Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

Napierki zamienili na Tczew. Zwierzęta będą miały lepiej?


Na ostatniej sesji radni z Wielbark zadecydowali o zmianie schroniska dla zwierząt, do którego będą trafiały bezdomne zwierzęta z terenu ich gminy.Zrezygnowali z punktu w Napierkach na rzecz schroniska w Tczewie, które prowadzi Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals.


Reklama

 

Reklama

- W pierwszym roku ten ruch będzie kosztował nas dodatkowe 30 tysięcy złotych – wyjaśnia burmistrz Grzegorz Zapadka. - A to dlatego, że trzeba będzie poprzewozić tam nasze zwierzaki. Liczę jednak, że w kolejnych latach wrócimy do podobnej rocznej kwoty, czyli do tych planowanych ponad 50 tys. zł rocznie.

 

Dlaczego samorządowcy zdecydowali się na zmianę schroniska?

 

- To w Napierkach prowadzone jest przez pana, który ma już swoje lata i nie zawsze jest na bieżąco z aktualnymi przepisami – mówi wprost burmistrz Zapadka. - Poza tym warunki w Tczewie są naprawdę doskonałe. Myślę, że zwierzęta będą miały tam lepiej.

 Komentarze do artykułu

Julka

Mam nadzieję że dobrze sprawdziliście te schronisko i te nasze biede psiaki będą miały tam lepiej jak zdążą je wywieść przed zimą .No i odpowiednie osoby będą wywozić do schroniska bo nie wszyscy są odpowiedni bo nie którzy nie lubią w naszej gminie piesków.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama