11 medali, rekordy życiowe, statuetki za najwyższe klasyfikacje indywidualne oraz świetne wyniki młodych sztafet – zawodnicy Płetwala Szczytno rozbili bank trofeów podczas Mistrzostw Północnego Mazowsza w Mławie i Ogólnopolskiego Sprawdzianu w Olsztynie.
W sobotę, 11 października, w Mławie odbyły się silnie obsadzone Mistrzostwa Północnego Mazowsza. Na starcie stanęło ponad 400 zawodników z blisko 30 klubów, a wśród nich 21-osobowa ekipa Płetwala Szczytno.
Największe sukcesy indywidualne odnieśli Julian Matras (12 lat), który zdobył 2 złote medale i 1 srebro, Martyna Pieńkowska (16 lat) z dorobkiem 2 złotych medali i 1 brązu oraz Wojciech Wąsik (15 lat), który sięgnął po 2 brązowe medale. Świetnie spisała się również sztafeta z rocznika 2013 w składzie: Alicja Niezgoda, Hanna Rubak, Jakub Zapaśnik i Julian Matras, która zdobyła dwa złote medale – na dystansach 4x50 m stylem dowolnym oraz zmiennym. Startowała również najmłodsza sztafeta rocznika 2015 (4x50 m stylem zmiennym) w składzie: Antoni Cichowski, Barbara Radawiec, Stefania Kowalewska i Jakub Nowak, która zajęła 5. miejsce.
Rekordy życiowe bez miejsc medalowych poprawili: Barbara i Zofia Olszewskie, Barbara i Zuzanna Radawiec, Stefania Kowalewska, Lena Lipska, Lena Dykty, Hanna Niezgoda, Jakub Nowak, Tomasz Ropiak, Patryk Żelaznowski, Mikołaj Mackiewicz, Antoni Cichowski i Maciej Koziatek.
W klasyfikacji indywidualnej, gdzie liczone były najlepsze starty zawodników, Julian Matras zdobył statuetkę za 1. miejsce, a Martyna Pieńkowska za 2. miejsce. Jak przyznaje trener, Sławomir Szczerbal - to właśnie te statuetki są najbardziej cenione. Oboje ustanowili imponujące rekordy życiowe na 50 m klasykiem. W ogólnopolskim rankingu sezonu 2025/26 Martyna zajmuje 1. miejsce, a Julian jest 9. Dodatkowo, dzięki startowi w Mławie, na dystansie 100 m stylem klasycznym Julian zajął 4. miejsce w Polsce.
– Połączenie treningów szkolnych z zajęciami dodatkowymi przynosi znakomite rezultaty. Najbardziej utalentowani zawodnicy trenują nawet dwa razy dziennie, a cały proces jest spójny i dobrze zaplanowany. Tu nie ma miejsca na przypadek. Szczególnie cieszy mnie zdobycie dwóch złotych medali przez naszą sztafetę, zwłaszcza przy tak licznej konkurencji, bo startowało prawie 30 klubów z północno-wschodniej Polski. Z dużym entuzjazmem patrzę w przyszłość – mówi trener Sławomir Szczerbal.
To jednak nie koniec sukcesów. W tym samym dniu w Olsztynie podczas Ogólnopolskiego Sprawdzianu Wytrzymałości i Wszechstronności Stylowej klub reprezentowała jedna zawodniczka – Kornelia Bagińska-Waloszek (11 lat). Na dystansie 100 m stylem klasycznym pobiła rekord życiowy i wywalczyła brązowy medal.
Artykuł z minionego wydania. Więcej aktualnych wiadomości i historii z powiatu szczycieńskiego znajdziesz w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno” – nowe wydanie w każdy czwartek! Sięgając po gazetę, zyskasz dostęp do wielu ciekawych treści, i to znacznie wcześniej niż w internecie. Dostępny w sieciach: Intermarche, Stokrotka, Delikatesy Centrum, Biedronka, Dino, Lidl, a także w większości lokalnych sklepów na terenie całego powiatu.
Idea super ale reszta to kolesiostwo i kumoterstwo. Wstyd żeby nagrody otrzymali swoi, siostra organizatorki, żona przewodniczącego rady gminy i teściowa wójta. A tak na marginesie to jest to nie pierwszy raz. Zastanowić by się należało bo lata kadencji lecą szybko.
Mieszkaniec
2026-06-06 09:28:35
Trzeba od razu kamery zamontować, żeby patusy tego nie zniszczyły. Pomysł super!
Zatroskany obywatel
2026-06-06 09:14:57
Jeśli nie zgadzacie się z poglądami P. Mądrzejewskiego - to łamy Tygodnika na pewno staną dla Was otworem. Namawiam do pisania, Byleby tylko ortograficznie, aby korekta nie miała za dużo roboty. Bo poglądy to jedno, a ich formułowanie to drugie. Ale to zawsze ciekawe. Państwo - ruszajcie na łamy! Pozdrowienia
Do wszystkich
2026-06-05 00:40:11
Ul. Żaglowa jest ulicą wewnętrzną nowego osiedla i powinna być wybudowana przez dewelopera, firmę Zelbo . W mieście są ulice które na remont czekają latami.
mieszkaniec
2026-06-04 19:49:47
Nie myli się ten, kto nic nie robi :) Wiary Panowie Szlachta !
Iwona Szymańska
2026-06-04 12:18:16
Świetnie napisany artykuł, który bardzo dobrze przedstawia opisywany temat, to rzadkie!!
a
2026-06-04 10:29:11
Żal
Joanna
2026-06-04 10:13:49
Ale wychodzą kompleksy. Bo jak ktoś ma dobre maniery, obycie w świecie, zna się na używaniu po kolei sztućców, a do tego uczęszcza do filharmonii, czy teatru - i o tym opowiada swych felietonach - no to obraza boska. Jak to Jacek Kuroń mawiał - nie palcie komitetów, tylko zakładajcie własne. Do piór Panowie! Pisać własne felietony!
Do XxX
2026-06-03 10:18:24
XxX - bardzo dobrze napisane, w punkt.
Szczery Demokrata
2026-06-03 06:39:36
Wielkia łaska, że Nadleśnictwo/Nadleśniczy podpisało/podpisał porozumienie dotyczące dzierżawy gruntu. Przecież to jest teren państwowy Rzeczypospolitej i Polakom ma służyć. Po co tyle szumu i takie fanfary ? Robi się wielkie wydarzenie z rzeczy podstawowych, byleby zabłysnąć w mediach.
Pasymiak
2026-06-03 06:21:47