Sobota, 2 Marca
Imieniny: Halszki, Heleny, Karola -

Reklama


Reklama

Medale, zwycięstwa... - szczycieńscy karatecy bardzo udanie rozpoczęli sezon startowy


Szczycieńscy karatecy bardzo udanie rozpoczęli sezon startowy w 2023 roku. W sobotę 25. lutego w Węgorzewie odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Karate Kyokushin. Do rywalizacji przystąpiło blisko 250 zawodniczek i zawodników. Sukcesy odnotowały oba nasze kluby – SKKK oraz Akademia Novum.


  • Data:

Akademia Novum

Akademię Sztuk Walki Novum Szczytno-Rozogi-Wielbark reprezentowało 25 zawodników, którzy do Szczytna przywieźli ze sobą 14 medali.

 

- Nasi zawodnicy pokazali wielkiego ducha walki i pozostawili serce na macie. Pokazali, że są prawdziwymi zwycięzcami, szczególnie że dla niektórych był to pierwszy udział w zawodach. Opiekunem zawodników był sensei Maciej Żyliński. Jednym z sędziów na zawodach był sensei Grzegorz Pliszka – mówi sensei Dariusz Hrynowiecki.

 

Złote medale zdobyli: Natan Żyliński, Viktoria Krzemińska, Maja Gratunik. Na drugim stopniu podium stanęli: Barbara Bałdyga, Ignacy Wołczkiewicz, a z brązowymi medalami wrócili: Ignacy Alancewicz, Łucja Alancewicz, Zosia Turowska, Szymon Kordek, Jakub Tomaszek, Iga Długokęcka, Szymon Modzelewski, Mikołaj Modzelewski, Aleksander Tański.

 

 

Szczycieński Klub Kyokushin Karate

 

 

- Wiadomo jest, że środowisko karate jest mocno podzielone i nie łatwo jest o jedność, lecz zawody w Węgorzewie pokazały, że można spotkać się i rywalizować ponad wszelkimi podziałami. Wszystko dla dobra zawodników. Węgorzewski Klub Karate Kyokushin pod kierownictwem sensei Krzysztofa Kuprewicza dołożył wszelkich starań, aby wszyscy zawodnicy i trenerzy czuli się jak najlepiej. Dzięki temu zarówno organizacja, jak i poziom zawodów stały na bardzo wysokim poziomie – relacjonuje shihan Piotr Zembrzuski, główny sędzia, a zarazem trener szczycieńskich karateków.


Reklama

 

Największe emocje dostarczyły walki najmłodszych. Choć w tych kategoriach wiekowych wynik często jest dziełem przypadku, to wolę walki, którą „maluchy" wykazały, można tylko podziwiać. A radość z wygranej lub smutek wynikający z porażki natychmiast rysowały się na twarzach zawodników.

 

- W naszym klubie trenuje bardzo wielu młodych i zdolnych ludzi – komentuje sensei Ewelina Mirosław. - Taki wspólny start ze starszymi kolegami to doskonała okazja dla młodszego pokolenia, aby zobaczyć najlepszych w pełnej krasie.

 

Im starsi zawodnicy, tym walki są, a przynajmniej powinny być bardziej kontrolowane, przemyślane i poukładane taktycznie. Napatrzywszy się na starszych, bardziej doświadczonych kolegów klubowych młodzi zawodnicy z SKKK Best Team Szczytno zdobyli łącznie 23 medale indywidualne (19 w kumite i 4 w kata) oraz trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

 

Do najładniejszych starć w tym turnieju bez wątpienia można zaliczyć walki juniorów młodszych i juniorów. Na pierwszy plan wysuwają się aktualni mistrzowie Europy: Olaf Szempliński i Jan Rogala oraz Natalia Hajn, którzy wszystkie swoje walki kończyli efektownymi nokautami. Równie skutecznie i pewnie wygrywali swoje pojedynki Mikołaj Barański oraz rodzeństwo Łucja i Aleks Dragunowie. Wszyscy wymienieni będą reprezentować nasz kraj w majowych mistrzostwach Europy w Barcelonie.

 

- Jestem zadowolony z jakości walk moich zawodników – dumnie komentuje shihan Piotr Zembrzuski. – Przed nami bardzo trudny rok startowy z Mistrzostwami Europy i Świata włącznie, a ich postawa w tym turnieju dobrze rokuje na przyszłość.

Reklama

 

Dodatkowo, za zdobyte dwa złote medale w konkurencji kumite i kata najlepszą zawodniczką Mistrzostw wybrana została Łucja Dragun.

 

- Sądząc po wynikach można mieć nadzieję, że nasi młodzi mistrzowie są na dobrej drodze do osiągnięcia mistrzostwa Europy a nawet Świata, czego im z całego serca życzymy – dodaje Zembrzuski.

 

I miejsca: Łucja Dragun (kata i kumite), Aleks Dragun (kata), Jan Rogala, Olaf Szempliński, Natalia Hajn, Hania Argalska

II miejsca: Mikołaj Barański, Aleks Dragun, Grzegorz Hajn (kata), Kamil Dudchyn, Zachar Moszczyński, Michalina Libudzka, Antoni Szczepanek

III miejsca: Natalia Hajn (kata), Emilia Górska, Katarzyna Młynarczyk, Milena Godlewska, Adam Przychodko, Franciszek Argalski, Piotr Napiórkowski, Antoni Burliński, Nikodem Skibiński

 

 

 

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama