Wtorek, 30 Kwiecień
Imieniny: Balladyny, Lilli, Mariana -

Kubeł zimnej wody wylał się w Pasymiu

Zimny prysznic dla Błękitnych zapewniła ekipa KKS Warmia Olsztyn, która w drugim meczu rundy wiosennej pokonała Pasym 1:4. Pomimo wielu prób drużyny z naszego powiatu, przeciwnicy nabrali wiatru w żagle i zgarnęli komplet punktów.

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy ku pamięci ŚP. Stanisława Kuczyńskiego, wiernego kibica Błękitnych, który odszedł piątek, 15 marca.

Już od pierwszych minut swoich sił przy bramce Warmii próbowali Robert Malanowski i Aleksander Dobrzyński, jednak stojący pomiędzy słupkami przeciwników Remigiusz Gamański sprawnie bronił siatki, a kontra po jednym z zagrań Błękitnych zakończyła się utratą bramki Pasymia.

Niepilnowany Konrad Laszuk pokonał Brzozowskiego płaskim podaniem, uzyskując jednobramkowe prowadzenie. Kolejne piłki w siatce pasymian, głównie po kontrach, wpadły w 32, 51 i 55 minucie rozgrywek. Bramką honorową okazało się samobójcze trafienie stopera Warmii, który w 69’ skierował głową dośrodkowanie Patryka Malanowskiego do własnej bramki na 1:4.

– Przeciwnicy solidnie przetrenowali okres przygotowawczy i w tym meczu byli bardziej zdeterminowani. Pierwsza bramka w ich wykonaniu padła po naszym błędzie i to właśnie ona dała im wiarę i wiatr w żagle. Próbowaliśmy ratować sytuację. Szczególnie swoje sytuacje mieliśmy pod koniec gry, jednak nie były na tyle klarowne, aby skończyły się zdobytymi bramkami – mówi trener Marcin Haponik, nowy szkoleniowiec Błękitnych.

Kolejne starcie Błękitnych odbędzie się w Wilkowie. To właśnie tam, na trudnym terenie, podopieczni Haponika podejmą miejscowy Wilczek Wilkowo. – Przeciwnicy są po zmianie trenera, po roszadach kadrowych. Z pewnością będzie to mecz walki. Bardzo fizyczny, ze względu na boisko, jak i ze względu na ich agresywną rozgrywkę.

Błękitni Pasym: Paweł Brzozowski (B) (82' Olszewski). Aleksander Dobrzyński (C), Kamil Kępka (68' Hutnik), Kacper Król (86' Żubrowski), Patrycjusz Malanowski, Robert Malanowski (74' Kaszuba), Dawid Mikulak (86' Czaplicki), Piotr Młotkowski (80' Łukaszewski), Bartosz Nosowicz, Kamil Świercz, Dawid Wilczyński (46' Tumanowicz).

LKS BŁĘKITNI PASYM 1:4 KKS WARMIA OLSZTYN 0:1 - 27' Konrad Laszuk 0:2 - 32' Aoi Asano 0:3 - 51' Konrad Laszuk 0:4 - 55' Konrad Laszuk 1:4 - 69' bramka samobójcza