Policjanci ze Szczytna, wspierani przez funkcjonariuszy z Olsztyna i Elbląga, zatrzymali 41-letniego mieszkańca gminy Wielbark podejrzanego o głośną kradzież samochodu i włamanie do domu w Szczytnie. Straty oszacowano na ponad 180 tysięcy złotych.
Do zatrzymania doszło w środę, 20 maja. W działania zaangażowani byli kryminalni ze Szczytna, policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz przewodnik psa służbowego z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. 41-letni mieszkaniec gminy Wielbark został zatrzymany na podstawie zarządzenia wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Szczytnie.
Śledczy ustalili, że do przestępstwa doszło w nocy z 17 na 18 grudnia 2025 roku na terenie Szczytna. Według ustaleń policjantów sprawca włamał się do domu jednorodzinnego. Z wnętrza miał zabrać między innymi kosmetyczkę, kosmetyki, torebki, portfel z pieniędzmi i dokumentami, a także kluczyki do samochodu marki Volkswagen. Na tym jednak nie zakończył swojego „łupu”. Korzystając ze skradzionego kluczyka, odjechał volkswagenem stojącym w zamkniętym garażu posesji.
Łączna wartość strat została oszacowana na ponad 180 tysięcy złotych. Policjanci, pracując nad sprawą, wytypowali i ustalili tożsamość podejrzanego. 41-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy, co oznacza dla niego surowszą odpowiedzialność karną.
- Podczas zatrzymania funkcjonariusze ujawnili w miejscu zamieszkania mężczyzny substancje odurzające. Zabezpieczone środki zostały przekazane do badań laboratoryjnych. Jeśli ekspertyza potwierdzi, że są to narkotyki, podejrzany odpowie również za ich posiadanie - relacjonuje mł. asp. Agata Stefaniak, oficer prasowy KPP w Szczytnie.
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Szczytnie sąd zastosował wobec mieszkańca gminy Wielbark tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Policja podkreśla, że sprawa ma charakter rozwojowy.
Podoba mi się zaproszę żonę na wycieczkę .
Franek66
2026-06-15 07:49:34
Tak to jest, jak brzegi zabudowane. Jezioro ok, ale bylam raz i nigdy więcej.
Gabi
2026-06-14 19:30:23
Plac zabaw dla dzieci w miejscowości Jurgi do zwiedzania a przewodnikiem będzie sołtys.
Zaproszenie dla pani radnej z tego okręgu wyborczego.
2026-06-14 11:00:25
Generalnie to życzę powodzenia ale najpierw to trzeba by wpompowac naprawdę grube miliony w Pqsym, żeby turysta chciał tu specjalnie przyjechać, a może się mylę...
Romek
2026-06-14 05:29:42
Znam \"przedwojenny Pasym\" ze starych fotografii i marzyłem o powrocie do \"historii\" - BRAWO, BRAWO, BRAWO !!! Dziękuję pięknie i serdecznie pozdrawiam POMYSŁODAWCÓW I REALIZATORÓW!!!
Bogdan Dąbrowski
2026-06-13 23:38:56
Czy na Kalwie nie obowiązuje strefa ciszy?
Czytelnik
2026-06-13 17:26:02
Gratulacje Brawo za pomysł
Joanna
2026-06-13 13:42:31
Tiaaa...Podkarpacie faktycznie jest sławne xd Ukraińcy chyba potrzebują nowych taśm, na polityków.
Polak
2026-06-12 09:05:38
Burmistrz Nowociński, to bliski kuzyn męża Lidii Masłowskiej, tak więc konkurs rozstrzygnięty bezproblemowo ;)
Pasymiak
2026-06-12 02:29:56
Mam nadzieję, że wyciągnie wnioski i pójdzie się leczyć.
Grzegorz
2026-06-11 22:55:03