Wtorek, 25 Czerwiec
Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma -

Reklama


Reklama

W Szymankach audi zderzyło się w łosiem, ranny kierowca (zdjęcia)


Na drodze w okolicy Szymanek audi zderzyło się z łosiem. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że zwierze wybiegło z przydrożnego rowu wprost pod koła samochodu. 42-letni kierowca nie miał możliwości uniknięcie zderzenia. Kierowca jest ranny. Trafił do szpitala w Olsztynie. Zwierzę nie przeżyło.

 


  • Data:

Wczoraj (10.02.22r.) kwadrans przed godziną 23:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Szymanki w gminie Wielbark.

 

Przybyłe na miejsce służby ratunkowe zastały zakleszczonego w pojeździe mężczyznę. Auto było bardzo zniszczone.

 

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Audi poruszał się w stronę Wielbarka. W miejscowości Szymanki pod koła samochodu, którym kierował 42-letni mieszkaniec Wielbarka, wybiegła zwierzyna leśna – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji.

 

Załoga karetki pogotowia przetransportowała 42-latka do szpitala w Olsztynie. Mężczyzna podróżował sam. W chwili zdarzenia był trzeźwy.


Reklama

 

 

Łoś nie przeżył zderzenia z Audi. Pojazd należący do 42-latka uległ całkowitemu zniszczeniu.

 

Szczycieńscy policjanci apelują do kierowców o zwiększenie ostrożności podczas jazdy przez tereny leśne i zadrzewione.

 

Zderzenie samochodu z sarną lub łosiem jest często tragiczne w skutkach nie tylko dla zwierzęcia, ale także dla kierującego i pasażerów.

 

Powiat szczycieński ma najwyższy udział lasów i gruntów w województwie, a co za tym idzie mnóstwo wędrującej zwierzyny. Jedźmy, zatem skupieni, rozważni oraz dostosujmy prędkość nie tylko do warunków atmosferycznych, ale także drogowych. Pamiętajmy, że w każdej chwili na drodze może pojawić się jakaś przeszkoda. Mogą to być piesi, rowerzyści, ale może to być również wędrująca zwierzyna.

Reklama

 

Nie ignorujmy znaków ostrzegających o możliwości napotkania dzikich zwierząt na drodze. Sarny, łosie, lisy czy dziki szukając resztek jedzenia często zbliżają się na niebezpieczną odległość do dróg, którymi podróżujemy. Niektóre zwierzęta walcząc o swe leśne terytorium wbiegają wprost pod koła jadącego samochodu.

 

Bądźmy, więc czujni przejeżdżając przez kompleksy leśne bądź w ich pobliżu. W tych miejscach zwolnijmy, aby nie doszło do kolizji. Gdy zauważysz zwierzę na drodze postaraj się zatrzymać pojazd i pozwól spokojnie przekroczyć zwierzęciu pas drogi, nie „mrugaj” światłami, nie używaj sygnału dźwiękowego. Nie próbuj omijać zwierzęcia znajdującego się na pasie drogi - spłoszone może wpaść prosto pod koła Twojego samochodu.Komentarze do artykułu

marek

i szkoda zwiarzaka i szkoda człowieka. zwalniajmy, szczególnie w terenie leśnym i po zmroku.

Witajcie

Czy w artykułach możemy skupiać się na zwierzętach i powinno być surowa kara dla druni, którzy uderzą w zwierzynę przecież ona cierp a każdy się martwi o ludzi a może powinno być odwrotnie. Ludzi jest dużo a zwierząt mało !

Gość

Zwierzęta walczą o swoje terytorium wbiegając wprost pod koła samochodu....może zmniejsz dawkę tego co bierzesz albo zmień dilera... Bo takie farmazony piszesz że aż żal tego czytac

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama