Niedziela, 2 Październik
Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza -

Reklama


Reklama

Ignacy Burliński marzy o lidze mistrzów (rozmowa "Tygodnika Szczytno")


W sobotę trampkarze Masurii Szczytno pokonali na wyjeździe rówieśników z Błękitnych Pasym 4:1. W tym spotkaniu z bardzo dobrej strony pokazał się Ignacy Burliński, który jest kapitanem drużyny.Na wstępie gratuluję zwycięstwa. Jak z twojej perspektywy wyglądał ten mecz.

Bardzo dziękuję, to praca całej drużyny i trenera. Pierwszą połowę meczu oceniam jako wyrównaną, z biegiem czasu zarysowała się nasza przewaga. Dopiero w drugiej połowie spotkania osiągnęliśmy właściwy rytm, a przede wszystkim nabraliśmy pewności siebie na boisku gospodarza. Moim zdaniem gra była dynamiczna po obu stronach.

 

Mecz z Błękitnymi to był twój pierwszy mecz w roli kapitana. Jak przyjąłeś decyzję, że to właśnie ty będziesz zakładał opaskę kapitańską? 

Bardzo się ucieszyłem… zwłaszcza że to wynik anonimowego głosowania wewnątrz naszego zespołu. To dla mnie duże wyróżnienie, mamy w zespole przecież świetnych graczy.


Reklama

 

Jak zaczęła się twoja piłkarska przygoda?

Samo zainteresowanie piłką nożną kojarzy mi się ze wspólnym oglądaniem meczu z  dziadkiem i kopaniem gumowej piłki na podwórku przed domem. Prosiłem rodziców o zapisanie mnie do sekcji piłkarskiej klubu sportowego w Szczytnie. Początkowo tata myślał, że jest to tylko moje chwilowe zainteresowanie i namawiał mnie na treningi karate. Upierałem się przy swoim i tak rozpoczęła się moja przygoda. Obecnie trenuję pod okiem trenera Radosława Jasińskiego już w Akademii Sportu Masuria Szczytno.

 

Większość rówieśników kibicuje Realowi lub Barcelonie, ty trzymasz kciuki za Inter Mediolan. Skąd u ciebie zainteresowanie ligą włoską?

Reklama

Sympatią do ligi włoskiej „zaraził” mnie wujek. To jak z dziadkiem, wspólne oglądanie meczów, ale głównie tych z Interem w roli głównej. Dowiedziałem się, że Inter w latach 90. grał „piękną piłkę.” Z wielkim zainteresowaniem oglądam ich mecze już od kilku lat.

 

Czy masz piłkarskiego idola?

Tak, jest to Nicolò Barella - zawodnik Interu Mediolan. Imponuje mi jego waleczność, prowadzenie piłki, jak również jej odbiór.

 

Jakie jest Twoje piłkarskie marzenie?

Gra w Inter Mediolan oraz wygranie tam Ligi Mistrzów.Komentarze do artykułu

Maxio

Super chłopak, zacznij od naszej Gwardii a potem Inter, czemu nie. Serdecznie Ci tego życzę!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Auto za 130 tys. zł poszło z dymem, spłonęło na polu (zdjęcia)
  wyłudza odszkodowania co jakiś okres . Non stop. I z tego się utrzymuje. Dom buduje właśnie z takich pieniędzy. Ubezpieczyciel powinien się zainstalować mocno tą osobą. Nawet się nie kryje z tym, Miętkie i okolice dobrze wiedzą co to był za ,, nieszczęśliwy\" wypadek . Wali na odszkodowania już nie 1wszy raz. - a dom buduje się co chwilę i coo wypłatę z odszkodowania .

  Unkowb


  2022-10-02 06:34:48
 • Rów na polu stał się śmiertelną pułapką dla zwierząt
  To nie rów stał się śmiertelną pułapką dla zwierząt , dwa psy które polują na łąkach na tę zwierzynę !!! Rów melioracyjny jest już kilka lat i czegoś takiego nie było dopóki psy były na uwięzi , zaatakowany przez psy , dziki zwierzak ucieka na oślep i nic dziwnego że wpada w bagno. Kiedyś już policja zajmowała się psami biegającymi po wsi Dżwiersztyny , widocznie mało skutecznie.

  Mieszańce niebieskookie.


  2022-10-01 21:28:25
 • Zamek Krzyżacki w Szczytnie z nagrodą „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” (zdjęcia, wideo)
  Jak długo jeszcze można się lansować na kontrowersyjnym a w dodatku inspirowanym przez Panią Górską projekcie. Niewątpliwą zasługą Pana Burmistrza w tej mierze jest zgoda na znaczne przekroczenie planowanych kosztów inwestycji. No ale cóż, sukces, znowu sukces o czym świadczy widoczne na zdjęciach uśmiechnięte oblicze Pana Burmistrza.

  dr


  2022-10-01 20:18:21
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do Marian. Gdybyś napisał, że węgiel brunatny wykorzystuje się między innymi w przemyśle chemicznym było by OK , ale Turów – czwarta co do wielkości w Polsce węglowa elektrownia cieplna, kondensacyjna, blokowa z międzystopniowym przegrzewem pary i zamkniętym układem wody chłodzącej, opalana węglem brunatnym. I tu jest ciekawostka gdyż węgiel brunatny nie jest sprowadzany, ani za niego Turów nie płaci, to o ile wzrosły koszty jego wydobycia, że energia wyprodukowana z tego węgla zdrożała o 500%

  Ja to ja


  2022-10-01 15:40:14
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  \" z byłą Ukrainą \" ? ! Człowieku kim ty jesteś?

  Olek


  2022-09-30 16:15:50
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do Marian, mam w doopie do czego był wykorzystywany, istotne jest to, że węgiel brunatny jest mniej kaloryczną alternatywą węgla kamiennego. W obliczu całkowitego zatrzymania elektrowni, czy ciepłowni, należy wykorzystać, wszystko, co jest dostępne. Ty oczywiście ramach solidarności z byłą Ukrainą, możesz sobie zamarznąć, ale ja nie zamierzam. \"Tani węgiel tuż przy granicy z Polską.\" - https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-kryzys-energetyczny/aktualnosci/news-tani-wegiel-tuz-przy-granicy-z-polska-jak-to-mozliwe,nId,6301659


  2022-09-30 14:25:56
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Oprócz wkładu własnego na poziomie 60 tys wnioskodawca będzie musiał wpłacił z góry czynsz za cały rok czyli ponad 10 tys. Razem 70 tys na start. Dojście do własności po około 45 latach. Czytajcie uważnie warunki .

  Ciekawostka


  2022-09-30 12:42:13
 • Szczycieński szpital z nowym oddziałem ratunkowym (zdjęcia)
  Słuszna uwaga. Ale sądzę, że otwarty obiekt zapewne ma służyć jedynie katolikom.

  do XYZ


  2022-09-30 11:12:36
 • Zamek Krzyżacki w Szczytnie z nagrodą „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” (zdjęcia, wideo)
  maniek znowu spija śmietankę po poprzednikach , którzy to rozpoczeli

  Zdzysk


  2022-09-30 08:45:47
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do anonima - węgiel brunatny wykorzystuje się w przemyśle chemicznym, do produkcji paliw płynnych i gazowych czy do produkcji nawozów. Gratuluję znajomości tematu węgla :)

  marian


  2022-09-30 07:46:27

Reklama