki tym razem wyłożono na tą bzdurę? Potrzebne to jak \"stanowiska wędkarskie\", \" \"strefy wypoczynku\", \" hamakowisko\". A jak tam się ma dofinansowanie remontu dachu Kościoła Ewangelickiego- nadal nie ma 20 tys. w kasie miejskiej?

  dr


  2022-08-17 17:42:36
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Świetny pomysł miał Lidl z parkomatami

  Gość


  2022-08-17 13:58:57
 • Wykonawca popsuł wakacyjną radość, mieszkańcy wściekli (zdjęcia)
  Dziwne, żeby znaleźć tak nieodpowiedzialnego budowlańca i nic z tym nie robić. Słaby gospodarz.

  Gabi


  2022-08-17 13:54:13
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Niektórzy uważają za normę parkowanie przy nieswojej posesji.

  Gabi


  2022-08-17 13:51:07
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Brak parkingów? Na ul. Andersa parking prawie pusty. Obok ZKM parking, za hotelem Krystyna parking. Tylko ludzie jak trzeba przejść kilka metrów to problem. Są parkingi tylko trzeba trochę pochodzić a nie wjechać do sklepu .

  Taki tam.


  2022-08-17 13:22:13
 • Radny Furczak złamał dżentelmeńską umowę? Budżet obywatelski z nowymi, starymi kontrowersjami?
  nasi radni to osoby bezradne kasa i zawracanie kijem rzeki to ich domena w czasie kadencji

  Zdzysk


  2022-08-17 13:06:56
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  Jeżeli komuś nie zdarzyło się dotychczas, że pieszy albo rowerzysta na przejściu dla pieszych nagle wtargnął pod nadjeżdżający pojazd, wszedł na przejście nie upewniając się czy nie nadjeżdża pojazd mogący mieć trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości od pieszego, z telefonem przy uchu nie obserwując sytuacji na jezdni, itp. itd. to proszę o informację pod powyższym artykułem.

  Do kierowców


  2022-08-17 07:47:49
 • Sygnał Czytelników: Koszmarnie drogie ścieki!
  Miejscowość Jurgi gm.Pasym tu za beczkowóz z nieczystościami płynnymi 10m3 trzeba zapłacić 350 zł czyli za 1m3 35 zł. Takie stawki dostaliśmy po wybudowaniu nowej oczyszczalni ścieków w Pasymiu.

  Są jeszcze większe stawki.


  2022-08-17 07:07:43

Reklama