Czwartek, 7 Grudzień
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława -

Reklama


Reklama

Nie żyje dr Tadeusz Olbryś, wieloletni ordynator oddziału położniczo-ginekologicznego


W poniedziałek, 13 marca, zmarł doktor Tadeusz Olbryś, w latach 1973-1999 ordynator oddziału położniczo-ginekologicznego w szczycieńskim szpitalu. Miał 90 lat.Lekarz Tadeusz Olbryś swoje całe dorosłe życia poświęcił pracy lekarskiej.

 

W 1952 roku rozpoczął studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku, które ukończył w w maju 1959 r. Dosłownie kilka dni po uzyskaniu dyplomu podjął pracę w Szpitalu Powiatowym w Szczytnie jako lekarz-stażysta. Po ukończeniu stażu pracował jako młodszy asystent w oddziale położniczo-ginekologicznym. W 1969 r. awansował na stanowisko zastępcy ordynatora tego oddziału.

 

Systematyczną pracą podnosił kwalifikacje zawodowe uzyskując specjalizacje I stopnia w zakresie położnictwa i ginekologii w 1963 r., następnie II stopień specjalizacji w roku 1970. Od dnia 01.08.1973 r., w drodze konkursu, objął stanowisko ordynatora oddziału położniczo-ginekologicznego.


Reklama

 

W okresie długoletniej pracy wykazał, że posiada głęboką wiedzę fachową i duże zdolności organizacyjne. Dzięki temu pion położniczo-ginekologiczny zyskał opinię jednego z najlepszych w naszym województwie.

 

Zorganizował dojazdowe Poradnie „K” we wszystkich ośrodkach zdrowia, wprowadził badania cytologiczne. Dodatkowo pracował w Poradni „K” jako konsultant.

 

Pod jego kierunkiem wielu lekarzy uzyskało I i II stopień specjalizacji. Sam wielokrotnie uczestniczył w szkoleniach, konferencjach i seminariach. Był członkiem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego i Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

 

Reklama

Z końcem września 1999 r. przeszedł na zasłużoną emeryturę.

 

Dał się poznać jako bardzo dobry i sumienny lekarz. W stosunku do pacjentek wykazywał wiele troski i taktu oraz wysoką etykę zawodową. Doskonałe wykorzystanie wiedzy fachowej w codziennej pracy i poczucie odpowiedzialności uczyniły dr Tadeusza Olbrysia bardzo wartościowym człowiekiem. Cieszył się szacunkiem i uznaniem przełożonych i współpracowników.

Cześć jego pamięci.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama