Jeszcze niedawno był tam zwykły, niezagospodarowany teren. Dziś są alejki, zieleń, ławki i miejsce do wspólnego spędzania czasu. W sobotę 30 maja mieszkańcy Szczytna oficjalnie otworzą „Zieloną Wyspę” — projekt, który wygrał Budżet Obywatelski miasta.
Na osiedlu przy ul. Królowej Jadwigi zaplanowano rodzinny piknik z animacjami, muzyką i atrakcjami dla dzieci.
Za projektem stoją miejski radny Adam Przychodko oraz wicestarosta szczycieński Karol Furczak.

To właśnie ich pomysł zdobył największe poparcie mieszkańców w głosowaniu do Budżetu Obywatelskiego. I wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy naprawdę czekali na takie miejsce.
W sobotę od godziny 15:00 „Zielona Wyspa” ma zamienić się w rodzinne centrum osiedla. Organizatorzy zapowiadają dmuchańce, wielkie bańki mydlane, piana party, animacje dla dzieci, muzykę i wspólnego grilla.
– Chcieliśmy stworzyć przestrzeń, która będzie żyła. Taką, gdzie można wyjść z dziećmi, spotkać sąsiadów, odpocząć po pracy albo po prostu usiąść wśród zieleni – podkreślają autorzy projektu.
„Zielona Wyspa” powstała w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Szczytno. W głosowaniu projekt zdobył 643 ważne głosy i wyprzedził pozostałe propozycje mieszkańców.
Nowa przestrzeń została zaprojektowana przede wszystkim z myślą o mieszkańcach osiedla Królewskiego.
Powstały alejki poprowadzone w miejscach dawnych przedeptów, pojawiły się nowe nasadzenia, ławki, miejsce do grillowania i oświetlenie solarne. W projekcie uwzględniono również łąki kwietne oraz roślinność mającą poprawić mikroklimat tej części miasta.
Koszt realizacji inwestycji wyniósł około 250 tysięcy złotych. Teraz czas na pierwszy prawdziwy test tego miejsca. Czy „Zielona Wyspa” stanie się nowym osiedlowym centrum spotkań? Mieszkańcy będą mogli przekonać się o tym już w sobotę.
Piknik rozpocznie się 30 maja o godz. 15:00 przy ul. Królowej Jadwigi w Szczytnie. Wstęp jest wolny.

Podoba mi się zaproszę żonę na wycieczkę .
Franek66
2026-06-15 07:49:34
Tak to jest, jak brzegi zabudowane. Jezioro ok, ale bylam raz i nigdy więcej.
Gabi
2026-06-14 19:30:23
Plac zabaw dla dzieci w miejscowości Jurgi do zwiedzania a przewodnikiem będzie sołtys.
Zaproszenie dla pani radnej z tego okręgu wyborczego.
2026-06-14 11:00:25
Generalnie to życzę powodzenia ale najpierw to trzeba by wpompowac naprawdę grube miliony w Pqsym, żeby turysta chciał tu specjalnie przyjechać, a może się mylę...
Romek
2026-06-14 05:29:42
Znam \"przedwojenny Pasym\" ze starych fotografii i marzyłem o powrocie do \"historii\" - BRAWO, BRAWO, BRAWO !!! Dziękuję pięknie i serdecznie pozdrawiam POMYSŁODAWCÓW I REALIZATORÓW!!!
Bogdan Dąbrowski
2026-06-13 23:38:56
Czy na Kalwie nie obowiązuje strefa ciszy?
Czytelnik
2026-06-13 17:26:02
Gratulacje Brawo za pomysł
Joanna
2026-06-13 13:42:31
Tiaaa...Podkarpacie faktycznie jest sławne xd Ukraińcy chyba potrzebują nowych taśm, na polityków.
Polak
2026-06-12 09:05:38
Burmistrz Nowociński, to bliski kuzyn męża Lidii Masłowskiej, tak więc konkurs rozstrzygnięty bezproblemowo ;)
Pasymiak
2026-06-12 02:29:56
Mam nadzieję, że wyciągnie wnioski i pójdzie się leczyć.
Grzegorz
2026-06-11 22:55:03