Czwartek, 26 Maj
Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny -

Reklama


Reklama

Karatecy ze Szczytna wicemistrzem Polski PZKK


Wielki sukces zawodników Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate. W w Ełku odbyły się Mistrzostwach Polski Kyokushin Polskiego Związku Karate Kontaktowego, na których 14-osobowa ekipa z SKKK zajęła drużynowo drugie miejsce.Zmagania w Ełku rozpoczęli najmłodsi adepci karate, którzy uczestniczyli w międzynarodowym turnieju The Best Warrior Cup I. Wysoki poziom walk oraz liczna obsada z Łotwy i Ukrainy sprawiły dużo kłopotów szczycieńskim mistrzom. Tylko dwoje z ośmioosobowej ekipy adeptów stanęło na podium swoich kategorii. Emilia Górska zajęła drugie miejsce, a Michalina Libudzka trzecie.

 

Po porannych zmaganiach najmłodszych przyszedł czas na główną imprezę, czyli Mistrzostwa Polski PZKK, które otworzyła konkurencja Kata. Swoje kategorie wygrały Paula Wąsewicz i Ewa Gołaszewska, które stanęły na pierwszym miejscu podium. Ciut niżej uplasował się Jan Rogala, który po ocenie sędziów, zajął drugie miejsce. Równie sporą dawkę emocji dostarczyła kategoria walk (Kumite), w której na szczególną uwagę zasługuje finał juniorek do 55kg.


Reklama

 

Reklama

Spotkanie dwóch klubowych koleżanek – Ewy Gołaszewskiej oraz Natalii Hajn zakończyło się wygraną Ewy i zdobyciem przez nią tytułu mistrzyni Polski. Kolejne złota poprzez wygrane trzy pojedynki w swoich kategoriach zdobyli: Jan Rogala, Olaf Szempliński oraz seniorka Emilia Gwiazda. Srebro w młodziczkach zdobyła Łucja Dragun, a trzeciego miejsce podium tej samej kategorii dostąpił Grzegorz Hajn. Trzecie miejsca w kategorii 35+ wywalczyli Wojciech Fiebig i Andrzej Rzeźnik.

 

- Połączenie mistrzostw Polski z turniejem dla dzieci było doskonałą okazją, aby początkujący zawodnicy mogli obserwować walki starszych i bardziej doświadczonych kolegów – dodaje Piotr Zembrzuski. – Oprócz ogromnej satysfakcji ze zdobytych medali, jestem niezmiernie dumny ze wspaniałej postawy całej drużyny „BEST TEAM SKKK”. Mam tu na myśli nie tylko wspólny doping każdego naszego zawodnika, lecz również atmosferę, jaka panowała w naszej drużynie oraz duże zaangażowanie rodziców, którzy licznie przyjechali do Ełku podziwiać swoje pociechy. To był doskonale przygotowany turniej pod względem technicznym: trzy maty, w tym główna na podwyższeniu, gra świateł, ogromny telebim oraz sukces sportowy osiągnięty przez zawodników ze Szczytna na długo zapadną nam w pamięci – dodaje Zembrzuski.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51
 • Sobieski kończy 70 lat
  W Szczecinku niedawno gościł Donald Tusk. Był kiedyś premierem. Chciał sprzedać Niemcom Lasy Polskie, Możejki Rosjanom a nawet Orlen zdaje się, że Taiwanowi czy tam komuś. Ale nie zdążył. Staruszek w Szczecinku bardzo się obruszył na Kościół, że jeszcze mu pieniędzy nie dali a on musi biedować za te marne 35 tysięcy miesięcznie. Platformiaki zrobią z tym porządek. Kwestia czasu, wybory prawie wygrane, rankingi kłamią. W rzeczywistości PO ma już 70 procent poparcia społecznego.Platforma -powiada: \" wszyscy kłamią\"

  jAMKA LECH


  2022-05-24 13:38:35
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  co dalej?

  xzx


  2022-05-24 07:17:58
 • Szczytno z poważnymi wadami
  Sprytnie autor ominął najczęstszą i najpoważniejszą wadę - otyłość, spowodowaną śmieciowym jedzeniem. Czy rehabilitacja tych maluszków, też będzie finansowana?, bo jeżeli tylko badania i diagnoza, to nie o żadne dobro dzieci tu chodzi, a o dofinansowanie lekarzy, zubożałych po stracie dodatków kowidowych. Ja nie wyrażam zgody, na żadne badania, wystarczy, że mamy najlepszych Lekarzy w Szczytnie, to Państwo Tarasiuk, przy okazji cieplutko tych Prawdziwych Lekarzy pozdrawiam.

  Szczytnianin


  2022-05-23 18:39:24

Reklama