Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

List do redakcji – śmieci zasypują gminę


Witam serdecznie... Jeździłam dzisiaj po terenach naszego powiatu i bardzo zbulwersowało mnie, że w naszym kraju mamy równych i równiejszych. W dobie koronawirusa tyle mówi się o pozostawaniu w domu, a jeśli już, to o krótkim rekreacyjnym wypoczynku najlepiej blisko własnego domu. Tymczasem najwyraźniej obostrzenia te nie dotyczą mieszkańców Warszawy, których w weekend majowy było u nas multum...Pytam się - gdzie jest policja? Czy tak trudno skontrolować samochody na obcych rejstracjach? Lub zrobić kontrole na terenach rekreacyjnych? Ponadto ci pseudoturyści zostawiają po sobie niesamowity syf, bo inaczej nie da się tego nazwać. Nikt nie reaguje. Ani policja, ani służby porządkowe, a przecież wiadomo, jak duża jest liczba osób zarażonych koronawirusem w województwie mazowieckim.

 


Reklama

Przecież takie śmieci to siedlisko różnych wirusów i bakterii. Są tu chusteczki higieniczne, pampersy, podpaski itp. biologiczne odpady. Czemu nikt tego nie sprząta? A przede wszystkim czemu ktoś na to pozwala? W załączeniu przesyłam kilka fotek z Elganowa, gdzie mieszczą się działki rekreacyjne, które w przeważającej części są własnością mieszkańców Warszawy i nie mówię tu bynajmniej o osobach stale zamieszkujących na tych terenach. Podobnie było w innych miejscach.

Reklama

 

Czytelniczka

(imię i nazwisko do wiadomości redakcji)

 

Od red. Mail powyższej treści został przysłany do redakcji w niedzielę, 3 maja, po godz. 20.Komentarze do artykułu

Yan

Policja w Szczytnie pod dowodztwem aktualnych komendantów to nadaje sie tylko do pozowania w mediach dla wlasnej kariery.

Yoe

Policja nie ma odwagi zatrzymywać warszawiaków, bo się ich boją. Burmistrz tak kładzie nacisk na rozwój turystyki, to niech teraz zakasze rękawy i przyjedzie po nich posprzątać.

A

Niestety ale Pani która napisała ten list ma rację, turyści przyjeżdzają i tylko syf po nich pozostaje, czują się i zachowują jak ludzie lepszego sortu a nas mieszkańców mają za ...

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama