Minione dni to dla strażaków przekrój typowych, ale i niebezpiecznych zdarzeń - od pożaru sadzy Dźwierzutach, przez zalaną piwnicę w Warchałach i powalone drzewa, aż po nocny pożar samochodu tuż przy garażu w Wielbarku.
Tydzień rozpoczął się od interwencji związanej z pożarem sadzy w przewodzie kominowym. We wtorek, 24 marca o godzinie 6:55, strażacy zostali zadysponowani do Dźwierzut przy ul. Strażackiej. Ogień pojawił się w kominie budynku mieszkalnego typu bliźniak. Działania miały charakter standardowy; druhowie wygasili palenisko, strącili palącą się sadzę z komina, a następnie wybrali resztki z wyczystki.
Jeszcze tego samego dnia, o godzinie 12:35, druhowie z Nowego Dworu interweniowali w Warchałach przy ul. Kąpielowej. Doszło tam do pęknięcia rury, w wyniku czego zalana została piwnica budynku mieszkalnego. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wypompowaniu wody. Dzień później strażacy OSP Nowy Dwór działali w swojej miejscowości. Na drodze powiatowej znajdowało się powalone drzewo, które blokowało przejazd. Strażacy szybko usunęli przeszkodę i przywrócili pełną przejezdność drogi.
Najgroźniejsze zdarzenie miało miejsce w nocy z 25 na 26 marca. O godzinie 1:51 przy ul. Mazurskiej w Wielbarku doszło do pożaru osobowego Audi Q3. Pojazd znajdował się na prywatnej posesji, zaledwie około dwóch metrów od garażu. Ogień objął komorę silnika oraz wnętrze auta. Strażacy z OSP Wielbark prowadzili działania gaśnicze jednym prądem wody w natarciu oraz drugim w obronie pobliskich zabudowań mieszkalnych i garażu. Jak potwierdza oficer prasowy KP PSP w Szczytnie, kpt. Karol Doryn - w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.
Kolejna interwencja miała miejsce dziś, 27 marca o godzinie 8:53 w miejscowości Siedliska. Na drodze gminnej znajdowało się powalone drzewo. Po rozpoznaniu sytuacji druhowie z OSP Pasym usunęli zagrożenie, przywracając przejezdność.
Podoba mi się zaproszę żonę na wycieczkę .
Franek66
2026-06-15 07:49:34
Tak to jest, jak brzegi zabudowane. Jezioro ok, ale bylam raz i nigdy więcej.
Gabi
2026-06-14 19:30:23
Plac zabaw dla dzieci w miejscowości Jurgi do zwiedzania a przewodnikiem będzie sołtys.
Zaproszenie dla pani radnej z tego okręgu wyborczego.
2026-06-14 11:00:25
Generalnie to życzę powodzenia ale najpierw to trzeba by wpompowac naprawdę grube miliony w Pqsym, żeby turysta chciał tu specjalnie przyjechać, a może się mylę...
Romek
2026-06-14 05:29:42
Znam \"przedwojenny Pasym\" ze starych fotografii i marzyłem o powrocie do \"historii\" - BRAWO, BRAWO, BRAWO !!! Dziękuję pięknie i serdecznie pozdrawiam POMYSŁODAWCÓW I REALIZATORÓW!!!
Bogdan Dąbrowski
2026-06-13 23:38:56
Czy na Kalwie nie obowiązuje strefa ciszy?
Czytelnik
2026-06-13 17:26:02
Gratulacje Brawo za pomysł
Joanna
2026-06-13 13:42:31
Tiaaa...Podkarpacie faktycznie jest sławne xd Ukraińcy chyba potrzebują nowych taśm, na polityków.
Polak
2026-06-12 09:05:38
Burmistrz Nowociński, to bliski kuzyn męża Lidii Masłowskiej, tak więc konkurs rozstrzygnięty bezproblemowo ;)
Pasymiak
2026-06-12 02:29:56
Mam nadzieję, że wyciągnie wnioski i pójdzie się leczyć.
Grzegorz
2026-06-11 22:55:03