Niedziela, 28 Kwiecień
Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa -

5 bramek w jednym meczu. Wielbark z punktami

Piłkarze Marcina Wilgi pokonali Fortunę Gągławki, zdobywając komplet punktów. Przedostatnie spotkanie w rundzie jesiennej Omulwi Wielbark zakończyło się pewnym zwycięstwem 5:1.

Po dwóch minutach Wielbark prowadził już 2:0, a pierwsze dwie bramki wywalczyli Mateusz Abramczyk oraz Konrad Staszewski, którzy wykorzystali zamieszania podbramkowe po dośrodkowaniach. Do końca pierwszej połowy gry zostało jednak jeszcze dużo czasu. Chwilę później po błędzie wielbarczan rywale przedostali się w pole karne, oddając celny strzał na 2:1.

Druga odsłona spotkania to kompletna dominacja ze strony ekipy z Wielbarka. Kolejno punktowali: Dariusz Kołakowski, Mateusz Abramczyk oraz Marek Remiszewski. W przypadku Mateusza był to rzut karny.

– To był naprawdę świetny mecz. Bardzo dużo akcji w naszym wykonaniu. Skuteczności nie zabrakło, mam nadzieję, że zostawili jeszcze trochę na ostatni mecz – śmieje się trener Marcin Wilga.

Złą informacją jest wykluczenie z rozgrywek Arkadiusza Cieślika, który został dość poważnie sfaulowany. Podczas walki o piłkę Arek wystawił nogę, w którą „wślizgnął” się zawodnik Fortuny. Spory obrzęk na kości strzałkowej zmusił go do dalszej diagnostyki w szpitalu.

Omulew Wielbark: Mateusz Abramczyk (C) (85' Trzciński), Maksymilian Ambroziak (71' Szlaga), Arkadiusz Cieślik (60' Raniecki), Marcin Gwiazda (B), Paweł Janowski, Dariusz Kołakowski, Kacper Kołakowski, Bartek Kosiński (75' Olender), Damian Musioł (80' Tabaka), Marek Remiszewski, Konrad Staszewski (67' Szczepkowski).

GZPN OMULEW WIELBARK 5:1 KS FORTUNA GĄGŁAWKI

1:0 - 1' Mateusz Abramczyk

2:0 - 3' Konrad Staszewski

2:1 - 4' Dominik Borzewski

3:1 - 50' Dariusz Kołakowski

4:1 - 52' Mateusz Abramczyk

5:1 - 66' Marek Remiszewski