Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

Gacioch wicemistrzem Europy


Za nami 36. Wagowe Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin we Wrocławiu. W zawodach wzięło udział aż 750 zawodników z 26 krajów. Wśród nich znalazła się trójka zawodników Akademii Sztuk Walki-Novum Szczytno-Rozogi-Wielbark: Miłosz Gacioch, Natan Żyliński i Jakub Tomaszek.


  • Data:

Jako pierwszy walczył Jakub Tomaszek, który w kategorii junior 12-13 lat stoczył zacięty pojedynek z zawodnikiem z Bułgarii. Decyzją sędziów wygrał przeciwnik, a Tomaszek odpadł w eliminacjach.

 

Do kolejnej walki na Mistrzostwach, tym razem w ciut starszych juniorach, wyszedł Natan Żyliński. Po zaciętej walce sędziowie wskazali na przeciwnika z Ukrainy. – Każda walka jest bezcennym doświadczeniem. Każda przegrana uczy i wskazuje nam dalszą drogę do tego, by być lepszym. Wytyka błędy, obnaża słabości – komentuje pełen optymizmu sensei Dariusz Hrynowiecki.


Reklama

W zawodach wystartował również Miłosz Gacioch. Ubiegłoroczny Mistrz Europy otrzymał wolny los, dzięki któremu walczył dopiero w półfinale, w którym zwyciężył z karateką z Bułgarii na punkty. Pojedynek finałowy był bardzo wyrównany. O wyniku zadecydowali sędziowie, którzy uznali jego przegraną. Z tytułem wicemistrza Europy zakwalifikował się na listopadowy ogólnoświatowy turniej karate kyokushin w Tokio.

Reklama

 

 

– Cała drużyna ze Szczytna zasługuje na ogromne gratulacje. Swoją postawą i duchem walki pokazali, że trzeba się z nimi liczyć. Trójka reprezentantów Akademii Sztuk Walki Novum zdobyła naprawdę cenne doświadczenie, które będzie owocowało. Start w Mistrzostwach Europy to nie lada wyzwanie. Zawody stały na bardzo wysokim, wręcz światowym poziomie – dodaje sensei Dariusz Hrynowiecki.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama