Wtorek, 30 Maj
Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

Pijany kierowca zderzył się z policjantem. 68-latek próbował uciekać po kolizji


Pijany 68-letni mieszkaniec gminy Szczytno miał solidnego pecha. Na ulicy Władysława IV w Szczytnie uderzył swoim autem w bmw. Starszy pan po kolizji zaczął uciekać. Na nic to się jednak zdało, bo za kierownicą bmw siedział policjant. Funkcjonariusz ruszył za nim w pogoń.Do zdarzenia doszło w środę, 1 marca po godzinie 18. Dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od jednego z policjantów, który był po służbie, że na ulicy Władysława IV w Szczytnie doszło do kolizji dwóch aut.

 

- Okazało się, że kierujący Mitsubishi, 68-latek nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i wjechał w tył BMW – mówi sierżant Agata Stefaniak ze szczycieńskiej policji. - Po zdarzeniu 68-latek, zamiast zatrzymać się, odjechał w kierunku Rudki.

 


Reklama

Mężczyzna miał pecha, bo autem marki BMW podróżował funkcjonariusz ze szczycieńskiej jednostki. Policjant natychmiast ruszył za uciekającym pojazdem. Zatrzymał kierującego Mitsubishi w miejscowości Rudka.

Reklama

 

Oficer dyżurny skierował na miejsce patrol policji. Mundurowi poddali badaniu na zawartość alkoholu 68-latka.

 

- Okazało się, że w jego organizmie znajdowały się ponad 2 promile alkoholu – mówi sierżant Stefaniak.

 

Kompletnie nieodpowiedzialny 68-letni mieszkaniec gminy Szczytno został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał i złożył wyjaśnienia.

O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.Komentarze do artykułu

Gość

Brawo, eliminować pijaków.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama