Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Zimowe aktywności – co wybrać? Podpowiada Ewa Bogusz


Dawno nie było tak pięknej zimy w Powiecie Szczycieńskim, dlatego zachęcamy do wszelkiej zimowej aktywności – rodzinnej i indywidualnej. O pomoc w wyborze poprosiliśmy Ewę Bogusz dyrektora Powiatowego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie.Jaką poleca Pani aktywność dla rodzin?

 

Zimy dawno już nie było w naszym powiecie, dziś jest, więc należy to wykorzystać, zachęcam by całą rodziną wyjść na ulepić bałwana, porzucać się śnieżkami, a przede wszystkim wyciągnąć z piwnicy sanki. Już samo poszukiwanie górki jest ruchem na świeżym powietrzu, a zjeżdżanie wielka frajda, nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych, którzy mogą w ten sposób przypomnieć sobie czasy swojej młodości. Polecam również narty, na które można się wybrać np. do lasu, jednak ta aktywność wymaga pewnej wprawy.

 

 

A w przypadku, kiedy nie ma śniegu?

 

Nie ma nic lepszego dla zdrowia niż poranny spacer. Taki spacer pobudza krążenie i daje nam energię na cały dzień. Szczególnie zachęcam do odwiedzania ścieżki ze Szczytna do Ochódna, ale można iść także do lasu, lub gdziekolwiek, gdzie mamy ochotę i możliwość.


Reklama

 

 

 

Co powie Pani na temat ćwiczeń na świeżym powietrzu?

 

Jestem jak najbardziej na TAK. Trzeba jednak zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo np. teraz, kiedy jest śnieg sprawdzić czy jest ślisko. Dobrym ćwiczenie, które pamiętam ze swojego dzieciństwa jest zrobienie orła na śniegu. Przy okazji jest to wyśmienita zabawa dla całej rodziny. Natomiast, kiedy nie jest ślisko polecam marszobieg. Taką aktywność powinno się dostosować do własnych możliwości, ale zawsze wpływa ona na odporność. A zawsze należy chodzić - przynajmniej 40 minut dziennie.

 

 

Przychodzi Pani na myśl jeszcze jakaś zimowa aktywność?

Reklama

 

 

Polecam też kulig, jednak należy pamiętać o obowiązujących obostrzeniach, które mówią, że w kuligu nie może być więcej niż 5 sanek. Pamiętajmy również, że nie należy tego robić samemu, ale zwrócić się do organizatorów kuligów, tak by zabawa była przede wszystkim bezpieczna.

 

 

Źródło: powiatszczycienski.plKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama