Sobota, 30 Wrzesień
Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała -

Reklama


Reklama

Ptasiego bufetu nie będzie w Szczytnie


W okolicach jezior Domowego Dużego i Domowego Małego miały zostać zainstalowane urządzenia edukacyjne z funkcją wydawania zdrowej karmy dla ptactwa, tzw. „Ptasi Bufet”. Wydzierżawieniem terenu od miasta na takie konstrukcje wystąpiła jedna z firm. Miejscy urzędnicy nie wyrazili jednak na to zgody.- Dokarmianie dzikich ptaków w centrum miasta to nie jest dobre rozwiązanie – tłumaczy Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Może przyciągną inne ptaki, a jaki z nimi jest kłopot, to widzimy na głównych ulicach miasta. Stąd nasza decyzja o odmowie wydzierżawienia terenów pod takie konstrukcje. Poza tym nie jest to zdrowe dla samych zwierząt. Inna rzecz, że każdy element wrzucony do wody jezior zanieczyszcza je.


Reklama

 

Tymczasem i bez takich urządzeń „ptasie bufety” powstają nad naszymi jeziorami. Takie zdjęcie podesłał nam jeden z czytników.

 

- Sterty chleba ułożone nad brzegiem jeziora od strony Mazuriany – mówi. - To jakaś niedorzeczność. Dokarmianie ptaków czymś takim, to dla nich niemal pewna śmierć. Już nie raz lekarze weterynarii mówili o tym, ale jak widać osób, które mają to za nic, nie brakuje – dodaje nasz czytelnik. - Kaczek, łabędzi nie powinno się dokarmiać chlebem. W ogóle najlepiej byłoby ich nie dokarmiać, bo dzikie zwierzęta powinny same zadbać o pożywienie. Wówczas jest to dla nich bezpieczniejsze. Dokarmianie, przyzwyczajanie do dokarmiania może skończyć się dla nich tragicznie. Warto o tym pamiętać.

ReklamaKomentarze do artykułu

ekolog

Typie! pan burmistrz ma rację!!! poco dokarmiać te ptaki, żeby jeszcze więcej srały? Tak w ogóle panie burmistrzu, to ja pana bardzo proszę, żeby powycinać wszystkie drzewa w Szczytnie, tak jak na Broniewskiego, bo ja normalnie na własne oczy widziałem, jak jeden ptak czekał ukryty na drzewie, na przechodnia, żeby na niego nasrać, na szczęście nie trafił.

typ

\"Dokarmianie ptaków czymś takim(chleb), to dla nich niemal pewna śmierć, przyzwyczajanie do dokarmiania może skończyć się dla nich tragicznie\" Proszę o konkrety, ile było już takich przypadków niemal pewnej śmierci? Bo w artykule są tylko domniemania jakichś chorych umysłowo ludzi, którzy dodatkowo twierdzą, że chleb w jeziorze, zanieczyszcza jezioro, albo, że dokarmianie ptaków zdrową karmą dla ptactwa, nie jest dla ptaków zdrowe. Czy my żyjemy w świecie umysłowo chorych?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • W drodze do marzeń. Przyszła mieszkanka Rudki walczy o sukces na Mistrzostwach Europy we Fryzjerstwie
  Żenujące. Pani fryzjerka buduje się w Rudce a wiadomo że trzeba mieć pieniądze aby kupić tam działkę....mąż jedzie do Holandii i za jedną tygodniówkę może bez problemu swoje małżonce wysłać 500 euro na bilet do Finlandii... każdy z nas ma marzenia i spełnia je nie licząc na zrzutki czy składki...czy Pani fryzjerka będzie potem dającym jej swoje pieniądze robiła fryzury za darmo? W Szczytnie ludzie składają się na chore dzieci ,pieką ciasta i dają je na licytację a tu kobieta w siłę wieku ,mąż w sile wieku ,oboje mają fach w ręku i proszą o datki? Pani fryzjerka za jeden zabieg na włosach może skasować 400 zł i kobiety które chodzą po salonach fryzjerskich na zabiegi laminacji,saunę czy inne podobne tyle płacą... niektórzy ,a nawet sporo ma marzenie żeby starczyło im na życie od 1-go do 1-go....

  Iga


  2023-09-28 20:19:36
 • Były dziennikarz TVP: idźcie na wybory! Rozmowa z Maciejem Wróblem
  To tzw ślizgacze już wszędzie był.

  Artur Ansjon


  2023-09-28 17:46:40
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Marian, przyszła jesień czas na wykopki. Przestań zajmować się sprawami o których nie masz pojęcia. Środki z dofinansowania biorą się z programów jakie są dostępne, a więc jeżeli jest program na remont czy modernizację to nie wybudujesz z nich nowego budynku. Można nie brać pieniędzy na remont i czekać tak jak proponujesz na programy związane z budową nowych budynków i to nie mieszkalnych ale takich programów chyba nawet nie było więc nie byłoby nigdy budynku dla seniorów. Bierze się to co można, a to co by się chciało nie zawsze jest dostępne. Przypominam że część bezradnych radnych niedawno chciało remontować ten obiekt ze swoich tzn. miejskich funduszy. Dobrze że do tego nie doszło.

  ja


  2023-09-28 07:16:28
 • Wojenka o działki nad Marksobami
  Najpiękniejsze jest to, że \"Letnicy\" sami wykupili działki (w Marksewie) w taki sposób, że do jeziora tam praktycznie nie dojdziesz, a protestują, że sprzedaż jednej \"małej\" działeczki \"zabierze\" dostęp do jeziora - dla mnie czysta hipokryzja (w myśl zasady \"ja mam, a Tobie nie dam\" - patrz nie pozwolę, buhahahaha) Skądinąd Pan Wójt musi mieć środki na inwestycje, więc ... sprzedaje nieruchomości. Co w tym dziwnego? ... No fakt, dziwne jest jednak to, że w miejscu gdzie leży \"kość niezgody\" nie sprzedano działki już jakieś 40 lat. No, a jeszcze ciekawsze jest to, że np. do innej wioski wodociąg doprowadzony był np. za środki \"pozyskane w ramach programu\" i dofinansowanie było np. 90%\", a w Marksewie woda jest/będzie za środki \"samej wioski\" (tu nie trzeba się wysilić, żeby podanie napisać, coby dostać dofinansowanie, itp., tu można zwyczajnie sprzedać, patrz dofinansowanie 0,00%, buahahahahaha) - czysta ekonomia, buahahahaha. Swoją drogą prawie 500 zł za metr kwadratowy to prawie jak na Manhattanie. Kończąc, trzeba powiedzieć jasno, chcieliście mieć wodę w Marksewie, to macie wodę, ale do \"wody\" nie dojdziecie.

  Wyborca z wyboru


  2023-09-28 04:46:40
 • „Bitwa o remizy” – rząd sfinansuje modernizację remiz strażackich. Najważniejsze kryterium? Frekwencja w nadchodzących wyborach
  I tak wam rozdawnictwo naszych pieniędzy, podła zmino nic nie pomoże, mamy was już serdecznie dosyć!!!!!

  Polak


  2023-09-27 19:02:36
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  To może Burmistrz Mańkowski pochwali się co konkretnie robił aby pozyskać środki? Ten człowiek tylko dużo gada a nic nie robi. Szkoda tylko że seniorzy jak pokazuje doświadczenie są tak łatwowierni i wierzą jemu oraz tym dziwnym radnym. Kolejna fatalna decyzja tego całego grona. Zamiast postawić od podstaw nowy parterowy budyneczek dla seniorów i innych organizacji będą klecić starą ruderę!!! Czy nikt w tym mieście nie potrafi logicznie myśleć!!! Tragedia!

  marian


  2023-09-27 13:53:49
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Ale sukces straży Rybackiej że aż trzeba w prasie się tym pochwalić. Dziadka \"wielkiego przestępcę\" na rybach dorwali, który kilka rybek na obiad chciał złowić gdyż mizerna emerytura nażycie nie wystarczała. Wnioskuję by do prezydenta o ordery wystąpić!!!

  emryt


  2023-09-27 12:36:06
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Bandziora nie mogą złapać , ale dziadka z wędką to proszę bardzo aż artykuł powstał

  Ona


  2023-09-27 12:35:03
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Ucieszyła mnie bardzo ta wiadomość że może wreszcie coś się ruszy w tym zakresie. Jednocześnie dziwi mnie że mimo tylu prub pozyskania środków na w/w remont, nigdy nie było pieniędzy. Raptem przed samymi wyborami kasa się znalazła i to w pokaźnej kwocie (kiełbasa wyborcza), to może niech wybory będą co roku. Dziwny jest ten świat, jak śpiewał Czesław Niemen. Pozdrawiam.

  senior


  2023-09-27 10:46:14
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Zuchy! Dziadka złapać to jest sztuka...

  wolf


  2023-09-27 08:33:51

Reklama