Wtorek, 28 Marca
Imieniny: Ernesta, Jana, Marka -

Reklama


Reklama

Ruszyły przygotowania do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Szczytnie (sprawdź szczegóły)


EDK Szczytno odbędzie się w piątek, 24 marca i rozpocznie się Mszą Świętą w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny o godz. 19:30. Trasa liczy około 33km po różnej nawierzchni oraz w różnych warunkach. Z zejściami oraz podejściami.- W EDK nie chodzi o sport. To nie jest przygoda. To jest droga do spotkania ze swoją duszą. Z Bogiem – mówią organizatorzy tego wydarzenia. - To czas milczenia, modlitwy i spotkania z Bogiem. To długa i często trudna trasa w ciszy, samotności, która ma pomóc mi rozważać mękę Chrystusa i spotkać się z Nim.

 

 

Tak jak w ubiegłym roku EDK Szczytno będzie prowadziła nas przez miejsca poświęcone Bogu. Będą to kościoły naszego miasta oraz kapliczki przydrożne, przy których tak wiele pokoleń i osób wznosi swoje modlitwy.

 

- To miejsca w których się wychowaliśmy i które świadczą o naszym oddaniu Bogu. W każdym z tych miejsc możemy się zatrzymać, klęknąć na modlitwie – piszą księża z parafii WNMP w Szczytnie na profilu Facebook.


Reklama

 

Trasa prowadzi przez nasze miasto Szczytno, jednak stara się unikać głównych dróg oraz ruchu. Następnie prowadzi do Leman poprzez ścieżkę rowerową. Dalej do Roman drogą asfaltową. Później do Kaspr i Trelkowa drogą gruntową. Następnie drogą przez las do Dębówka oraz leśną do Szczycionka. I tak kierując się do macierzy przez Kamionek odwiedzamy również cmentarz na którym jest ostatnia stacja EDK.

 

Trasa liczy około 33km po różnej nawierzchni oraz w różnych warunkach. Z zejściami oraz podejściami.

 

Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma dostęp do trasy w aplikacji, książeczkę z rozważaniami Drogi Krzyżowej, odblask, wodę i przekąskę.

 

Koszt udziału, to 30 zł na pokrycie zakupu zestawów. Opłatę uiszczamy dopiero w momencie odbioru w dniu EDK - 24 marca.

Reklama

 

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości proszę kierować się do ks. Daniela Bojarskiego.

 

Zaplanowaną trasę możemy już dziś zobaczyć na oficjalnej stronie EDK. Tam też znajdziemy miejsca stacji Drogi Krzyżowej. Zachęcamy, aby zapoznać się z nią zwłaszcza z plikiem do pobrania "Opis trasy". https://www.edk.org.pl/trasa-szczegoly?routeId=8000Komentarze do artykułu

Mieszkaniec

Trasa dno brak skupienia czy ten młody nie powinien organizować trasy w Mławie, trasę powinni przygotowywać ludzie za naszego terenu, proszę w przyszłym roku nie odwalać trasy tylko trochę się postarać ks. Danielu, leniucha w sobie pognić i ruszyć w teren samemu. W zeszłym roku jeździłeś samochodem, w tym roku idź pieszo, a zobaczysz, że to pomyłka z tym Szczytnem!!!! Nie uszczęśliwiaj innych na siłę.... Nawet nie znasz możliwości naszych terenów, Ks. Piotr potrafił to ogarnąć najlepiej!!! Proszę się u niego doszkolić i w przyszłym roku przygotować trasę jak należy. Cicha trasa bez samochodów i ludzi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Obyś zrozumiał....

Czytelniczka

Mam wielką ochotę, ale boje się, że nie dam rady :( Jestem dość młoda i uprawiam sport, ale tyle kilometrów trochę przeraża.

Mati

Zdecydowanie tak, trasa powinna być poza miastem, w zeszłym roku wszyscy wyszli w jednym czasie. Ciężko o skupienie i słabo wypadła trasa w Szczytnie, widocznie nie zna pięknym terenów dookoła Szczytna, mławiak nie mazur!

Daria

Jak mamy znaleźć spokój i ciszę na trasie kiedy chodzimy po mieście, gdzie gwarno i głośno? Nietrafiona trasa miejska. Wszystko powinno być poza miastem. Nasz ks. Piotruś najlepszą trasę planował wraz z ludźmi chętnymi do pomocy, wykorzystując walory i atuty przyrody. Po co było zmieniać trasę? W przyszłym roku proszę się bardziej postarać księdzu!!!!

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie zmienia się w Akademię Policji
  Miliony wyrzucone w błoto, bo pan granatnik koszulkę w młodości nosił Police Akademy i teraz takie zamarzenie ma. Lepiej chłopie poczytaj czegoś o granatnikach poczytaj

  wolf


  2023-03-27 11:12:06
 • Zalewska, Kasznia, Jesionowski, Hydromix, Przyjazne Spychowo, PZN... Jurandy trafiły do wybitnych (zdjęcie)
  Wielkie gratulacje dla Pani Wiesi, pracowałem z Panią w szpitalu, wspaniała Osoba :)

  Krzysiek


  2023-03-27 10:55:36
 • Kardiolog, który stracił serce dla Szczytna. Historia doktora Adama Nagajewskiego
  Cudowny lekarz szkoda że Pan nas opuścił ale nie dziwię się tu nie było szans na rozwój życzę powodzenia i dziękuję

  Aaa


  2023-03-26 21:57:01
 • O szukaniu winnych – felieton Jerzego Niemczuka
  Szanowny Panie Niemczuk. Tekst o uczeniu się pisania w trakcie wypisywania mandatu - stary jak świat. Znam go od dobrych 30 lat, Będąc dość młodym człowiekiem, przewożącym w przepisowej liczbie w maluchu moich przyjaciół w dość sporym mieście o nazwie Toruń z Centrum na Bielany. Lato, szyby opuszczone i ferajna śmieje się do rozpuku z różnych dowcipów. Tylko ze względu na nasz wiek i dobry nastrój niczym nie wzmacniany zostaliśmy zatrzymani przez patrol, który trzepał nas prawie godzinę. Każdego z osobna goszcząc w wiadomym wozie. Reszta czekając samochodzie zastanawiała się, czy uczą się jeszcze pisać i czytać, czy już literują i drukują. Płakaliśmy ze śmiechu, a mandat płaciliśmy zrzutką, W sumie nie wiadomo za co, zdaje się, że stwarzaliśmy swym dobrym humorem zagrożenie na drodze. Może obecnie niektórzy są po studiach np. w Toruniu, ale w innej akademii. Druga rzecz - na pochyłe drzewo każda koza skacze, łatwiej pobić słabszego, niż zmierzyć się z Pietrzykowskim. Ot taka opowiastka. Pozdrowienia

  Anegdota


  2023-03-26 17:07:19
 • Mazurskie Malediwy zostaną bez wody i mieszkańców? (Rozmowa z wójtem gminy Jedwabno Sławomirem Ambroziakiem)
  Piękne lasy i jeziora nie wystarczą do godnego życia. Jakość życia stałych mieszkańców systematycznie się pogarsza. Jesteśmy wyłączeni komunikacyjnie. Tragedia jest w służbie zdrowia. Nie ma od lat stomatologa. Kiedyś dojeżdżał ginekolog, okulista. Teraz mamy tylko lekarza rodzinnego i zrujnowany budynek, zaniedbaną posesję ośrodka zdrowia. Tak źle nie było od lat.Pan Wójt remontuje i buduje kluby na wsiach a nie dba o zdrowie mieszkańców, zęby dzieciaków i wygląd miejscowości gminnej.Podatki, wszystkie opłaty mamy najwyższe w powiecie. Nasze dzieci nie chcą tu wracać. Również młodzi ludzie z dużych miast nie myślą o budowie tutaj domów na okres lata. Jest brak infrastruktury przyciagającej młodych ludzi. Jest dużo domków letniskowych, które zostały pobudowane dawno. Młodzi szukają atracji sportowych, ścieżek rowerowych. Gmina chce zarabiać na turystach nie oferując nic w zamian. Kanalizacja, wodociągi są niezbędne dla rozwoju turystyki. Ale to obecnie standart. Trzeba czegoś więcej. Brak miejsc pracy też wyklucza powrót dzieci po ukończeniu nauki w rodzinne strony. Oni już nawet na urlop nie chcą tu przyjeżdżać, tłumacząc to brakiem jakichkolwiek atrakcji. Okropnie wyglądają obskurne punkty handlowe i gastronomiczne w Warchałach. Młodzi ludzie planujący rodzinę nie widzą w Jedwabnie perspektyw rozwoju swoich dzieci. Brak jest zajeć pozalekcyjnych, rozwijających zainteresowania, na dodatkowe zajęcia językowe, sportowe trzeba dzieci dowozić do miasta. Koszty utrzymania są wyższe niż w mieście. Ostatnio GOK bardzo rozwinął działalność. Jednak nie jest w stanie zatrudnić specjalistów prowadzących na wysokim poziomie zajęcia tematyczne. Ożywili się emeryci i bardzo dobrze, że wyszli ze swoich czterech ścian. Jednak to nie gwarantuje rozswoju gminy. W stosunku do ościennych gmin zostaliśmy poważnie w tyle. Nawet mieszkania oferowane za 40 % ceny mieszkania o takim standardzie w Olsztynie nie znajdują nabywców. JeślI powstanie poligon to również rozwój turystyki w gminie będzie zagrożony. Nie wiem jak wygladaja wpływy z podatków od turystyki, domków letniskowych w stosunku do pozostałych wpływów. Uważam jednak, że nic za te pieniądze nie zrobiono dla turystów. Brak parkingów w Warchałach, niesprzątana plaża w Nartach, brak koszy na śmieci w miejscach publicznych to tylko ułamek zaniedbań. Z roku na rok obserwuję coraz mniej młodszych turystów odwiedzających naszą piękną ale bardzo zaniedbaną gminę. Przyjeżdżaja starsi ludzie szukający ciszy, majacy tu swoje, już często podniszczone domy.

  Mieszkaniec


  2023-03-26 10:46:07
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa w Szczytnie: 33 km modlitwy, ciszy i trudów w poszukiwaniu spotkania z Bogiem
  Ja myślę, że JPII mniej potrzebuje takich jak \"szczytnianin od zawsze\", Grot przynajmniej nie pluje na niego nienawiścią i jadem.

  Anna


  2023-03-26 10:26:41
 • Wielbark szykuje się na przyjęcie tysięcy żołnierzy?! Wojsko rozpoczyna promocję powstania nowej jednostki wojskowej w tej gminie
  Nie Kuba, nie wystarczy, żeby powróciła normalność, trzeba wszystkich z Nowogrodzkiej pogonić na zbite ryje, nie zapominaj, że jest to doskonale zorganizowana mafia.


  2023-03-26 10:18:59
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Szczytnie zaprasza w podróż po świecie mangi - czwartek, 30 marca
  Manga to każdy komiks wydany w Japonii, nie istnieje też coś takiego jak styl mangowy. Poza Japonią mangą nazywamy komiks japońskiego autora (bez względu na styl, w jakim został stworzony). Tutaj co najwyżej mamy do czynienia z komiksem.

  pcela


  2023-03-24 19:06:16
 • Trwają policyjne działania pn. Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego
  Lepiej zainteresować się tymi co mają sądowy zakaz kierowania autami , bo czują się bezkarni.

  cojest


  2023-03-24 14:11:05
 • Lokalna mapa potrzeb już działa. Skorzystaj! Pomóż rozwinąć swoje miasto, gminę
  Lans jak lans - jeden szyty subtelnie, a inny grubymi nićmi. Tak niewiarygodnego człowieka, co to w radzie siedzi od iluś lat, a teraz dopiero szuka pomysłów u mieszkańców - to rzadko się spotyka. Niektórzy to jeszcze umieją trochę udawać, a on idzie na rympał.

  Krajan


  2023-03-24 11:26:18

Reklama