Czwartek, 7 Grudzień
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława -

Reklama


Reklama

Przydzielono dotacje organizacjom pozarządowym. Sprawdź, kto i ile otrzymał wsparcia


W dwóch dziedzinach rozdysponowane zostały środki, którymi samorząd płaci stowarzyszeniom za to, że wykonują zadania zlecone, a należące do kompetencji samorządu. Potocznie zwykło się te pieniądze zwać dotacjami, choć w istocie nimi nie są.


  • Data:

Jedwabno wsparło działania z zakresu rozwoju sportu i kultury fizycznej oraz z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa. Na jeden i drugi z wymienionych zakresów wyasygnowała z własnego budżetu po 8 tysięcy złotych. Zarządzeniem, wydanym dokładnie w środę, 8 marca, wójt gminy Sławomir Ambroziak, rozdysponował te pieniądze.

 

I tak – w zakresie sportu i rozwoju kultury fizycznej - „dotacje” otrzymały: OSP Szuć na młodzieżową spartakiadę sportowo-pożarniczą (3600 zł), OSP Burdąg na zadanie o nazwie „Sport w Gminie Jedwabno łączy pokolenia i kształtuje postawy” (3400 zł) oraz Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Rekownica na spływ kajakowy Omulwią (1000 zł).


Reklama

 

Kasa została przyznana również na trzy zadania z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa narodowego. Stowarzyszenie na rzecz wsi Rekownica zamierza zrealizować przedsięwzięcie o nazwie „Szlakiem zamków krzyżackich” (1300 zł), a wykonawcą dwóch kolejnych wydarzeń i wnioskodawcą jest Stowarzyszenie Tanecznik.

 

Na działania związane z obchodami 40-lecia działalności Zespołu Pieśni i Tańca Jedwabno otrzymało 3700 zł, natomiast na organizację VII Festiwalu Folklorystycznego – 3000 zł. I tylko w tym ostatnim przypadku przyznana kwota równa była wnioskowanej.

 

Reklama

Wszystkie inne stowarzyszenia dostały mniej pieniędzy niż chciały. W przypadku sportu zapotrzebowanie wynosiło ponad 9 tysięcy złotych, a koszt całkowity planowanych wydarzeń – 13 tysięcy. Kultura okazała się znacznie kosztowniejsza.

 

Łącznie wnioski obejmowały kwotę 11,3 tysiąca złotych, a koszt organizacji – aż 89,5 tysiąca złotych. Najwięcej, bo blisko 70 tysięcy złotych, zamierza wydać Tanecznik na VII Festiwal Folklorystyczny, ale zazwyczaj czerpie on dotacje na ten cel z wielu innych źródeł.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama