Wtorek, 28 Marca
Imieniny: Ernesta, Jana, Marka -

Reklama


Reklama

Medale, zwycięstwa... - szczycieńscy karatecy bardzo udanie rozpoczęli sezon startowy


Szczycieńscy karatecy bardzo udanie rozpoczęli sezon startowy w 2023 roku. W sobotę 25. lutego w Węgorzewie odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Karate Kyokushin. Do rywalizacji przystąpiło blisko 250 zawodniczek i zawodników. Sukcesy odnotowały oba nasze kluby – SKKK oraz Akademia Novum.Akademia Novum

Akademię Sztuk Walki Novum Szczytno-Rozogi-Wielbark reprezentowało 25 zawodników, którzy do Szczytna przywieźli ze sobą 14 medali.

 

- Nasi zawodnicy pokazali wielkiego ducha walki i pozostawili serce na macie. Pokazali, że są prawdziwymi zwycięzcami, szczególnie że dla niektórych był to pierwszy udział w zawodach. Opiekunem zawodników był sensei Maciej Żyliński. Jednym z sędziów na zawodach był sensei Grzegorz Pliszka – mówi sensei Dariusz Hrynowiecki.

 

Złote medale zdobyli: Natan Żyliński, Viktoria Krzemińska, Maja Gratunik. Na drugim stopniu podium stanęli: Barbara Bałdyga, Ignacy Wołczkiewicz, a z brązowymi medalami wrócili: Ignacy Alancewicz, Łucja Alancewicz, Zosia Turowska, Szymon Kordek, Jakub Tomaszek, Iga Długokęcka, Szymon Modzelewski, Mikołaj Modzelewski, Aleksander Tański.

 

 

Szczycieński Klub Kyokushin Karate

 

 

- Wiadomo jest, że środowisko karate jest mocno podzielone i nie łatwo jest o jedność, lecz zawody w Węgorzewie pokazały, że można spotkać się i rywalizować ponad wszelkimi podziałami. Wszystko dla dobra zawodników. Węgorzewski Klub Karate Kyokushin pod kierownictwem sensei Krzysztofa Kuprewicza dołożył wszelkich starań, aby wszyscy zawodnicy i trenerzy czuli się jak najlepiej. Dzięki temu zarówno organizacja, jak i poziom zawodów stały na bardzo wysokim poziomie – relacjonuje shihan Piotr Zembrzuski, główny sędzia, a zarazem trener szczycieńskich karateków.


Reklama

 

Największe emocje dostarczyły walki najmłodszych. Choć w tych kategoriach wiekowych wynik często jest dziełem przypadku, to wolę walki, którą „maluchy" wykazały, można tylko podziwiać. A radość z wygranej lub smutek wynikający z porażki natychmiast rysowały się na twarzach zawodników.

 

- W naszym klubie trenuje bardzo wielu młodych i zdolnych ludzi – komentuje sensei Ewelina Mirosław. - Taki wspólny start ze starszymi kolegami to doskonała okazja dla młodszego pokolenia, aby zobaczyć najlepszych w pełnej krasie.

 

Im starsi zawodnicy, tym walki są, a przynajmniej powinny być bardziej kontrolowane, przemyślane i poukładane taktycznie. Napatrzywszy się na starszych, bardziej doświadczonych kolegów klubowych młodzi zawodnicy z SKKK Best Team Szczytno zdobyli łącznie 23 medale indywidualne (19 w kumite i 4 w kata) oraz trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

 

Do najładniejszych starć w tym turnieju bez wątpienia można zaliczyć walki juniorów młodszych i juniorów. Na pierwszy plan wysuwają się aktualni mistrzowie Europy: Olaf Szempliński i Jan Rogala oraz Natalia Hajn, którzy wszystkie swoje walki kończyli efektownymi nokautami. Równie skutecznie i pewnie wygrywali swoje pojedynki Mikołaj Barański oraz rodzeństwo Łucja i Aleks Dragunowie. Wszyscy wymienieni będą reprezentować nasz kraj w majowych mistrzostwach Europy w Barcelonie.

 

- Jestem zadowolony z jakości walk moich zawodników – dumnie komentuje shihan Piotr Zembrzuski. – Przed nami bardzo trudny rok startowy z Mistrzostwami Europy i Świata włącznie, a ich postawa w tym turnieju dobrze rokuje na przyszłość.

Reklama

 

Dodatkowo, za zdobyte dwa złote medale w konkurencji kumite i kata najlepszą zawodniczką Mistrzostw wybrana została Łucja Dragun.

 

- Sądząc po wynikach można mieć nadzieję, że nasi młodzi mistrzowie są na dobrej drodze do osiągnięcia mistrzostwa Europy a nawet Świata, czego im z całego serca życzymy – dodaje Zembrzuski.

 

I miejsca: Łucja Dragun (kata i kumite), Aleks Dragun (kata), Jan Rogala, Olaf Szempliński, Natalia Hajn, Hania Argalska

II miejsca: Mikołaj Barański, Aleks Dragun, Grzegorz Hajn (kata), Kamil Dudchyn, Zachar Moszczyński, Michalina Libudzka, Antoni Szczepanek

III miejsca: Natalia Hajn (kata), Emilia Górska, Katarzyna Młynarczyk, Milena Godlewska, Adam Przychodko, Franciszek Argalski, Piotr Napiórkowski, Antoni Burliński, Nikodem Skibiński

 

 

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie zmienia się w Akademię Policji
  Miliony wyrzucone w błoto, bo pan granatnik koszulkę w młodości nosił Police Akademy i teraz takie zamarzenie ma. Lepiej chłopie poczytaj czegoś o granatnikach poczytaj

  wolf


  2023-03-27 11:12:06
 • Zalewska, Kasznia, Jesionowski, Hydromix, Przyjazne Spychowo, PZN... Jurandy trafiły do wybitnych (zdjęcie)
  Wielkie gratulacje dla Pani Wiesi, pracowałem z Panią w szpitalu, wspaniała Osoba :)

  Krzysiek


  2023-03-27 10:55:36
 • Kardiolog, który stracił serce dla Szczytna. Historia doktora Adama Nagajewskiego
  Cudowny lekarz szkoda że Pan nas opuścił ale nie dziwię się tu nie było szans na rozwój życzę powodzenia i dziękuję

  Aaa


  2023-03-26 21:57:01
 • O szukaniu winnych – felieton Jerzego Niemczuka
  Szanowny Panie Niemczuk. Tekst o uczeniu się pisania w trakcie wypisywania mandatu - stary jak świat. Znam go od dobrych 30 lat, Będąc dość młodym człowiekiem, przewożącym w przepisowej liczbie w maluchu moich przyjaciół w dość sporym mieście o nazwie Toruń z Centrum na Bielany. Lato, szyby opuszczone i ferajna śmieje się do rozpuku z różnych dowcipów. Tylko ze względu na nasz wiek i dobry nastrój niczym nie wzmacniany zostaliśmy zatrzymani przez patrol, który trzepał nas prawie godzinę. Każdego z osobna goszcząc w wiadomym wozie. Reszta czekając samochodzie zastanawiała się, czy uczą się jeszcze pisać i czytać, czy już literują i drukują. Płakaliśmy ze śmiechu, a mandat płaciliśmy zrzutką, W sumie nie wiadomo za co, zdaje się, że stwarzaliśmy swym dobrym humorem zagrożenie na drodze. Może obecnie niektórzy są po studiach np. w Toruniu, ale w innej akademii. Druga rzecz - na pochyłe drzewo każda koza skacze, łatwiej pobić słabszego, niż zmierzyć się z Pietrzykowskim. Ot taka opowiastka. Pozdrowienia

  Anegdota


  2023-03-26 17:07:19
 • Mazurskie Malediwy zostaną bez wody i mieszkańców? (Rozmowa z wójtem gminy Jedwabno Sławomirem Ambroziakiem)
  Piękne lasy i jeziora nie wystarczą do godnego życia. Jakość życia stałych mieszkańców systematycznie się pogarsza. Jesteśmy wyłączeni komunikacyjnie. Tragedia jest w służbie zdrowia. Nie ma od lat stomatologa. Kiedyś dojeżdżał ginekolog, okulista. Teraz mamy tylko lekarza rodzinnego i zrujnowany budynek, zaniedbaną posesję ośrodka zdrowia. Tak źle nie było od lat.Pan Wójt remontuje i buduje kluby na wsiach a nie dba o zdrowie mieszkańców, zęby dzieciaków i wygląd miejscowości gminnej.Podatki, wszystkie opłaty mamy najwyższe w powiecie. Nasze dzieci nie chcą tu wracać. Również młodzi ludzie z dużych miast nie myślą o budowie tutaj domów na okres lata. Jest brak infrastruktury przyciagającej młodych ludzi. Jest dużo domków letniskowych, które zostały pobudowane dawno. Młodzi szukają atracji sportowych, ścieżek rowerowych. Gmina chce zarabiać na turystach nie oferując nic w zamian. Kanalizacja, wodociągi są niezbędne dla rozwoju turystyki. Ale to obecnie standart. Trzeba czegoś więcej. Brak miejsc pracy też wyklucza powrót dzieci po ukończeniu nauki w rodzinne strony. Oni już nawet na urlop nie chcą tu przyjeżdżać, tłumacząc to brakiem jakichkolwiek atrakcji. Okropnie wyglądają obskurne punkty handlowe i gastronomiczne w Warchałach. Młodzi ludzie planujący rodzinę nie widzą w Jedwabnie perspektyw rozwoju swoich dzieci. Brak jest zajeć pozalekcyjnych, rozwijających zainteresowania, na dodatkowe zajęcia językowe, sportowe trzeba dzieci dowozić do miasta. Koszty utrzymania są wyższe niż w mieście. Ostatnio GOK bardzo rozwinął działalność. Jednak nie jest w stanie zatrudnić specjalistów prowadzących na wysokim poziomie zajęcia tematyczne. Ożywili się emeryci i bardzo dobrze, że wyszli ze swoich czterech ścian. Jednak to nie gwarantuje rozswoju gminy. W stosunku do ościennych gmin zostaliśmy poważnie w tyle. Nawet mieszkania oferowane za 40 % ceny mieszkania o takim standardzie w Olsztynie nie znajdują nabywców. JeślI powstanie poligon to również rozwój turystyki w gminie będzie zagrożony. Nie wiem jak wygladaja wpływy z podatków od turystyki, domków letniskowych w stosunku do pozostałych wpływów. Uważam jednak, że nic za te pieniądze nie zrobiono dla turystów. Brak parkingów w Warchałach, niesprzątana plaża w Nartach, brak koszy na śmieci w miejscach publicznych to tylko ułamek zaniedbań. Z roku na rok obserwuję coraz mniej młodszych turystów odwiedzających naszą piękną ale bardzo zaniedbaną gminę. Przyjeżdżaja starsi ludzie szukający ciszy, majacy tu swoje, już często podniszczone domy.

  Mieszkaniec


  2023-03-26 10:46:07
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa w Szczytnie: 33 km modlitwy, ciszy i trudów w poszukiwaniu spotkania z Bogiem
  Ja myślę, że JPII mniej potrzebuje takich jak \"szczytnianin od zawsze\", Grot przynajmniej nie pluje na niego nienawiścią i jadem.

  Anna


  2023-03-26 10:26:41
 • Wielbark szykuje się na przyjęcie tysięcy żołnierzy?! Wojsko rozpoczyna promocję powstania nowej jednostki wojskowej w tej gminie
  Nie Kuba, nie wystarczy, żeby powróciła normalność, trzeba wszystkich z Nowogrodzkiej pogonić na zbite ryje, nie zapominaj, że jest to doskonale zorganizowana mafia.


  2023-03-26 10:18:59
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Szczytnie zaprasza w podróż po świecie mangi - czwartek, 30 marca
  Manga to każdy komiks wydany w Japonii, nie istnieje też coś takiego jak styl mangowy. Poza Japonią mangą nazywamy komiks japońskiego autora (bez względu na styl, w jakim został stworzony). Tutaj co najwyżej mamy do czynienia z komiksem.

  pcela


  2023-03-24 19:06:16
 • Trwają policyjne działania pn. Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego
  Lepiej zainteresować się tymi co mają sądowy zakaz kierowania autami , bo czują się bezkarni.

  cojest


  2023-03-24 14:11:05
 • Lokalna mapa potrzeb już działa. Skorzystaj! Pomóż rozwinąć swoje miasto, gminę
  Lans jak lans - jeden szyty subtelnie, a inny grubymi nićmi. Tak niewiarygodnego człowieka, co to w radzie siedzi od iluś lat, a teraz dopiero szuka pomysłów u mieszkańców - to rzadko się spotyka. Niektórzy to jeszcze umieją trochę udawać, a on idzie na rympał.

  Krajan


  2023-03-24 11:26:18

Reklama